۱۰ ویژگی جدید AR در iOS 12 برای iPhone و iPad

۱۰ ویژگی جدید AR در iOS 12 برای iPhone و iPad

اپل بلاخره از ios 12 رونمایی کرد این به روز رسانی بزرگ در دوشنبه ماه سپتامبر برای iPod و iPads و iPhone در دسترس قرار گرفت.تمامی گجت های دارای ios 11 قادر به نصب ios 12 می باشند.اپل در این ورژن قابلیت های مبتنی بر واقعیت افزوده جذابی را ارائه کرده است که به بررسی آنها در ادامه می پردازیم.

۱٫ محاسبه ی اندازه اجسام با استفاده از واقعیت افزوده

برنامه های زیادی برای اندازه گیری اجسام وجود دارد.اما اپل در این زمینه از رقبای خود پیشی گرفته و با استفاده از واقعیت افزوده به راحتی ابعاد یک شی ۳D را از طریق دوربین خود دریافت میکند کار با این نسخه اپل بسیار ساده است، این اندازه گیری ۱۰۰٪ دقیق نیست، اما یک راه خوب برای کاربرانی است که تجربه ی استفاده از AR را نداشته اند،در واقع شروعی برای افزایش استفاده از واقعیت افزوده است.

 

۲٫ گیمرها می توانند با دیگر رقیبان خود به راحتی بازی کنند

یک ویژگی جدید به نام تجارب به اشتراک گذاشته شده برای بازی چند نفره وجود دارد. اپل این ویژگی را با استفاده از بازی Multiplayer SwiftShot برای توسعه دهندگان نشان داد، امکان اینکه چند نفر همزمان به صورت واقعیت افزوده بتوانند بازی کنند.این روزها بازی های زیادی در اپ استورها وجود دارند اپل با افزودن قابلیت پشتیبانی از بازی های چند نفره به صورت AR توسعه دهندگان را به سمت AR ترقیب میکند. انتظار می رود بازی های چند نفره Galaga AR از اواخر امسال منتشر شوند.

۳٫ اشیاء ۳D قابل تشخیص هستند

همان گونه که اپل وعده داده بود در ios 12 به بهبود ARKit 2.0 پرداخته است.اگر شما در یک موزه هستید، به عنوان مثال اگر دوربین گوشی خود را به سمت تصویر لئوناردی داوینس بگیرید می توانیدتمامی نقاشی ها و اختراع های او را ببینید یا اگر دوربین را به سمت پوستر یک کتاب بگیرید بتوانید تریلر فیلم ساخته شده از آن را مشاهده کنید و تجربیات جذاب خود را در مورد استفاده از واقعیت افزوده با دوستان خودبه اشتراک بگذارید.

۴٫ ردیابی چهره – انیموجی های خود را بسازید

در iOS 12 شما می توانید با استفاده از واقعیت افزوده که به راحتی چهره ی شما را دنبال می کند، انیموجی های چهره ی خودتان را بسازید و در پیام های خود آن را ارسال کنید، این قابلیت فقط برای آیفون X، XS، XS Max و کاربران XR اعمال می شود.

۵٫ اشتراک گذاری تجربیات

تجارب مشترک، به این معنا است که شما می توانید در یک برنامه AR در یک زمان و مکان خاص کاری انجام دهید و فرد دیگری می تواند آن را در همان مکان بعدآ ببیند.

۶٫ اشیای مجازی حتی واقعی تر هستند

انعکاس اشیاء واقعی، بله شما اهمیت این قابلیت را زمانی درک خواهید کرد که بخواهید از آن استفاده کنید.پیش از این، توسعه دهندگان تنها می توانستند اشیاء ۳D را بر روی یک صفحه بندازند اما در حال حاضر ios 12 از قابلیت انعکاس حمایت میکند.بنابراین شما می توانید انعکاسی از دیگر اشیاء زندگی واقعی را در اتاق به صورت سه بعدی ۳D در زاویه مناسب مشاهده کنید.

۷٫ امکان استفاده از قابلیت AR Quick Look در تمامی اپلیکیشن ها

در iOS 12 یک فرمت فایل جدید USDZ وجود دارد که توسعه دهندگان را قادر می سازد محتوای مجازی را بهینه سازی شده برای دستگاه های تلفن همراه که در سراسر اکوسیستم اپل پشتیبانی می شوند ایجاد کنند. به عنوان مثال، شما می توانید از ویژگی AR Quick Look اپل در برنامه هایی مانند Mail، Messages و Safari استفاده کنید تا سریعا محتوا و انیمیشن را مشاهده کنید و با محیط زیست خود ارتباط برقرار کنید. این بدان معنی است که شما می توانید برای مبلمان در وب سایت های سافاری فروشگاه بدون نیاز به دانلود یک برنامه دیگر از تمامی امکانات AR آن استفاده کنید.

۸٫ در دسترس قرار گرفتن انیموجی های بیشتر 

اپل در iOS 12 علاوه بر انیموجی های  ۱۱٫۳ iOS چهار شخصیت انیمیشنی جدید ایجاد کرده است.Ghost، Kuala، Tiger و T-Rex. این انیموجی ها تنها در مورد کاربران آیفون X و همچنین افرادی که آیفون XS، XS Max یا XR را دریافت می کنند، اعمال می شود.

۹٫ رابط کاربری Animoji بهبود یافته

در iOS 11، یک منو انتخاب عمودی در سمت راست برای انتخاب Animoji خود در برنامه پیامها وجود داشت، اما در IOS 12، می توانید انگشت خود را به چپ یا راست بکشید، همچنین با کشیدن انگشت خود به سمت بالا می توانید همه ی آنها را در یک بار ببینید،این قابلیت نیز فقط برای آیفون X، XS، XS Max و XR استفاده می شود.

۱۰٫ می توانید مموجی خودتان را بسازید

فکر کنید Memojis مانند Bitmojis در Snapchat است.شما می توانید آواتارهای شخصی چهره خودتان را بسازید همچنین اپل با Bitmojis به شما این اجازه رو می دهد تا هر مموجی که میخواهید را بسازید. این قابلیت نیز فقط برای آیفون X، XS، XS Max و XR قابل استفاده می باشد.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password