فروشگاه زنجیره ای ژاپنی شروع به استخدام ربات های کنترل از راه دور از طریق واقعیت مجازی کرده است

the-japanese-chain-store-has-started-hiring-remote-control-robots-through-virtual-reality

یک فروشگاه زنجیره ای ژاپنی امیدوار است که بتواند در ۲۰ شعبه ی خود تا سال ۲۰۲۲ کارمندان رباتی داشته باشد.

تصور کنید که برای خرید به فروشگاه محله ی خود رفته اید و قصد دارید برای حساب کردن خرید خود، کارمند را پیدا کنید؛ سپس با یک ربات که از راه دور کنترل می شود، روبرو می شوید. در واقع این ربات از طریق واقعیت مجازی توسط یک انسان از مایل ها دور تر، در حال هدایت شدن است. این داستان به نظر علمی تخیلی است اما نه در حال حاضر‍!

با وجود همکاری اخیر بین فروشگاه زنجیره ای ژاپنی Family Mart و Telexistence Inc (کارخانه ی روبوتیک در توکیو) شهروندان توکیو احتمالا به زودی شاهد خرید اقلام خود از فروشندگان غیر انسانی خواهند بود. این اتفاق جزوی از جریان افزایش انعطاف پذیری کاری کارمندان Family Mart است. البته کارمندان انسانی آن.

طبق گزارش SoraNews24 ،‌ Telexistence شروع به استفاده از تکنولوژی خود در فروشگاه های فمیلی مارت به جهت مطالعه ی تاثیرات آن بر روی هزینه های تمام شده و کارآمدی کلی، کرده است. طبق گفته های فمیلی مارت، هدف این همکاری ایجاد شرایط بهتر و راحت تر برای کارمندان از طریق فراهم آوردن دورکاری و کار کردن از خانه است. همچنین به نظر می آید که این راه کار به این فروشگاه زنجیره ای در پیدا کردن فروشندگان محلی برای شعبه های خود نیز کمک خواهد کرد. البته این فروشگاه قرار نیست بدون هیچ کارمند انسانی باشد.

Family Mart
Family Mart

بر اساس تصاویر محیا شده، به نظر می رسد که کارمندان دورکار، همتایان خود را از طریق واقعیت مجازی و به وسیله ی هدست های HTC Vive هدایت خواهند کرد. Three Vive Trackers هم قابلیت ردیابی بهتری را برای بدن و بازو فراهم می آرود و همچنین Manus VR Gloves نیز به ردیابی حرکات انگشتان کارمند، خواهند پرداخت.

به زودی Telexistence Inc سیستم خود را در تابستان در فمیلی مارت توکیوی ژاپن تست خواهد کرد. این کمپانی امیدوار است که تا سال ۲۰۲۲ در ۲۰ شعبه ی خود کارمندان روباتیک کنترل شده از راه دور داشته باشد.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password