تفاوت AR , VR , XR و MR به زبان ساده

تفاوت واقعیت افزوده (AR) ، واقعیت مجازی (VR) ، واقعیت ترکیبی (XR) و واقعیت توسعه یافته (MR) به زبان ساده.

واقعیت افزوده (AR) اغلب با استفاده از دوربین روی تلفن هوشمند ، عناصر دیجیتالی را به یک نمایش زنده در می آورد. نمونه هایی از تجربیات واقعیت افزوده شامل لنزهای Snapchat و بازی Pokemon Go است.

واقعیت مجازی (VR) حاکی از یک تجربه کامل غوطه وری است که دنیای واقعی را خاموش می کند. با استفاده از هدست های VR مانند HTC Vive ، Oculus Rift یا Google Cardboard ، کاربران می توانند به تعدادی از محیط های واقعی و تخیل مانند وسط یک کلنی پنگوئن اسکواش یا حتی پشت اژدها منتقل شوند.

در یک تجربه مخلوط واقعیت (یا واقعیت ترکیبی) (MR) ، که ترکیبی از عناصر AR و VR است ، اشیاء دنیای واقعی و دیجیتال با هم تعامل دارند. فناوری واقعیت ترکیبی به تازگی شروع به شعله ور شدن با HoloLens مایکروسافت یکی از قابل توجه ترین دستگاههای واقعیت ترکیبی اولیه کرده است.

Extended Reality (XR) اصطلاحا چتری است که همه فن آوری های مختلفی را که حواس ما را تقویت می کند ، اطلاعات دیگری در مورد دنیای واقعی ارائه می دهند یا دنیای کاملاً غیر واقعی ، شبیه سازی شده را برای ما نشان می دهند. این شامل فناوری های واقعیت مجازی (VR) ، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت ترکیبی (MR) است.

منبع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password