Hipster Bait به موسیقیدان ها کمک می کند تا به وسیله ی یک تجربه ی واقعیت افزوده ی شبیه به Pokemon Go هواداران جدید به دست بیاورند

ipster-bait-helps-musicians-gain-new-fans-with-an-augmented-experience-similar-to-pokemon-go

آخرین موسیقی های زیرزمینی را با گشت و گذار در شهر خود و با استفاده از تجربه ی واقعیت افزوده ی بر مبنای مکان (location-base) پیدا کنید.

زمانی بود که شما برای کشف موسیقی های جدید هنرمندان کم تر شناخته شده تر، باید به گشت و گذار در کلوب های محلی و یا فروشگاه های آثار موسیقی می پرداختید. این نحوه از جست و جو نیاز وقت گیر بوده و برای یافتن موسیقی ها نیاز به کمی شانس بوده است.

من در حال صحبت راجع به موسیقی اصیل زیرزمینی هستم که در آن هنرمندان و گروه ها، آثار خود را در اتاق خواب و یا زیرزمین خانه ی خود ضبط می کنند و سپس با هزینه ی خود آن را به کمپانی های ضبط می دادند. پس ما راجع به موسیقی ها و هنرمندان مشهوری صحبت نمی کنیم که برای همه ی افراد جامعه نام آشنا هستند و آثارشان به تولید انبوه می رسد.

هدف یک اپ واقعیت افزوده ی جدید به نام Hipster Bait باز تولید این عصر کلاسیک از موسیقی زیر زمینی است که در بالا به آن اشاره کرده ایم. البته علاوه بر این قصد ارائه ی آثار جدید rock and roll را بر بستر واقعیت افزوده ی موقعیت محور، به شما دارد. چیزی شبیه اتفاقی که در pokémon GO  و یا  Harry Potter: Wizards Unite شاهد آن بودیم.

نحوه ی کارکرد این اپ ساده است؛ موسیقی های منتشر نشده از بند ها و هنرمندان مختلف، به شکل دیجیتالی در موقعیت هایی از دنیای واقعی پنهان شده اند. با استفاده از اپ Hipster Bait، شما از خانه ی خود بیرون می زنید و به گشت و گذار در شهر خود می پردازید تا بتوانید این تجربه های واقعیت مجازی را کشف کنید. وقتی که یک کاست را پیدا می کنید، می توانید به آن قطعه گوش کنید و به آن امتیاز دهید. وقتی هم که کارتان تمام شد، آن موسیقی را به کاست باکس خود اضافه کنید و هر زمان که خواستید، به آن گوش دهید.

به نظر باحال میاد. نه؟

حال شما باید کاستی که پیدا کرده اید را به یک مکان دیگری ببرید و در آن جا پنهانش کنید تا نفر بعدی بتواند آن را پیدا کند و راجع به آن نظر دهد. این قابلیت به هنرمندان و بند های کم تر شناخته شده تر، امکان شنیده شدن توسط مخاطبان را می دهد؛ همچنین مخاطبان نیز می توانند از تجربه ی موسیقی های منحصر به فرد و کاملا جدید، لذت ببرند و اولین نفری باشند که یک اثر هنری را شنیده اند. از کجا معلوم؛ شاید همین کار مخاطبان منجر به شهرت رسیدن یک گروه گم نام شود!

ارسال موسیقی تان در این اپ به سادگی هر چه تمام تر اتفاق می افتد. کمپانی این اپ قصد قبول قطعه های موسیقی را از تاریخ ۱۷ جولای دارد. فقط این نکته را مد نظر داشته باشید که Hipster Bait تمرکز زیادی بر روی موسیقی rock and roll زیر زمینی دارد؛ پس تعجب نکنید اگر موسیقی مورد علاقه ی شما در این اپ جایی نداشته باشد.

البته این بدان معنا نیست که انواع دیگر موسیقی در آینده هم جایی در این پلتفرم واقعیت افزوده نخواهند داشت. در این جا می توانید لیستی از زیرمجوعه های موسیقی راک اند رول را مشاهده کنید که می توانند در این اپ جای داشته باشند.

Hipster Bait
Hipster Bait

اگر موسیقی شما قبول شود و در Hipstar Bait اضافه شود، نیاز است که به چند نکته توجه داشته باشید:

  • موسیقی شما باید منتشر نشده باشد. یعنی نمی تواند به شکل دیجیتالی یا فیزیکی، پیش از این در دسترس عموم قرار گرفته شده باشد و این روند در دو هفته ی ابتدایی انتشار در این اپ نیز باید ادامه داشته باشد.
  • برای دو هفته ی اول بر روی Hipstar Bait نام هنرمند ناشناس خواهد ماند. به گفته ی سازندگان این اپ، حذف نام یک هنرمند از اثر او، می تواند منجر به مشهور شدن آثار شایسته بدون نگاه به نام خالق آن ها و یا ملیت او شود.
  • شما قطعا می توانید به دوستان خود و هوادارانتان بگویید که یک قطعه ی جدید را بر روی Hipstar Bait منتشر کرده اید، اما نمی توانید به آن ها بگویید که در کدام کاست وجود دارد. هوادارانتان برای به دست آوردن اثر جدیدتان باید تلاش کنند!
  • بعد از دو هفته که اثر شما کاستی بی نام خواهد بود، Hipstar Bait راز شما را فاش می کند و نام خالق اثر از طریق وب سایت و شبکه های اجتماعی این اپ، در معرض نمایش عمومی قرار می گیرد. علاوه بر این لوگوی شما نیز به صفحه ی لیست هنرمندان Hipstar Bait اضافه می شود. این زمانی است که شما می توانید اثر خود را بر ریو سایت هایی مانند Bandcamp, Soundcloud,  و  Spotify نیز منتشر کنید.
  • شما علاوه بر این ها، می توانید لیست ایمیل افرادی که کاست شما را پیدا کرده اند را نیز داشته باشید.
  • بعد از ۴ هفته موسیقی شما از Hipstar Bait حذف خواهد شد؛ اما صفحه ی پروفایل شما در HipstarBait.com باقی خواهد ماند. در این موقعیت شما می توانید قطعه ی جدیدی را در این اپ منتشر کنید و تمام این مراحل را دوبار از ابتدا انجام دهید.

شما می توانید اطلاعات بیش تری از هنرمندان فعال در این اپ را در این جا پیدا کنید و لیست هنرمندان Hipstar Bait را ببینید.

برای نگه داشتن تازگی این اپ،‌ Hipstar Bait هر هفته کاست های جدید را منتشر می کند و آن ها را در نقاط مختلف ایالات متحده برای هواداران پنها می کند.

Hipstar Bait
Hipstar Bait

Michael Tension، هم بنیان گذار Hipstar Bait در یک کنفرانس رسمی گفته است:

قطعه های جدید موسیقی هر روز منتشر می شوند اما رساند آن قطعه ها به مردم کار بسیار سختی است و در عین حال هنرمندان باید به امرار معاش نیز بپردازند. به عنوان هنرمندان،‌ ما نمی تواند فقط بر روی الگوریتم های سرویس ها استریم پر ازدحام اکتفا و تکیه کنیم. ما باید راه های جدید برای ارائه ی موسیقی خود به هواداران، پیدا کنیم.

در نسخه ی بتای این اپ، ۷۵ درصد هنرمندان گزارش افزایش ترافیک آثار خود در سایت های استریم را پس از پیدا شدن کاست واقعتی افزوده ی خود توسط هواداران را داده اند. پس به نظر می رسد که این اپ راه مناسبی برای انتشار موسیقی های هنرمندان ناشناس به عاشقان موسیقی باشد. پس آثارتون رو آماده ی انتشار بر روی Hipstar Bait کنید.

Hipstar Bait برای اندروید و iOS در دسترس است.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password