کنفرانس مجیک لیپ: رونمایی از هوش‌ مصنوعی انسان‌نما در قالب واقعیت افزوده

کنفرانس مجیک لیپ: رونمایی از هوش‌ مصنوعی انسان‌نما در قالب واقعیت افزوده

مجیک لیپ یک کمپانی بزرگ و معروف است که بر روی ساخت هدست واقعیت افزوده کار میکند. این شرکت هم اکنون از هوش‌ مصنوعی انسان‌نما در قالب واقعیت افزوده رونمایی میکند، این کنفرانس در LE.A.P در لس آنجلس توسط John Monos Magic Leap، معاون ارشد AR این شرکت، برگذار شد.

این تیم، جهانی را توصیف کرد که در آن یک کاربر قادر به برقراری ارتباط با دستیاران هوشمند در قالب انسان کامل واقعیت افزوده خواهد بود که می تواند موقعیت شما را در یک اتاق و همچنین موارد موجود در آن اتاق را تشخیص دهد.دستیار هوش مصنوعی پس از نقشه بندی منطقه، موقعیت خود را در آن شناسایی کرده و در آن مستقر شده و پس از آن با شما ارتباط برقرار میکند.

به عنوان مثال،دستیار هوش مصنوعی چشم های شخصی که هدست Magic Leap One را بر روی چشمان خود قرار داده برای تشخیص خلق و خو اسکن میکند و سپس پیشنهاد یک آهنگ مناسب برای پخش از طریق سیستم موسیقی خانه را می دهد.به همین ترتیب، دستیار AI می تواند چیزهایی را مانند سطح نور در یک اتاق را در یک زمان مشخص تنظیم کند.

ما قبلا از طریق دستیارهای دیجیتالی مانند Alexa Amazon، Google Home، و به میزان کمتر، Apple’s Siri، با دستیار های هوش مصنوعی آشنا شده ایم، اما آنچه magic leap توصیف میکند یک نسخه به نسبت قوی تر از این دستیار دیجیتال را در قالب یک انسان که در همان فضا قرار دارد به شما می دهد، بنابراین استعاره دستیار را به بالاترین سطح خود می برد و به نظر می رسد کمی مانند داستان علمی تخیلی است، اما این طور نیست.

آنچه magic leap توصیف میکند توصیف بسیار نزدیک به واقعیت است این شرکت اکنون از یک دستیار هوشمند به نام مایکا با حرکاتی بسیار شبیه به یک انسان واقعی رونمایی میکند. مایکا نتیجه یک تجربه خیره کننده است که AR را به قلمرو جدید و هیجان انگیز می برد.

در ادامه به شرح تجربه ی یکی از کسانی که با دستیار هوش مصنوعی تعامل داشته میپردازیم:

وقتی تیم Magic Leap من را به اتاق خالی در مرکز رویداد LA منتقل کرد، نمی دانستم چه انتظاراتی داشته باشم فضای طراحی شده به نظر می رسید مانند یک اتاق معمولی، با یک میز، دو صندلی و مبلمان دیگر واقع در اطراف آن، هیچ چیز دیگری که مربوط به تکنولوژی جدیدی باشد در اتاق وجود نداشت. پس از پوشیدن Magic Leap One یک زن مجازی (میکا) که روی میز چوبی نشسته بود از من استقبال کرد سپس، میکا، با یک لبخند از من دعوت کرد که بر روی صندلی مقابل او بنشینم پس از نشستن متوجه شدم که او با چشمانش، جسم من را دنبال نمیکندبلکه دقیقا چشم من را نگاه میکند و با تکان دادن سرم و جلو و عقب رفتن او همچنان من را همانند یک انسان واقعی دنبال میکند با اینکه او هنوز صحبت نمیکند و تمام تعاملات ما در سکوت انجام میشد، احساسات به طرز شگفت انگیزی منتقل میشد و به جای استفاده از کلمات، او با استفاده از حرکات، چشم و زبان بدن مختلف ارتباط برقرار می کرد در ابتدا فکر کردم این ممکن است محدودیت هایی داشته باشد، اما به نظر می رسد که این موضوع باعث می شود که این تجربه حتی بیشتر تاثیر گذار باشد.

سپس مایکا به یک قاب عکس واقعی چوبی روی میز اشاره کرد و به من نشان داد که آن را روی میخ روی دیوار کنار آویزان کنم هنگامی که من قاب خالی را آویزان کردم میکا بلند شد (حدود پنج پا شش اینچ قد بلند تر) و شروع به نوشتن یک پیام درون قاب کرد، او دقیقا به قاب نگاه می کرد و شروع به نوشتن کرد و پس از مدتی مایکا همانند یک شخص واقعی از اتاق بیرون رفت. توصیف اینکه این تعامل چقد عمیق و شگفت انگیز بود، فوق العاده دشوار است.

این هوش مصنوعی علاوه بر شناسایی شما بر تمامی احساسات شما آگاهی دارد به عنوان مثال اینکه دیدن کسی شما را خوشحال میکند یا شنیدن موسیقی شما را غمگین میسازد را در حافظه ی خود ذخیره میکند.

اندرو رابینوویچ رئیس مجیک لیپ و جان مانوس مسئول تیم تحقیقاتی هوش مصنوعی، اعلام کردند که در آینده توانایی صحبت‌کردن را به دستیار هوش مصنوعی اضافه خواهند کرد. همچنین امیدوار هستند همه‌ی تکنولوژی و ابزار مورد نیاز برای ساخت انسان‌های دیجیتال را عرضه نمایند.

 

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password