آینده واقعیت افزوده و مجازی با آمازون سومری – Amazon Sumerian

future-augmented-reality-with-amazon-sumerianfuture-augmented-reality-with-amazon-sumerian
آینده واقعیت افزوده و مجازی با آمازون سومری - Amazon Sumerian

سریعترین و ساده ترین راه برای ایجاد VR، AR، و ۳D

عنوان بالا عنوانی است که خود آمازون برای معرفی محصول خود انتخاب کرده است. آمازون همیشه پیشتاز محصولات برتر و جدید بوده و این بار چند قدم جلوتر از شرکت های رقیب آمده.

Amazon Sumerian به شما اجازه می دهد تا بدون نیاز به برنامه نویسی خاص یا تخصص گرافیکی ۳D، به سرعت و به آسانی امکان ایجاد و اجرای واقعیت مجازی (VR)، واقعیت افزوده (AR) و برنامه های کاربردی ۳D را فراهم کنید. با Sumerian، شما می توانید صحنه های بسیار جذاب و تعاملی را که بر روی سخت افزار های محبوب مانند Oculus Go، Oculus Rift، HTC Vive، HTC Vive Pro، Google Daydream و Lenovo Mirage، و همچنین دستگاه های تلفن همراه آندروید و iOS، اجرا کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یک کلاس مجازی ایجاد کنید که به شما اجازه می دهد کارکنان جدید خود را در سراسر جهان آموزش دهید یا می توانید یک محیط مجازی ایجاد کنید که مردم را قادر می سازد از راه دور به یک ساختمان بروید. سومریان، ایجاد تمام بلوک های ساختمان مورد نیاز برای ایجاد تجربیات سه بعدی بسیار جذاب و تعاملی از جمله افزودن اشیاء (مثلا شخصیت ها، مبلمان و چشم انداز)، و طراحی، انیمیشن سازی و محیط برنامه نویسی را آسان می کند. سومری نیاز به تخصص خاصی ندارد و شما می توانید صحنه ها را به طور مستقیم از مرورگر خود طراحی کنید.

بزارید با یک لینک تمام ماجرا را برای شما تعریف کنم:

مشاهده نمونه Amazon Sumerian

برنامه نویسان و طراحان می دانند پیاده سازی نمونه سه بعدی بالا چقدر زمان بر و چقدر هزینه بر است. اما نکته ی جالب توجه این است که لینک بالا یک نمونه ساده از Sumerian آمازون است. در لینک بالا به جزییات توجه کنید. لرزش چایی و چمدان ها بی نظیر طراحی شده است.

به نقل از سایت رسمی آمازون از مزیت های این دستاورد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بدون نیاز به دانش فنی و تخصصی در حوزه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

آمازون سومری این توانایی را به هر کسی می تواند بدهد که برنامه های VR / AR را ایجاد کند. شما برای شروع به کار برنامه نویسی تخصصی یا گرافیک ۳D نیاز ندارید. شما می توانید با استفاده از ویرایشگر سومری، و با کمک مرورگر وب، ویرایش و انتشار دهید.

شخصیت های LIFELIKE
سومری به شما اجازه می دهد تا به راحتی شخصیت های ۳D ایجاد کنید، که به آن ها Hosts گفته می شود، که کاربران را از طریق صحنه های خود روایت می کنند و هدایت می کنند. شما می توانید میزبان های زنده و متحرک ایجاد کنید که به زبان های مختلف صحبت می کنند و می توانند با کاربران خود صحبت کنند.

محيط زيستي طراحي شده
سومریان، طراحی صحنه هایی را که کاربران خود را در ۳D، محیط واقعی زندگی می کنند و با اشیاء ۳D و شخصیت های متحرک زندگی می کنند، آسان می کند. شما می توانید اشیاء ۳D را وارد کنید و از الگوهای پیشنهادی صحنه را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید منطق را بنویسید که کنترل چگونگی رفتار اشیاء در صحنه های شما چگونه باشد.

اجرای روی چندین سکوی مختلف
Sumerian platform-agnostic است، به طوری که هنگامی که شما در حال ساختن صحنه خود هستید، می توانید آن را به راحتی بر روی سخت افزار های محبوب مانند Oculus Go، Oculus Rift، HTC Vive، HTC Vive Pro، Google Daydream، Lenovo Mirage و دستگاه های تلفن همراه اجرا کنید. سومریان براساس API WebGL JavaScript API برای رندر گرافیکی و WebVR JavaScript API برای دستگاه های واقعیت مجازی است. همچنین از چارچوب ARKit برای واقعیت افزوده در دستگاه های iOS و ARCore برای دستگاه های آندروید پشتیبانی می کند.

 

کجاها می توانیم از Sumerian آمازون استفاده کنیم؟

آموزش کارکنان
ساخت صحنه هایی که به شما اجازه می دهد بر روی تخته از راه دور آموزش دهید. کارکنان می توانند در یک محیط کلاس مجازی که توسط یک میزبان هدایت شوند یاد بگیرند یا از محیطی که محیط کاری واقعی آنها را تقلید می کنند، پیروی کنند. این می تواند به کارمندان کمک کند تا اطلاعات را بهتر نگه دارند و یادبگیرند، این باعث می شود که کارمندان بیشتری را با کمترین هزینه آموزش دهید.

شبیه سازی آموزشی
ساخت صحنه هایی که کارکنان ماهر را با شبیه سازی سناریو های واقعی جهان آموزش می دهند. کارکنان می توانند آموزش های تخصصی در زمینه های تخصصی مانند مراقبت های بهداشتی، حمل و نقل هوایی، اجرای قوانین رانندگی یا ماشین آلات صنعتی دریافت کنند. به عنوان مثال، شما می توانید یک شبیه سازی برای ایجاد جراحین برای استفاده از یک نوع جدید از تجهیزات جراحی ایجاد کنید.

amazon sumerian

بهره وری خدمات Field
ساخت صحنه هایی که بهره وری کارکنان زمینه و خدمات را در زمینه هایی مانند تعمیر، مهندسی، نفت و گاز، تولید، و غیره افزایش دهد. به عنوان مثال، شما می توانید یک برنامه AR ایجاد کنید که به تکنسین ها کمک می کند تا دستگاه های رفع معیوب و تعمیرات را سریع تر تعمیر کنند. از طریق یک صفحه دستگاه تلفن همراه، کاربر می تواند معیارهای تشخیصی یا انیمیشن ها را در مورد نحوه انجام تعمیر در بالای دستگاه ببیند.

کنسول مجازی
ساخت صحنه هایی با میزبان که به عنوان یک نگهبان به کاربران نهایی خود برای تقریبا هر صنعت عمل می کند. کنسرسیوم می تواند کاربران را پاسخ دهد، سوالات رایج را پاسخ دهد و کاربران را از طریق خدمات و پیشنهادات شرکت شما هدایت کند. کاربران میتوانند از طریق یک وسیله نقلیه یا کیوسک در شرکت خود ببینند و با کنسولگری مشغول دیدن یا مشغول شدن در آن باشند یا با concierge در یک پورتال کاملا مجازی با استفاده از یک صفحه نمایش روی صفحه نمایش ارتباط برقرار کنند.

طراحی و خلاق
طراحان، متخصصان خلاق و متخصصان کسب و کار می توانند از VR / AR برای تجسم و بررسی مدل های طراحی استفاده کنند، همانطور که واقعی هستند و به بهبود کارایی چرخه طراحی محصول کمک می کنند.

خرده فروشی و فروش
ساخت صحنه هایی که به شما در فروش و فروش محصول شما کمک می کند. به عنوان مثال، خرده فروشی می تواند برنامه تلفن همراه AR را ایجاد کند که به کاربران امکان می دهد تا قبل از خرید مبلمان را در خانه هایشان ببینند. شما همچنین می توانید یک صحنه ایجاد کنید که از یک میزبان به عنوان یک فروشنده مجازی استفاده می کند که محصولات را به فروش می رساند و سوالات را پاسخ می دهد.

 

منبع: آمازون سومریان – Amazon Sumerian

مرورگر دائمی

آینده واقعیت افزوده و مجازی با آمازون سومری - Amazon Sumerian - /10

خلاصه

0 بد!

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password