نرم افزار Blender از واقعیت مجازی پشتیبانی می کند

کاربران به زودی قادر به نمایش صحنه های سه بعدی خود در VR (واقعیت مجازی) خواهند بود. قابلیت های جدیدی نیز در راه است.

یکی از جالب ترین قسمت های توسعه توسط Unity یا Unreal Engine ]موتور های بازی سازی[ قابلیت سوئیچ کردن روی هدست VR و مشاهده ی نمای سه بعدی چیز هایی که خلق کرده اید است. حتی دارای یک مد VR هستند که اجازه طراحی و ساخت به وسیله ی جعبه ابزار Unreal Editor را به شما در حال استفاده از هدست نیز می دهد.

در ابتدای همین هفته ی گذشته، Blender (نرم افزار کهنه کار و پر سابقه ی اپن سورس انیمیشن و مدل سازی سه بعدی) توسط یکی از توسعه دهندگانش اعلام کرد که پشتیبانی محدودی از هدست های واقعیت مجازی سازگار با OpenXR (استاندارد حق امتیاز آزاد اپن سورس) ارائه خواهد داد. در اواخر ماه آینده نسخه ی ۲٫۸۳ در اختیار کاربران قرار می گیرد و به آن ها اجازه ی تجزیه و تحلیل کردن صحنه های سه بعدی شان را در حین استفاده از هدست واقعیت مجازی PC خواهد داد. هدست هایی مثل Oculus Rift/Rift S, HTC Vive,  و  Windows Mixed Reality

در زمان عرضه، کاربران تنها قادر به مشاهده مخلوقات خود در واقعیت مجازی خواهند بود؛ از آن جایی که کمپانی بلندر تایید کرده که تجزیه تحلیل صحنه های VR فعلا در مراحل اولیه خود است و ویژگی های جدیدی از آن در راه است.

با توجه دیگر اعلانیه های ماه می، به سادگی به بخش preference setting (تنظیمات اولویت ها) رفته و بخش built-in add-on را فعال کنید. از این پس قابلیت انتخاب تب VR را در سایدبار نمای سه بعدی، خواهید داشت.

منبع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password