مدل لباس و شوی ایرانی با کمک واقعیت افزوده – کت واک مجازی

مدل لباس و شوی ایرانی با کمک واقعیت افزوده - کت واک مجازی

شاید واقعیت مجازی در ایران هنوز به جایگاه بزرگی نرسیده باشد ولی این احتمال وجود دارد که تا پایان سال ۱۳۹۸ واقعیت افزوده و مجازی به جای چشم گیری در ایران برسد.  خانم ویدا جان نثار، اولین قدم در حوزه ی واقعیت افزوده در بخش مدل و لباس را در ایران برداشتند. کت والک (catwalk) ارائه شده در پارک رویال تهران در روزهای ۳ام، ۴ام دی ماه سال ۱۳۹۷ برگزار شده است.

در ویدیوی منتشر شده در یوتیوب همه ی افرادی که در حوزه ی مدل و شوی ایرانی فعالیت می کنند با کمی ترس به این کلیپ نگاه کردند، چراکه جایگاه آن ها با واقعیت افزوده ممکن است تغییر کند.نوکیا همیشه نوکیا نماند.

 

 

به گفته ی ویدا جان نثار:

ما در کشوری زندگی می کنیم، با قوانین ویژه خودش، عمل کردن به قوانین و خلاقیت با استفاده از قوانین به پیشرفت ما در این شرایط کمک می کند. حالا ما می توانیم همدیگر را حمایت کنیم یا جلوی پیشرفت همدیگر را بگیریم و به هر چیزی نگاه منفی داشته باشیم.

اظهار نظر و کلیپ منتشر شده از تبلیغات او،واکنش های مختلفی را در توییتر و شبکه های اجتماعی داشته است. چراکه از یک طرف کلیپ منتشر شده، زنان بدون صورت و اندام هستند و از طرف دیگر، به نظر عده ای، این کار باعث شروع حذف زنان در حوزه ی مدل لباس و شوی ایرانی است.

به نظر ایشان:

حدود نود درصد طراحان لباس در ایران زن هستند که مخاطب کارهای آن ها هم عمدتاً زن هستند و ما برای به ثمر رسیدن کار این افراد تلاش کرده ایم. تا زمانی که در یک کشور زندگی نکنید و با قوانین آن دست و پنجه نرم نکنید نمی توانید در مورد آن شرایط قضاوت کنید. به نظر من کسانی که خارج از ایران زندگی می کنند این حق را ندارند که ما را برای خلاقیت مان قضاوت کنند.

ایشان در پاسخ به حذف زنان در این حوزه گفتند:

ما نه تنها نخواستیم زن ها را حذف کنیم بلکه اتفاقا خواستیم به زن های طراح، خلاق و کارآفرین کمک کنیم که با وجود محدودیت های موجود دیده شوند. من خودم یک زن هستم کار می  کنم و دوست دارم دیده شوم و با توجه به قوانین بتوانم کار درست انجام بدهم. توصیه ام به منتقدان این است که هیچوقت هیچ چیز را از یک بعد قضاوت نکنید. جنسیتی نگاه نکنید.

همچنین ایشان در مورد واقعیت افزوده و این تکنولوژی می گویند:

تکنولوژی واقعیت افزوده برای نشان دادن لباس هاست و اصلاً تصور نکنید که زن حذف شده چون اصلاً از اساس هم چنین اتفاقی نیفتاده، این پروژه برای کمک به زنان کارآفرین ایجاد شده و فقط کمک کننده یا کاتالیزور است برای رسیدن به هدف یک طراح. با ابعاد بزرگتر نگاه کنید، محدودیت ها را ببینید، به نظر شما آیا باید نشست و منتظر شد تا محدودیت ها حذف شوند یا بهتر است که کاری بکنیم که چرخ صنعت مد و لباس بچرخد؟

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password