لنزهای واقعیت افزوده Snapchat قابلیت دستورات صوتی، جهان مشترک و اسکنر سگ و گیاه را اضافه کرده است

snapchat-augmented-reality-lens-enhancement-adds-voice-commands-shared-world-and-dog-and-plant-scanner

Snap inc در حال توسعه ی قابلیت های واقعیت افزوده ی Lens Studio و Snapchat است.

این هفته Snap inc رویداد سالانه ی توسعه دهندگان خود را با رونمایی از دوربین جدید و اپدیت های زیاد هم برای اپ اسنپ چت و هم برای Lens Studio برگزار کرد.

این شامل پیمایش رابط کاربری با استفاده از صوت، لنز مشترک دارای قابلیت اندازه گیری چندین بلاک شهری، اسکنر جدید با قابلیت تشخیص سگ و نژاد گیاهان و کارکرد ماشین لرنینگ می شود.

لنزهای فعال شده با صوت

Voice-Activated Lenses
Voice-Activated Lenses

از آن جایی که اسنپ چت مسیر معرفی محتوای واقعیت افزوده را به پلتفرم خود ادامه داده است، یافتن لنز های خاص در میان بی نهایت کاتالوگ حرفه ای و مربوط به ساخته های کاربران، دشوار شده است. با معرفی اسکن صوت، حال می توانید به اپ بگویید که دقیقا به دنبال چه لنزی هستید.

به سادگی دوربین را فشار دهید و نگه دارید، صفحه را انتخاب کنید و با میکروفون تلفن همراه هوشمند خود صحبت کنید. آنگاه اسنپ چت هر نتیجه ی نزدیک به جست و جوی شما را بر اساس توصیف کلامی شما به نمایش در خواهد اورد.

لنزهای محلی

Local Lenses
Local Lenses

در حالی که هنوز به شکل کامل در دسترس عموم قرار نگرفته است، دیروز اسنپ یک پیش نمایش از لنز های محلی جدید خود را به نمایش در آورد: لنز های واقعیت افزوده ی مشترک با قابلیت اندازه گیری تمام بلوک های شهری.

لنز های محلی قابلیت همکاری با دیگر کاربران اسنپ چت را بر روی پروژه های عظیم واقعیت افزوده که بر اساس همسایگی ساخته شده اند را می دهد؛ قابلیت هایی مثل تزیین ساختمان های محلی با استفاده از رنگ های افزوده ی متنوع.

اسکن

Scan
Scan

در سال ۲۰۱۹ معرفی شده بود. پلتفرم ابزاری واقعیت افزوده ی اسنپ چت (scan) از دوربین اسنپ چت برای تشخیص اشیا جهان واقعیت و دسترسی به اطلاعات مربوط به آن ها استفاده می کند. با همکاری با کمپانی های مشخصی، اسنپ توانسته است به شکل قابل توجهی کارکرد اسکن را گسترش داده است. چه بخواهد یک موسیقی را از طریق Shazam تشخیص دهد یا چه بخواهد مسئله های ریاضی را با Photomath حل کند.

این هفته اسنپ خبر از دو شریک جدید اسکن داد: PlantSnap و Dog Svcanner. در حال حاضر پلنت اسنپ به کاربران اسنپ اجازه ی استفاده از دوربین اسنپ برای تشخیص ۹۰ درصدی تمام گیاهان و درختان را می دهد. شبیه به چیزی که در پلنت اسنپ می بینیم، در داگ اسکنر نیز با استفاده از دوربین اسنپ چت، می تواند بیش از ۴۰۰ نژاد سگ را تشخیص دهد. شرکای آینده ی دیگر شامل Nutrition Scanner که کیفیت مواد موجود در پک های غذایی را نمره دهی می کنند، همانند دیگر برند های متعدد همکار، شامل Louis Vuitton می شوند.

Lens Studio و SnapML

علاوه بر آپدیت های ذکر شده به اپ اسنپ چت، لنز استودیوی اسنپ نیز که یک ابزار خلق کردن است، در شکل SnapML دچار آپدیت هایی شده است. یک قابلیت هیجان انگیز جدید به سازندگان اجازه ی وارد کردن مدل های ماشین لرنینگ سفارشی را به درون پروژه ها می دهد و قابلیت های لنز های واقعیت افزوده ی اسنپ چت را گسترش می دهد. اسنپ تا کنون همکاری خود با Wannaby, Prisma, CV2020 و دیگر سازندگان رسمی لنزهای مختص توسعه ی SnapML اعلام کرده است.

اپدیت های اضافی لنز استودیو شامل ردیابی صورت بهبود یافته به وسیله ی Face Landmarks  و  Face Expressions، قالب های Hand Gesture رابط کاربری ساده شده و قالب جدید ردیابی پا که با Wannaby و با استفاد هاز SnapML طراحی شده که اجازه ی تعامل پا واقعیت افزوده ی را می دهد.

اسنپ چت به رایگان بر روی دستگاه های اندرویدی و iOS ی اپدیت شده در دسترس است. لنز استودیو نیز به رایگان برای ویندوز و مک قابل دانلود است.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password