معرفی استارت آپ Phair: راه حلی مبتنی بر واقعیت افزوده و هوش مصنوعی برای مسیریابی

معرفی استارت آپ Phair: راه حلی مبتنی بر واقعیت افزوده و هوش مصنوعی برای مسیریابی

یکی از ویژگی های جدیدی که به سیستم مسابقه ای اضافه شده است ارائه ی یک سیستم مبتنی بر واقعیت افزوده در هنگام رانندگی می باشد. استارت آپ فیر “Phiar” در سیلیکون ولی بودجه ی ۳ میلیون دلاری را برای راه اندازی برنامه ی موبایلی مبتنی بر هوش مصنوعی اختصاص داده است و این پروژه تا اواسط سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.

مارکو دمیروز یکی از سرمایه گذاران اصلی این پروژه می گوید: فناوری های  مبتنی بر هوش مصنوعی “AI” و واقعیت افزوده “AR” در حال تبدیل شدن به جریان اصلی تکنولوژی هستند. تکنولوژی یادگیری پیشرفته Phiar ، در کنار پلتفرم AR نه تنها به کاربران ارزش می دهد بلکه نمونه ای از پتانسیل باور نکردنی را در ارتباط بین AI و AR فراهم می کند.

 

تکنولوژی Phiar با استفاده از آموزش عمیق و چشم انداز کامپیوتری برای تقسیم نمای دوربین بر روی گوشی های هوشمند است که اپلیکیشن را قادر می سازد تا جاده ها، اتومبیل ها، پیاده ها و سایر اشیا را شناسایی کند و با دقت در نمای دوربین نمایش دهد، شبکه عصبی Phiar، از طریق سنسور دوربین استاندارد گوشی های هوشمند محاسبات را در دستگاه انجام می دهد، که نتیجه عملکرد آن سریع تر از راه حل های مبتنی بر ابر است.

آیوی لی، یکی از موسس های فیر و CTO، در بیانیه ای گفت: ما می خواهیم کاربران ما چشم خود را در جاده نگه دارند، نگاهی به دنیای واقعی، در واقع نگاهی نسبتا بهتر از دید دو بعدی.

چه چیزی باعث تجربه بسیار منحصر به فرد زندگی می شود؟ مسیر AR، که توسط دیدگاه رایانه ای فوق العاده کارآمد ما و یادگیری هوش مصنوعی که بر روی گوشی های هوشمند شما قرار دارد تجربه ی زندگی در دنیای واقعی را بسیار متفاوت تر می کند.

لی دانشمند سابق اطلاعات در Shutterstock به همراه مدیر عامل شرکت دکتر چن پینگ یو که یک محقق کامپیوتری است، پس از گرفتن مدرک دکترا از دانشگاه هاروارد قبل از فیر، این شرکت را در اوائل سال جاری در Y Combinator راه اندازی کرند. این جفت از سوی یک تیم مهندسان و طراحان پشتیبانی می شوند که از شرکت هایی مانند مایکروسافت، اپل و VMWare استخدام شده اند و دارای تجربه واقعیت افزوده و یادگیری عمیق را در بین رشته های دیگر دارند.

یو گفت: “این ایده به دلیل اشتباهات و تخلفات زیادی که در خیابان های بوستون به وجود می آمد ایجاد شد.” “آنچه ما در حال ساخت آن هستیم، کمک به مردم برای رسیدن به مقصد، سریع تر و ایمن تر است.”

جهت یابی از طریق واقعیت افزوده یکی از موارد استفاده از تکنولوژی است که همیشه به نظر می رسد استفاده از آن اجتناب ناپذیر است. در این زمینه اپلیکیشن های کارآمد و معروف زیادی مانند: Google, Blippar, Mapbox, Visualix, American Airlines برای بهبود مسیریابی و ارائه ی راه حل مبتنی بر AR ارائه شده است.

با این حال، تا به امروز پیاده سازی واقعی اپلیکیشن های مسیر یابی مبتنی بر AR محدود شده است. در ماه های اخیر Blippar برنامه ی مسیریابی شهر و Hotstepper برنامه ای حیرت انگیز تر و سرگرم کننده تر در زمینه ی مسیریابی از طریق AR ارائه داد و Hana Micron کره جنوبی برنامه AR Ways برای بازی های المپیک زمستانی را منتشر کرد. بنابراین بخش گسترده ای در این مارکت بدون رهبر مشخص، برای فعالیت وجود دارد.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password