بازی واقعیت مجازی Virtua Sonic

virtua-sonic-virtual-reality-game

Virtua Sonic یک تجربه ی واقعیت مجازی پر سرعت است که دموی آن در ماه سپتامبر و در Sonic Amateur Games Expo در دسترس خواهد بود. این تجربه همان طور که از نامش هم مشخص است،‌ از پر سرعت ترین جوجه تیغی مورد علاقه ی گیمر ها الهام گرفته شده است و بازیکنان در این تجربه به حرکت در مناطق سفارشی شده، در حال جمع کردن سکه و شکست دادن دشمنان متنوع خود می پردازند.

در ویدئو تهیه شده، مشاهده می کنیم که بازیکن در حال دویدن سریع در میان محیط های رنگارنگ است. بازیکنان برای دویدن، باید بازو های خود را شبیه به چیزی که در بازی های واقعیت مجازی دیگر مثل Survios’ Sprint Vector دیده ایم،‌ به حالت ریتمیک به حرکت در آورند. با تاب دادن دست ها به پایین و فشار دادن دکمه، بازی کن می تواند برای رفتن به مناطق بلند تر،‌ اقدام کند. در حالی که وقتی در هوا هستند، می توانند با تاب دادن دستانشان به عقب، یک حمله به به سوی هدفی مشخص را برنامه ریزی کنند یا با بلند کردن دستان خود، پای کوبی بر روی زمین کنند.

البته که این بازی در نبود Spin Attack مشهور یا Rolling، چیزی کم خواهد داشت. بازیکن ها می توانند برای دستیابی به سرعت بیش تر و عبور از موانع محکم تر مانند loop-de-loop، می توانند دستان خود را به حال ضربدر، بر روی هم قرار دهند.

طبق گفته های خالق بازی، ایده ی پشت virtua sonic جا به جا کردن استاندارد های موجود در بازی های واقعیت مجازی است. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، هدف او رسیدن به حرکت هایی با سرعت بالا و در عین حال راحت، بدون ایجاد حالت ناراحتی در بازی کن به دلیل حرکات بدنی او، است.

توسعه دهنده بازی گفته است:

طبق تحقیقات من، لزوما خود حرکات باعث ایجاد ناراحتی در بازیکن ها نمی شوند؛ غافلگیر شدن افراد از حرکات غیرقابل پیش بینی، باعث این اتفاق می شود. برای مثال یک تجربه ی واقعیت مجازی چرخ و فلک، کاملا خارج از کنترل بازیکن است. بازیکن ها در این دست تجربه ها هیچ کنترلی بر اتفاقات در حال رخداد و زمان انجام آن ها، ندارند. به همین ترتیب اگر تجربه ای، بازیکن را به نحوی که او انتظارش را ندارد به حرکت وادارد، ممکن است فرد در وضعیت نامطلوبی قرار گیرد. در نتیجه به نظر می رسد که تا زمانی که بازیکن ها شرایط را تحت کنترل خود می بینند، ناراحتی حرکتی (motion sickness) از آن ها به دور خواهد بود.

دموی Virtua sonic در ماه سپتامبر در SAGE 2020 و پیش از عرضه بر روی هدست های سازگار با SteamVR (مثل HTC Vive, HTC Vive Pro, Windows Mixed Reality, Valve Index, Oculus Rift, Oculus Rift S, Oculus Quest via Oculus Link,  و  the Pico Neo 2) به نمایش در خواهد آمد.

توسعه دهنده این بازی تایید کرده است که virtua sonic دارای نقشه های سفارشی نیز خواهد بود؛ البته در صورتی که به مشکلات قانونی بر نخورند. ممکن از که سگا به این پروژه را مد نظر خود قرار دهد.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password