با Snapchat فاصله اجتماعی را رعایت کنید

Upcoming changes to history Translation history will soon only be available when you are signed in and will be centrally managed within My Activity. Past history will be cleared during this upgrade, so make sure to save translations you want to remember for ease of access later. Got it با Snapchat فاصله اجتماعی را رعایت کنید 40/5000 Follow the social distance with Snapchat Send feedback History Saved Community

لنز جدید Snapchat برای محافظت از فاصله ی اجتماعی، منطقه امن با استفاده از واقعیت افزوده می سازد.

اگر مجبور به ترک خانه تان هستید، مطمئن شوید که فاصله گذاری اجتماعی را رعایت خواهید کرد.

هر چند به نظر می رسد که این برنامه کاربردی برای سواحل یا پارک های شلوغ و پرجمعیت طراحی نشده است، اما باید در نظر داشته باشیم که با فراگیری جهانی ویروس کرونا روبرو هستیم. با وجود هشدار های متعدد مسئولان بهداشت دولت ها در نقاط مختلف جهان، به نظر می رسد که درصد بالایی از عموم مردم توجه زیادی به این هشدار ها ندارند و بدون محافظت های لازم در مکان های عمومی شلوغ حاضر می شوند.

برای کمک به تشویق فاصله گذاری اجتماعی و سلامت بهداشتی جامعه، Snap Inc با کمک سازمان جهانی بهداشت (World Health Organization) به توسعه لنز های آموزشی Snapchat پرداخته اند به امید کاهش آمار مبتلایان به کرونا.

اولین لنز از این دسته، My Social Distance (فاصله ی اجتماعی من) نام دارد که با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده (AR) یک دایره مجازی دور کاربر می کشد. بر اساس گفته های Snap این سد دیجیتالی یک دایره با شعاع تقریبی ۳ فوت ( ۱ متر) به دور استفاده کننده آن می کشد. یک متر حداقل فاصله امن پیشنهادی اعلام شده توسط سازمان جهانی بهداشت است. این دایره مجازی، کاربر را در حین حرکت او در محیط نیز دنبال خواهد کرد و اگر کسی وارد این دایره شخصی شود، رنگ آن از سبز به قرمز تغییر می کند. شما در این هنگام باید به فرد خاطی اخطار دهید و از او بخواهید از دایره تان خارج شود.

بر اساس Daily Mail یک مقام رسمی Snap هشدار داده که این لنز ها برای افزایش آگاهی طراحی شده اند و ممکن است تمام راهنما های رسمی سلامت سازمان های بهداشتی مختلف را رعایت نکند. برای مثال دولت بریتانیا پیشنهاد رعایت فاصله اجتماعی ۲ متری را داده است.

دومین لنز امکانات کاربردی رنگارنگ انیمیشنی به شما می دهد تا به شما یادآوری کن که در خانه بمانید، دست هایتان را حداقل به مدت ۲۰ ثانیه بشویید و از لمس کردن صورت خود، خودداری کنید. هر دوی این لنز ها شامل لینکی به وب سایت رسمی سازمان بهداشت جهانی (WHO)، نیز هستند که پیشنهادات بیش تری در رابطه با سلامت بهداشتی افراد ارائه می کند.

ماه گذشته، Snap عرضه ابزارهایی کاربردی، برنامه ها و همکاری هایی مربوط به COVID-19 را اعلام کرده بود. این اعلامیه شامل یک قابلیت جدید دیگر هم برای اسنپ چت بود که به وسیله ی آن کابران با جستجو کردن در رابطه با موضوعاتی مثل سلامت روانی، اضطراب، استرس، افسردگی و خود کشی، با منابع مختلف و مفیدی در این زمینه ها روبرو می شوند که توسط متخصصان همکار با اسنپ تولید شده اند. لیست کاملی از این موضوعات نیز هم اکنون موجود است.

با وجود شبکه های اجتماعی مختلف و متعدد، با سیل عظیمی از اطلاعات نادرست در رابطه با ویروس کرونا روبرو هستیم و این کار Snap به جهت مقابله با لنزهای گمراه کننده و همچنین تولید لنزهای رسمی قابل تقدیر است.
منبع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password