واقعیت افزوده: راهکار اوبر برای حل مشکل حالت تهوع سرنشینان

واقعیت افزوده; راهکار اوبر برای حل مشکل حالت تهوع سرنشینان

ماشین گرفتگی یکی از انواع بیماری های حرکتی است که برخی از افراد هنگامی که سوار ماشین می شوند آن را تجربه میکنند اگر شما فردی هستید که  مدام درحال مسافرت هستید تجربه ی سردرد، سرگیجه و حالت تهوع می تواند سفر را برایتان ناخوشایند کند.بدیهی است این بیماری در آینده مشکل ساز خواهد شد.این بیماری حرکت به دلیل اختلاف بین چیزی که می بینید (در داخل خودرو مغزتان می گوید که هنوز نشسته اید) و آنچه احساس می کنید (سیستم بدنتان که تعادل را از طریق گوش میانی تان برقرار می کند، به مغزتان می گوید که در حال حرکت هستید) به وجود می آید.

تضاد بین آنچه می بینید و آنچه حس می کنید، باعث فرستادن پیام توسط انتقال دهنده عصبی می شود که به اشتباه توسط بدنتان به عنوان سیگنال (توهم) مسمومیت دریافت می شود، بنابراین بدنتان سعی می کند تا خود را از آنچه که باعث به وجود آمدن این وضعیت می شود، خلاص کند.


در حالی که انقلاب خودروی خودمختار همچنان دور از دسترس است، اگر در تاکسی با راننده قرار داشته باشید دچار شرایط مشابه خواهید شد به همین دلیل است که Uber یک سیستم شبیه سازی حسگر جدید را اختراع کرده است تا مشکل را از بین ببرد.Uber فکر میکند می تواند راه حلی برای مشکل حالت تهوع سرنشینان از طریق صندلی های ارتعاشی، جریان هوا و استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده پیدا کند تا تجربه دیداری، شنیداری سرنشینان با حرکت خودرو هماهنگی و مطابقت داشته باشد.

ایده پشت سیستم این است که خودرو از مجموعه ای از سنسورها استفاده می کند که محیط زیست صندلی عقب را تغییر داده و با حرکت،لرزش،فشار و  همچنین کنترل نور سعی می کند مغز شما را فریب دهد. به این ترتیب بدن جنبشی را ثبت می کند که بیشتر با دید چشم و جلوگیری از تهوع مطابقت دارد.اما، متاسفانه، این فقط یک اختراع است. ما هیچ نمونه اولیه ای برای آزمایش نداریم، و ما هیچ گزارشی علمی برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه عملکرد آن نداریم.اما همواره این کمپانی در تلاش است تا با استفاده از تکنولوژی های مدرن و واقعیت افزوده تجربه مسافرت سرنشینان را بهبود ببخشد.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password