ویژگی واقعیت افزوده جدید یوتیوب، به شما امکان آرایش مجازی می دهد

the-new-youtube-augmented-reality-feature-allows-you-to-create-virtual-makeup

اگر تا به حال قصد انجام یکی از آموزش های آرایشی ارائه شده توسط ولاگرها (تولیدکنندگان محتوای ویدئویی) روی صورت خود را داشته اید، قطعا با سختی های این کار آشنا هستید؛ سختی هایی مثل توقف های متوالی ویدئو برای تقلید از آموزش دهنده که ابزار مناسب برای انجام هر مرحله را انتخاب کنید.

بیش تر اوقات نیز این تلاش های شما منجر به یک میز آرایش به هم ریخته و صورتی که چندان شباهتی به صورت مدل درون ویدئو ندارد، می شود.

با تمام این تفاسیر، بالاخره گوگل خبر داد که قصد پیاده سازی چند قابلیت جدید در یوتیوب را در این زمینه دارد. این قابلیت ها به کاربر این امکان را می دهند که بتواند آرایش های هنرمندان مورد علاقه ی خود را روی صورت خود به شکل مجازی در هنگام پخش ویدئو آموزش آرایش، امتحان کند.

سه شنبه Aaron Luber (رئیس بخش تجارب برندیگ گوگل)، طی پستی، این قابلیت جدید را با عنوان AR Beauty Try-On  (امتحان زیبایی در واقعیت افزوده) توصیف کرد.

طبق این پست، این ویژگی جدید به کاربران اجازه می دهد تا به صورت مجازی محصولات استفاده شده در ویدئو توسط تولید کننده ویدئو را درهنگام تماشای ویدئو از یوتیوب، امتحان کنند. به این ترتیب هنگامی که یوتیوبر درحال نقد و بررسی و یا حتی تبلیغ محصول آرایشی در ویدئو خود است، کاربر می تواند تا حدی به شکل مجازی به صداقت صحبت ها پی ببرد.

با کمک تکنولوژی های یادگیری ماشین (machine learning)  و واقعیت افزوده (AR) شما در این ویژگی جدید یوتیوب، نمونه هایی بسیار نزدیک به واقعیت را می توانید روی رنگ های مختلف پوست، امتحان کنید.

طبق اطلاعات دیگری بنظر می رسد که کاربران قادر به تماشای یوتیوبرهای درحال آرایش و همزمان تقلید از حرکات آن ها برای فعال شدن آرایش روی صورتشان به طور مرحله ای هستند. این ویژگی مشخصا از دوربین جلوی دستگاه های کاربران استفاده خواهد کرد.

در حال حاضر این تکنولوژی جذاب، در FameBit (پلتفرم محتوایی داخلی شرکت گوگل) با کمک MAC Cosmetics برای تست پیاده سازی شده است.

تصویری از محیط FameBit – برگرفته شده از سایت influencermarketinghub

در نتیجه ی این تکنولوژی می توان انتظار به وجود آمدن موقعیت های شغلی جدید و پیدا شدن اسپانسرهای جدید را داشت؛ همچنین می توانیم شاهد تعامل بیش تر برندها و اینفلوئنسرهای یوتیوبی باشیم.

گوگل اذعان کرده که ویژگی هایی مثل AR Beauty Try-On در تلاش برای کمک به برندها و تبلیغ کنندگان آن ها هستند و این امر بوسیله ی محتوایی که تعامل بیش تری با کاربر برقرار می کند و موثر تر و علمی تر هستند، اتفاق می افتد. این قابلیت ها نهایتا منجر به فروش بیش تر می شوند.

یوتیوب نیز اعلام کرده که ویژگی AR Beauty Try-On در این تابستان منتشر خواهد شد.

منبع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password