مرد دیجیتالی در کنفرانس تد – TED

digital-man-at-ted-conference

شخصیت های مجازی و وجود ویدیوهای ۳۶۰ درجه باعث شده است که در کنفرانس ها از واقعیت مجازی برای ارائه خود استفاده کنند.

Doug Roble، مدیر بخش تحقیق و توسعه نرم افزار دیجیتال، گذشته ی خود را در کنفرانس TED امسال به نمایش گذاشت و گفتگو زنده ای را در کنار یک آواتار مجازی بسیار دقیق ارائه داد. در طی صبحت ۱۲:۳۰ دقیقه ای٫ یک نمایش مجازی آینه ای مانند تمامی حرکات و توضیحات را در مانیتور بالای ارائه دهنده به نمایش گذاشت.

 

رابل (Roble) در طی کنفرانس توضیح می دهد:

“در ۱۵ سال گذشته، ما انسان ها و موجودات را به فیلم هایی تقسیم کردیم که به عنوان واقعی آنها را قبول می کنید،”  “اگر آنها خوشحال باشند، باید خوشحال باشید. و اگر احساس درد می کنند، باید با آنها همدلی داشته باشید. ما هم خیلی خوب هستیم. اما واقعا، واقعا دشوار است. اثرات مانند این هزاران ساعت و صدها هنرمند واقعا با استعداد است. ”

“اما همه چیز تغییر کرده است. در طول پنج سال گذشته، رایانه ها و کارت گرافیک به طور جدی سریع شده اند. و یادگیری ماشین، یادگیری عمیق، اتفاق افتاده است. بنابراین ما از خودمان پرسیدیم: آیا شما فکر می کنید ما می توانیم همانند انسان واقعی را ایجاد کنیم؟ مثل اینکه ما برای فیلم انجام می دهیم، اما جایی که شما احساسات واقعی و جزئیات فردی را که در زمان واقعی کنترل انسان دیجیتال را مشاهده می کنید، می بینید؟ ”

 

“در حقیقت، هدف ما این است: اگر با شخصیت DigiDoug یک مکالمه داشته باشید، آیا به اندازه کافی واقعی است تا بتوانید بفهمید که من به شما دروغ می گویم؟ بنابراین هدف ما بود. ”

 

رابل برای اینکه بتواند یک همتای انسانی از خود ایجاد کند از دست کش Manus VR و همچنین از سیستم دوربین کلاهی Fox VFX Lab همچنین برای انیمیشن های خود از Animation IKINEMA استفاده کرده است.

DigiDoug
DigiDoug

در انتها این ارائه٬ رابل برای اینکه جذابیت و قدرت DigiDoug را نشان دهد٬ شخصیت دیجیتالی را در لحظه به یک شخصیت فانتزی به نام البر تغییر داد.

منبع: TED

سید مسعود امامیان184 پست ها

جهت مشاوره و پیاده سازی نرم افزارهای واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی به شماره زیر تماس بگیرید: 95 36 602 0936

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password