بازی واقعیت مجازی پارکوری STRIDE

virtual-reality-game-parkour-stride

بازی واقعیت مجازی پارکوری STRIDE بسیار شبیه به Mirror’s Edge خواهد بود.

بازی سکویی واقعیت مجازی الهام گرفته از freerunning  در تابستان ۲۰۲۰ برای هدست ها عرضه می شود.

STRIDE یک بازی واقعیت مجازی پارکور اکشن از توسعه دهندگان JoyWay خواهد بود. در این بازی بازیکنان باید یک شهر را که در قرنطینه است از شر جنگ های شرورانه ی گروهی نجات دهند. در راه نجات شهروندان این شهر، بازیکنان باید در ماموریت های خطرناکی حضور پیدا کنند که پر از تیراندازی های شدید و موانع مختلف همراه با نبرد های تن به تن و صحنه های slow motion فراوان است.

بازیکنان، بازی را در شهر خود مختار X پانزده سال پس از فاجعه زیست محیطی وحشتناکی که باعث قطع ارتباط کامل این کلانشهر باشکوه از دیگر نقاط دنیا شده است شروع می کنند. با توجه به کمبود لوازم و گسترش فقر، حال شهروندان خود را گیر افتاده در میان جنگ رقابتی بین گروه هایی که در تلاش برای دست یافتن به منابع کم باقی مانده هستند، می یابند. به طور خلاصه می توان گفت که در شهری بازی را شروع خواهید کرد که نیاز به یک قهرمان دارد.

steampowered

شما وظیفه ی از بین بردن این غارتگران سیاه پوش را درحالی که روی بسیاری از سقف های خانه های شهر X در حال گذار برای پیدا کردنشان هستید را دارید. همچنین تمام این جستجو و جست و گریز شما با استفاده از پارکور است و شامل پرش های سرگیجه آور، زیپ لاین های طولانی، هاپ های دیواری، گذر از موانع با سرعت بالا و دیگر موارد مختلفی که اکثرا از تکنیک های فری رانینگ الهام گرفته اند، می شود.

بر اساس گفته های JoyWay، تسلط بازیکن به محیط اطرافش در طول درگیری های نبردها بسیار حائز اهمیت است؛ با توجه به این موضوع که بازیکنان اغلب با تعداد زیادی دشمن محاصره شده اند. طبق ویدئوی منتشر شده از بازی، بازیکنان قادر به دفاع از خود با استفاده از هفت تیر، علاوه بر دست خالی خود هستند.

به طور واضح توسعه دهندگان این بازی (STRIDE) الهام فراوانی از بازی اکشن ماجراجویی اول شخص پلتفرمر Mirror’s Edge که در سال ۲۰۰۸ منتشر شده، گرفته اند. حداقل می توان گفت که در زمینه ی موارد بصری این اتفاق افتاده است. علاوه بر مکانیک های حرکت در این بازی، شهر خودمختار X نیز شباهت فراوانی به شهر شیشه ای بازی Mirrors Edge دارد.

STRIDE بازیکنان را با نشانه گذاری اشیا قابل بالا رفتن با رنگ قرمز نیز راهنمایی می کند. (دقیقا به همان نحوی که Mirrors Edge این کار را برای راهنمایی بازیکنان در طول مراحل مختلف می کرد.) با اینکه این شباهت ها بین دو بازی واضح و آشکار هستند، مشاهده ی بازی های واقعیت مجازی که از ظرفیت های تکنولوژی های جدید استفاده می کنند حس خوبی دارد.

برای کسانی که نگران حس بدی (motion sickness) که در این بازی پیدا خواهند کرد هستند، باید گفت که JoyWay ادعا  کرده که در در ابتدا ممکن است کمی احساس بدی داشته باشید ولی پس از استاد شدن در نحوه ی کنترل بازی، تجربه ی شما بسیار بهتر خواهد شد.

STRIDE در این تابستان روی هدست های واقعیت مجازی کامپیوتر های شخصی عرضه خواهد شد؛ البته اگر تیم حقوقی EA در مورد شباهت های این بازی به بازی شرکت آن ها، اقدامی نکنند.

منبع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password