طراحان فورد در حال استفاده از واقعیت مجازی برای بررسی خودروها از خانه ی خود در طول تعطیلی هستند

ford-vr

کمپانی Ford Motors به همکاری از راه دور در زمان قرنطینه ی خانگی، روی آورده است.

در ادامه ی تعطیلی های ناشی از شیوع ویروس COVID-19 بسیاری از سازمان های کوچک و بزرگ مجبور به فکر کردن به راه هایی جدید برای ایجاد ارتباط و همکاری در طول تعطیلی، بین تیم ها و کارمندان خود شده اند. با وجود تعداد بالای کارمندان درون قرنطینه ی اجباری، داشتن یک همکاری از راه دور موثر برای بیزنس های مختلف تبدیل به امری حیانی شده است تا بتوانند از طوفان کنونی جان سالم به در ببرند.

برای شرکت خودرو سازی آمریکایی فورد موتور همکاری میان اعضای تیم ضروریست و به همین دلیل این شرکت شروع به استفاده از تکنولوژی VR برای متصل کردن طراحانش به یکدیگر برای طراحی خودروها به شکل دورکاری درون یک استودیوی مجازی کرده است.

این اولین حرکت این کمپانی به سمت تکنولوژی واقعیت مجازی نیست. مدتیست که فورد از VR برای انجام بررسی خودروها به شکل مجازی استفاده می کند. اعضای گروه در کنار هم جمع می شوند (معمولا در یک مکان مشترک) و هدست های HTC Vive را می پوشند تا مدل خودرو سه بعدی را با جزئیات کامل در محیط های نوری متفاوت ببینند. به این صورت می توانند طراحی خود را با جزئیاتی بیش تر ببینند تا نواقص را تشخیص دهند و قبل از تبدیل آن ها به مدل واقعی، آن ها را رفع کرد.

اعضای تیم فورد این میتینگ های VR ای را هنوز هم به جای حضور فیزیکیشان در یک اتاق، به شکل از راه دور از خانه خودشان انجام می دهند. این به طراحان اجازه می دهد تا بر روی پروژه هایشان به عنوان یک تیم کار کنند و در عین حال به فاصله گذاری اجتماعی نیز احترام بگذارند. در گیفی که مشاهده می کنید، Moray Callum (معاون بخش طراحی)، Todd Willing (مدیر جهانی بخش طراحی)، Joel Piaskowski (رئیس بخش خودرو و کراس اور) و Ian McLaughlin (مدیر بخش مهندسی طراحی و عملیات فنی) را در حال انجام یکی از این جلسات مجازی VR ای مشاهده می کنید.

با استفاده از هدست HTC Vive اعضای گروه می توانند به هرکجایی در دور مدل سه بعدی بروند (تلپورت کنند) و نگاهی دقیق تر بیاندازند و از مشاهدات خود یادداشت برداری کنند. هر کاربر به شکل یک ربات نسل آینده نمایش داده می شود. اینگونه افراد قادر به تعامل طبیعی تر با یکدیگر هستند نسبت به استفاده از صفحه نمایش های معمولی.

Michael Smith (مدیر بخش طراحی دیجیتالی فورد) در مصاحبه ای با Car and Driver می گوید:

ما عاشق صفحات نمایش بزرگ هستیم ولی نمی توانیم آن ها را به اندازه ای بزرگ کنیم که یک خودرو با ابعاد کامل درونشان جای گیرد. در حالی که اگر شما از هدست واقعیت مجازی استفاده کنید می توانید همان خودرو را با ابعاد واقعی آن تجربه کنید. ما داریم به این هدفمان می رسیم و به آن نزدیک شده ایم تا به یک تجربه ی استریمینگ برسیم. این مورد هنوز در مرحله تستی است.

کمپانی فورد در امیدوار است که در آینده بتواند پلتفرم همکاری واقعیت مجازی خود را به جهت رسیدن به قابلیت تغییر مدل های سه بعدی در لحظه، گسترش بدهد.

منبع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password