هدست واقعیت مجازی کوالکام معرفی شد

qualcomms-virtual-reality-headset-was-introduced

همه ی هدست ها در یک هدست کوالکام

کوالکام سال گذشته، تراشه Snapdragon XR1 را فقط برای دستگاه های واقعیت مجازی عرضه کرد، اما تا کنون، هیچ هدستی برای استفاده از آن ندیده ایم. در حال حاضر، برای Expanded World Expo، این شرکت هدست “Smart Viewer Reference Design” خود را به منظور کاهش زمان طراحی هدست AR و VR عرضه کرده است. به نظر می رسد که دارای قابلیت بالایی باشد، و کوالکام سعی کرده است که تمامی ویژگی هایی که شما در مورد واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را در خود جا دهد.

 

هدست به منظور بارگذاری کار با یک گوشی هوشمند یا رایانه از طریق اتصال USB-C طراحی شده است. این هدست از انجام شش درجه آزادی (۶DoF) پشتیبانی می کند. همچنین این هدست می تواند از ردیابی کامل دست و حرکات و تعامل با اشیای مجازی را پشتیبانی کند از جمله: ضربه زدن، زوم، خرج کردن و حرکت.

 

سایر ویژگی ها شامل پشتیبانی از کنترلر ۶DoF و حالت مستقل قدرت کم برای فیلم ها، بازی های ساده و غیره می باشد. پانل صفحه نمایش ساخته شده JDI رزولوشن ۲K را در هر چشم با حداکثر سرعت بازبینی ۷۲ هرتز پشتیبانی می کند.

هنگامی که تراشه XR1 حدود یک سال پیش منتشر شد تا عملکرد بهتر VR را نسبت به تراشه های تلفن همراه عرضه کند، Qualcomm خاطرنشان کرد که شرکت هایی مانند Vive، Vuzix و Meta در حال کار بر روی هدست ها هستند. کارخانه شایعه حتی این را داشت که هولنز ۲ مایکروسافت توسط XR1 طراحی شده است. با این حال، هیچ کدام از آنها هنوز عرضه نشده است، بنابراین توسعه دهندگان هدست ممکن است به تکنیک های فنی برسند. این امر می تواند توضیح دهد که چرا طراحی مرجع در اینجا یک سال کامل است پس از اینکه تراشه وارد شد، بنابراین امیدوار است که توسعه سوم شخص را تحریک کند.

 

منبع: engadget

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password