کاربرد هدست واقعیت مجازی Oculus Quest در پزشکی

the-use-of-virtual-reality-headset-oculus-quest-medical

Oculus Quest ترکیبی از کاملی از قابلیت ردیابی ۶DoF قدرتمند Oculus Rift و راحتی و قابلیت حمل Oculus Go است. این ترکیب فوق العاده طیف گسترده ای از امکانات جدید را برای انواع صنایع مهم و زمینه های مطالعه را باز می کند.

دو سازمان پیش رو، Laboratories Karuna و Osso VR، از مزایای Vr Tetherless VR استفاده کرده اند و از Oculus Quest به عنوان یک ابزار جدید در درمان درد و آموزش جراحی استفاده می کنند.

هدست واقعیت مجازی برای پزشکی
هدست واقعیت مجازی برای پزشکی

آزمایشگاه کارونا (Karuna) در سال ۲۰۱۶ با استفاده از فناوری واقعیت مجازی به دنبال درمان دردهای مزمن مانند گردن و پشت گردن است که دارویی برای آن ها وجود ندارد این شرکت از یک گروه از دانشمندان علوم اعصاب، پزشکان درد، متخصصان فیزیوتراپی و متخصصین فناوری اطلاعات هستند که راهکاری های درمان در منزل را ارائه می دهند.

این شرکت در انتشار رسمی توضیح می دهد:

“هنگامی که بدن آسیبی را تجربه می کند، مغز کنترل آن را درک می کند و سیگنال های درد را در سراسر بدن می فرستد،”  “این سیگنال ها مسیر ها را تشکیل می دهند. Neuroplasticity توانایی مغز برای سازماندهی مجدد و ایجاد مسیر جدید است.”

هدست واقعیت مجازی Oculus Quest
هدست واقعیت مجازی Oculus Quest

“با گذشت زمان، این روند یادگیری به آرامی نورون ها را به حالت عادی بازگرداند و درد کاهش می یابد. نرم افزار کارونا با استفاده از واقعیت مجازی برای ایجاد تغییرات نوروپلاستی با قرار دادن بیمار در محیطی که در آن حرکت را افزایش می دهد در حالی که مسدود کردن سیگنال های درد است، استفاده می شود. ”

 

در حالی که Karuna VR متخصص در ارائه خدمات به خود بیمار است، Osso VR بر حمایت از متخصصان پزشکی که به آنها کمک می کند تمرکز دارد. با ارائه جراحان در آموزش یک فضای مجازی که در آن برای تمرینات واقعی جراحی عمل می کند، Osso VR یک جایگزین مقرون به صرفه برای فرصت های گران قیمت و بسیار محدود آموزش که در حال حاضر ارائه شده است ایجاد کرده است.

هدست واقعیت مجازی Oculus Quest
هدست واقعیت مجازی Oculus Quest

کاربران شرکت کننده در این برنامه زمان دستیابی به تمام ابزارهایی که لازم است قبل از ورود به ER، باید آنها را در اختیار داشته باشند، معرفی می کنند و آنها را به مفاهیم و سناریوهای بسیاری که در طول زمان خود در پشت چاقو با آنها مواجه می شوند، معرفی می کنند.

 

Osso VR در همکاری با کارشناسان بالینی، پزشکی و تکنولوژی از دانشگاه هاروارد، جان هاپکینز، مایکروسافت و چندین نهاد عمده دیگر، در حال حاضر آموزش جراحی VR را به مرکز پزشکی یهودی لانگ آیلند، دانشگاه کلمبیا، دانشکده پزشکی دیوید جفن در UCLA ارائه می دهد. ، دانشکده پزشکی هاروارد، و بیمارستان جراحی ویژه، فقط چند نفر را معرفی می کنند.

با ورود به Oculus Quest، هر دو آزمایشگاه Karuna و Osso VR جایگزین بسیار راحتتری برای PC VR می باشند و به آنها امکان دسترسی بیشتر به کلینیک ها و دانشجویان را می دهند.

همانطور که قبلا گفته شد، هر دو آزمایشگاه Karuna و Osso VR با کیت های Quest کار می کنند و ماژول های مربوطه خود را در هدست جداگانه در آینده نزدیک راه اندازی خواهند کرد.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password