بازی دخترانه واقعیت افزوده Zingoshi

zingoshi-augmented-reality-girl-games

واقعیت افزوده یک مرحله ی جدید به آموزش کودکان اضافه می کند.

والدین دائما در جستجوی بازی هایی هستند که مهارت های اصلی یک کودک مانند اعتماد بنفس٬ خلاقیت و… کودکان خود را افزایش دهند.

گروهی با نام The New Zealand-based که سازنده ی Zingoshi بوده در پی افزایش توانمندی کودکان با کمک کتاب ها و بازی ها هستند. تمرکز این گروه روی کودکان دختر می باشد.

 

رونال اسدت (Ronel Schodt)، یکی از موسس های شرکت کننده در این بیانیه، گفت: “فقدان واقعی از محتوای سرگرمی، خوب و مناسب برای دختران جوان وجود داشت.”  بازی Zingoshi یک بازی سوم شخص و به سبک پازل است.

در این بازی کودکان با انواع چالش ها روبرو می شوند و با حل انواع چالش ها می توانند به اعتماد بفس خود افزایش دهند. این باعث می شود که کودک در بزرگ سالی بتواند با چالش های زندگی خود به خوبی روبرو شود.

محیط بازی zingoshi
محیط بازی zingoshi

واقعیت افزوده راه را برای دختران آسان می کند

تحقیق های زیادی در مورد کاوش دختران و علاقه مندی های آن ها صورت گرفته اما بازی Zingoshi با استفاده از واقعیت افزوده با کمک یک دستگاه جانبی مانند تبلت یا تلفن هوشمند٬ توانسته به دختران آموزش های لازم را جهت افزایش پتانسیل های خود بدهد مخصوصا در زمینه های اصلی یا اصطلاحا STEAM (علم، فن آوری، مهندسی، هنر و ریاضیات).

Zingoshi
Zingoshi

بنیانگذار بازی، بریجت الیس پگلر (Bridget Ellis-Pegler) و رونال اسدت (Ronel Schodt)، در حال تلاش برای ایجاد محتوای آموزشی، آگاه، سرگرم کننده و متصل به عنوان بخشی از یک پروژه به نام The Zingoshi Chronicles هستند. اولین رمان مربوط به سری، Dragonfly، از تکنولوژی واقعیت افزوده تعاملی استفاده می کند که بچه ها را به بازی خود متصل می کند و ذهن های پخته خود را در خارج از جعبه و روی صفحات یک کتاب متمرکز می کند.

 

به نقل از صفحه رسمی این سایت: Zingoshi یک بازی ویدئویی است که هم در کامپیوتر هم در خارج آن قابل دسترس است. “گاهی اوقات بچه ها باید از دستگاه خارج شوند و به عنوان بخشی از گیم پلی بازی کنند و در جهان واقعی کار کنند. اکثر این فعالیت ها شامل عناصر STEAM (علم، فن آوری، مهندسی، هنر، ریاضیات) است.

“ما می خواستیم یک تجربه ایجاد کنیم که دختران را متقاعد سازد تا از تهدیدی که اغلب منجر به عدم اعتماد به نفس می شود جلوگیری کند؛ سرپرستی با کنجکاوی، خلاقیت و شجاعت، برای تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود.”

این بازی واقعا تأکید بر تشویق بچه ها به مهربانی و محبت است اما همچنین مسئول ایجاد یک دنیای بهتر است.

 

سید مسعود امامیان176 پست ها

جهت مشاوره و پیاده سازی نرم افزارهای واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی به شماره زیر تماس بگیرید: 95 36 602 0936

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password