X Reality یا Cross Reality چیست؟

what-is-x-reality

وقتی گوجه و خیار و پیاز باشه میشه سالاد شیرازی درست کرد. پس وقتی واقعیت افزوده٬ واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی باشه میشه X Reality یا Cross Reality درست کرد.

X Reality (XR یا Real Reality) با این عنوان تعریف شده است: یک شکل از “محیط واقعیت ترکیبی (مخلوط) که از ترکیب شبکه های سنسور / محرک در همه جا و به اشتراک گذاشته شده در دنیای مجازی آنلاین است”  این شامل طیف گسترده ای از سخت افزار و نرم افزار، از جمله سنسورهای حساس، برنامه های کاربردی، و زیرساخت ها، که ایجاد محتوا برای واقعیت مجازی (VR)، واقعیت مخلوط (MR)، واقعیت افزوده (AR)، واقعیت سینمایی (CR) را قادر می سازد. با استفاده از این ابزارها، کاربران با ایجاد اشیاء دیجیتال در دنیای فیزیکی و آوردن اشیاء دنیای فیزیکی به دنیای دیجیتال، اشکال جدیدی از واقعیت را تولید می کنند

“XR” یک اصطلاح فراگیر و انعطاف پذیر است. “X” نشان دهنده یک متغیر است که یک حلقه را تعریف می کند که می تواند در یک رابطه چندگانه گسترش داده شود (مثلا “XYR” = XY Reality).

در سال های اخیر تکنولوژی ای که باعث سرعت بخشید ارتباط با دنیای مجازی بوده٬ شبکه های اینترنت نسل جدید ۵G است.

مفهوم XR با توجه به مطالعات رسانه ای و فلسفه، به انواع نظریاتی درباره فضیلت، بینایی کامپیوتری، یادگیری ماشین و روابط فزاینده همکاری بین انسان و ماشین مربوط است. توانایی در حال رشد ما برای دیدن دستگاه های دیجیتال به دنیای دیجیتال و بیولوژیکی منجر می شود.

 

منبع: ویکی پدیا

 

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password