وال مارکت بزرگترین فروشگاه جهان، چگونه از واقعیت افزوده برای مقایسه ی قیمت محصولات استفاده می کند؟

وال مارکت بزرگترین فروشگاه جهان، چگونه از واقعیت افزوده برای مقایسه ی قیمت محصولات استفاده می کند؟

وال مارت یک شرکت خرده‌فروشی آمریکایی است که در سال ۱۹۶۲ توسط سم والتون (Sam Walton) راه‌اندازی شد. این شرکت دارای بزرگ‌ترین شبکه‌ی فروشگاه‌های زنجیره‌ای تخفیف‌دار هایپرمارکت و مواد غذایی است و بیش از ۱۱ هزار شعبه در سراسر جهان دارد. و به‌عنوان پردرآمدترین شرکت دنیا شناخته می‌شود.

Walmart با آوردن ابزار واقعیت افزوده، مقایسه ی قیمت قبل از خرید مسیر دیگری را برای خرید آسان مشتریان خود ایجاد کرد که به طور انحصاری برای iOS در دسترس است. ورژن ۱۸٫۲۰ اپلیکیشن درگوشی هایی که ARKit را پشتیبانی میکنند و حداقل سیستم عامل iOS 11.3 را دارند قابل اجرا است.

خریداران با استفاده از آیکون ۳D مکعب می توانند از ابزار جدید اپلیکیشن استفاده کنند و بارکد موجود روی محصولات را اسکن کنند. همانطور که کاربران بارکد ها را اسکن می کنند، برنامه یک نقطه آبی را در نمای دوربین نگه می دارد و سپس یک کارت با نام و قیمت محصول، و نیز امتیاز و موارد دیگری را نمایش می دهد. همانطور که مشتریان عناصر دیگر را اسکن می کنند، می توانند دوربین را به موارد پیشین اسکن شده بازگردانند تا دوباره اطلاعات محصول را مشاهده کنند و به آنها اجازه می دهد به سرعت و به آسانی قیمت و کیفیت را بین چندین گزینه مقایسه کنند.

خریداران فروشگاه Walmart عاشق این هستند که از اسکنر بارکد خوان اپلیکیشن برای مقایسه ی قیمت ها استفاده کنند. تیم ما پتانسیل این محصول را بسیار بیشتر می بیند.هنگامی که یک مشتری اسکنر را فعال میکند صفحه نمایش و لنز دوربین، ارتباط مستقیمی بین دیجیتال و جسم فیزیکی برقرار می کند. تیم فیلدز، مدیر ارشد مهندسی در Walmart Labs، در یک پست وبلاگ گفت: این جادوی واقعیت افزوده است، تلفیق دنیای واقعی با واقعیت افزوده یک رسانه ارتباطی فوق العاده قدرتمند است چون مردم به طور غریزی با آن ارتباط می کنند.

بی شک یکی از تحولات مهم اخیر، واقعیت افزوده می باشد، که QR Code یکی از آسان ترین و در دسترس ترین و در عین حال کاربردی ترین آنهاست.  قابلیت کاربردی این اپلیکیشن ها به ما کمک میکند تا به سادگی با اسکن کردن کدها اطلاعات ضروری مورد نیازمان را در مدت زمان بسیار کوتاه بدون نیاز به تایپ کردن و صرف زمان وارد گوشیمان کنیم. این ویژگی از طریق هکاتون Walmart در بهار سال گذشته متولد شد، Fields و تیمش با استفاده از آموخته ها و اکتشافی که از طریق ARKit به دست آوردند، و با پرورش دادن این ایده به ساخت اپلیکیشن پرداختند.

پس از چند جلسه و بررسی ایده های مختلف، Fields می گوید: ما به ایده ای اعتقاد داشتیم که از طریق آن می توانیم سه مشکل مشتری را حل کنیم که تاکنون قادر به حل این مشکل نشده ایم :

  • چگونه می توانیم تجربه اسکن کردن محصولات را سریعتر کنیم ؟
  • چه اتفاقی می افتد اگر مقایسه محصولات فقط بر اساس قیمت، را خیلی راحتر انجام دهیم ؟
  • اگر اسکن کردن را به یک کار هیجان انگیز تبدیل کنیم، آیا مشتریان بیشتر مایل به استفاده از آن هستند؟

تا همین اواخر، فروشگاه ها تمرکزشان برفروش محصولات از طریق واقعیت افزوده و مبنی بر جنبه های کیفی آن هستند مانند چگونگی استفاده از مبلمان در فضای کاربر.

در حال حاضر Walmart اپلیکیشن خود را به روز رسانی کرده، همچنین شرکت هایی مثل آمازون،اسنپ چت و گوگل لنز، فروشگاه ها و شرکت های تکنولوژی شروع به استفاده از AR برای سهولت خرید مشتریان از طریق ارتباط  مدل های مجازی با دنیای واقعی .

 

 

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password