فروشگاه Walmart و Target; استفاده از واقعیت افزوده برای جذب مشتری در تعطیلات

فروشگاه Walmart و Target; استفاده از واقعیت افزوده برای جذب مشتری در تعطیلات

قبلا در مورد وال مارکت بزرگترین فروشگاه جهان، و اینکه این شرکت چگونه از واقعیت افزوده برای مقایسه ی قیمت محصولات خود استفاده می کند صحبت کردیم حال این کمپانی “Walmart ” و شرکت “Target ” در تعطیلات فصل سال جاری با استفاده از ویژگس های واقعیت افزوده خریداران زیادی را به سمت فروشگا های خود جذب کردند و روش هایی که این دو شرکت به کار بردند با یکدیگر بسیار متفاوت است.

کمپانی Walmart با کمک توسعه دهنده ی واقعیت افزوده ی خودش به نام زاپار “Zappar” و شرکای بازایاب خود به راهکاری برتر دست پیدا کردند و با استفاده از واقعیت افزوده فروشگاه رو با درختان کریسمس و بابانوئل و … تزئئن کردند. کیت کورتین، معاون ارشد توسعه کسب و کار در Zappar، در بیانیه ای گفت: “تکنولوژی واقعیت افزوده تبدیل فروشگاه به دنیای هیجان انگیز برای ارتباط برقرار کردن و خدمت به مشتریان است.

” همراه با راهکارهای سودمند ما بسیار هیجان زده شده ایم که یکی از بزرگترین پروژه های واقعیت افزوده را در فضای فروشگاه ها را راه اندازی کنیم، با بیشترین تعداد برندها در یک زمان، از استراتژی فعلی Walmart برای بهبود تجربه ی خرید در فروشگاه و افزایش مشارکت مشتریان، حمایت می کنیم. “در تعطیلات کریسمس که مشتریان زیادی برای خرید به فروشگاه ها نمی روند تجربه ی خرید از طریق واقعیت افزوده یک تمایز کلیدی برای مشتریانی است که تصمیم به وارد شدن به فروشگاه می گیرند.

این برنامه دارای بیش از ۲۰۰۰ محصول و همچنین درخت کریسمس مصنوعی و سایر وسایل دکوراسیون، مبلمان و محصولات خانه ای است که توسط مشتریان از طریق واقعیت افزوده در مجیط واقعی مشاهده می شوند و سپس در برنامه خریداری می شوند. این تجربه برای هر کسی که از IKEA Place، آمازون “AR View”یا هر برنامه دیگر که از طریق واقعیت افزوده محصولات سه بعدی را در محیط فیزیکی کاربر نمایش می دهد آشنا است. با استفاده از برنامه Target، کاربر می تواند سطح زمین یا دیگر سطوح را اسکن کند و یک محصول سه بعدی را با زدن یک دکمه در محیط واقعی ببیند.خریداران همچنین می توانند این تجربیات را برای اشتراک در رسانه های اجتماعی ضبط کنند.

سال گذشته، Target یک وبسایتی را در زمینه ی AR برای مشاهده ی مبلمان در منزل راه اندازی کرد. این شرکت پس از آن در ماه مه وبسایتی مبنی بر آینه ی مجازی آرایش که از طریق پلتفرم YouCam  پیاده سازی شده بود ران اندازی کرد.

پس از بازبینی پروژه های واقعیت افزوده ی هر دو شرکت، به طور واضح استراتژی های مختلفی را با توجه به چگونگی استفاده از واقعیت افزوده برای جذب مشتری، به تصویب رسانده اند. Walmart ترجیح می دهد از AR برای جلب مشتریان در فروشگاه ها استفاده کند، در حالی که Target به سمت افزایش تجربه خرید آنلاین می رود (هرچند Target مانند Walmart نیز دارای گزینه ی خرید در فروشگاه برای فروش آنلاین است). علیرغم تفاوت در استراتژی، واقعیت افزوده، موضوع مشترک این دو کمپانی بزرگ است.

براون گفت: “من معتقد هستم که واقعیت افزوده شده به عنوان دست آوردی بزرگ نقش مهمی در جذب مشتری دارد.”ما در یک جهان تحت تقاضا زندگی می کنیم و باید نوآوری را برای دیدار با نیاز مشتری انجام دهیم”. در ماه دسامبر، خریداران Walmart می توانند برنامه Walmart AR را از طریق فروشگاه App یا Google Play دانلود کنند.

 

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password