بهره گیری از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در حمل و نقل – Lyft

utilizing-augmented-reality-and-combined-reality-in-transportation-lyft

Lyft در تلاش برای استفاده از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای ارائه خدمات بهتر است.

لایفت (به انگلیسی:lyft) یک شرکت حمل و نقل است که در سان فرانسیسکو، کالیفرنیا مستقر است. لایفت در ژوئن ۲۰۱۲ راه اندازی شده‌است و در حدود ۳۰۰ شهر در ایالات متحده از جمله نیویورک، سانفرانسیسکو و لس آنجلس فعالیت می‌کند و روزانه بیش از ۱ میلیون مسافر را جابجا می‌کند. منبع: ویکی پدیا

تماس با راننده Lyft یک کار بسیار ساده است. شما برنامه را باز کنید، با چند بار کلیک کردن راننده انتخابی شما به سمت شما حرکت می کند. با این حال، در پشت صحنه، شش سال است که اطلاعات غنی داده شده جمع آوری شده وجود دارد که از دیدگاه Lyft می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا تجربه ی فعلی را تغییر دهد. دو پتنتی که این شرکت ثبت کرده در آن واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی استفاده شده است.

پتنت شماره ۱: ارائه اطلاعات به کاربران سیستم حمل و نقل با استفاده از عناصر AR

این پتنت تحت عنوان “ارائه اطلاعات به کاربران سیستم حمل و نقل با استفاده از عناصر AR” وجود دارد که تمرکز روی کمک به رانندگان lyft دارد که به مشتری آن ها کمک می کند تا با استفاده از اطلاعات دیجیتالی از قبیل علامت و شکل های هدایت کننده همراه با تصاویر سه بعدی که مناطقی را نشان می دهد که اصلطلاحا به آن ها “drop-off/pick-up location” یا “no drop-off/pick-up” گفته می شود٬ که از طریق بازخورد کاربرانی که اولین تجربه را داشتند صورت می گیرد، بتوانند مسافر خود را بهتر مکان یابی کنند. تصویر زیر را مشاهده کنید:

drop-off/pick-up location
drop-off/pick-up location

یکی از چالش های سیستم های حمل و نقل در ایران یا خارج از کشور پیدا کردن مسافر است که راننده گاهی باید زمان قابل توجهی را صرف پیدا کردن مسافر خود کند که با این پنتنت این مشکل بر طرف خواهد شد.

رانندگان Lyft از طریق یک هدست AR مانند مایکروسافت HoloLens، گوگل گلاس یا Magic Leap به این اطلاعات دسترسی پیدا می کنند که محتوای دیجیتال را به طور مستقیم از نظر راننده Lyft و یا از طریق یک گوشی هوشمند مبتنی بر AR فعال می کند و باعث می شود که راننده مسافر خود را به خوبی و به راحتی سوار کند.

استفاده از واقعیت افزوده در پیدا کردن مسافر Lyft
استفاده از واقعیت افزوده در پیدا کردن مسافر Lyft

 

پتنت شماره ۲: ارائه یک تجربه حمل و نقل VR

ثبت اختراع دوم، با عنوان «ارائه یک تجربه حمل و نقل VR»، که بیشتر جنبه ی سرگرمی با کمک واقعیت مجازی برای مسافران دارد و آن ها سرگرم حرکت و چرخش ماشین راننده می شوند. آن های می توانند سوار بر یک سفینه ی فضایی یا یک ماشین مسابقه ای شوند. مفهوم VR V-Ray Lyft VR بسیار شبیه به سیستم سرگرمی VR متشکل از آئودی Holoride است که ماه گذشته در CES 2019 در لاس وگاس عرضه شد. پلتفرم آئودی با توجه به حرکات ماشین در دنیای واقعی می تواند باعث سرگرمی افراد داخل ماشین شود. “اقتصاد مسافرتی (passenger economy)” مبحثی است که هم اکنون در بیشتر شرکت های فناوری و اطلاعات به علت سوددهی بالا در حال رشد است.

علاوه بر شرکت هوندای آئودی، شرکت کنندگان توانستند پروژه های تفریحی چند منظوره را در اختیار عموم قرار دهند، از جمله ماشین های خودگردان با فیلم های ۲۷۰ درجه ای VR برای حفظ زمان و سرگرمی مسافران.

AR و VR محدود به سرگرمی مسافرتی یا کمک به رانندگان در حال حرکت از طریق شهرهای مشغول هستند، نیست. این در واقع بخش بزرگی از صنعت خودروسازی بوده و شرکت هایی مانند Volkswagen با استفاده از VR به آموزش کارکنان خود، نیسان با استفاده از شخصیت های AR Star Wars برای نشان دادن تکنولوژی ایمنی بهتر، و اخیرا شرکت فورد موتور با استفاده از VR برای قرار دادن راننده با تکنولوژی Co-Pilot360 جدید خود سر و کار دارد.

همانطور که هم خدمات تقاضای مسافرتی و هم تکنولوژی خودرو مستقل همچنان افزایش می یابد، سرگرمی در خودرو و مسیریابی AR به شرکت های تجاری تبدیل شده و هر دو Lyft و Uber از اسلحه های بزرگ تکنولوژی (ماننده واقعیت افزوده و واقعیت تجاری) برای جذب مشتری خود استفاده می کنند.

باید بپذیریم که واقعیت افزوده با ترکیب سایر علوم مانند: اینترنت اشیاء، یادگیری عمیق، هوش مصنوعی و… در حال گسترش است و می تواند صنعت های شما را کاملا تغییر دهد.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password