استفاده از واقعیت افزوده در شرکت خودروسازی نیسان

use-of-augmented-reality-at-the-nissan-automobile-company

شرکت های خودروسازی یکی پس از دیگری وارد تکنولوژی واقعیت افزوده شده اند و اکنون شرکت نیسان از این تکنولوژی در حال استفاده است. مطالب پیش تر ما را بخوانید:

 

در حالی که شرکت های پیش رو حوزه رقابتی همچنان با خودروهای خودمختار پیش می روند، چشم انداز نیسان از آینده خودروهای خودگردان، در تجربه ی همکاری بین انسان و ماشین قرار می گیرد و واقعیت افزوده را تسهیل می کند. در CES 2019، نیسان مفهوم واقعیت افزوده در خودرو را، به نام Invisible-to-Visible (I2V)، از طریق یک تجربه ۳D تعاملی در غرفه خود در تالار شمالی کنوانسیون مرکز لاس وگاس ارائه داد .

 

شرکت خودروسازی نیسان و واقعیت افزوده
شرکت خودروسازی نیسان و واقعیت افزوده

سیستم مفهومی ارائه شده٬ داده های سنسور روی صفحه را با داده های ابری نیسان جمع آوری می کند تا یک محیط مجازی را در اطراف خودرو نشان دهد. در نهایت، نیسان سیستم را به عنوان دستیار رانندگان معرفی می کند، و در نهایت I2V به مسافران امکان می دهد تا عملکرد خودرو خود را در زمان واقعی تجسم نمایند.

Tetsuro Ueda، عضو تیمی در مرکز تحقیقات نیسان، در این مورد بیان کردند: “با کمک کردن به سیستم بینایی در جاهایی که چشم نمی تواند به خوبی مشاهده کند، I2V اعتماد به نفس شما را بالا می برد و لذت بردن را به رانندگی القا می کند.” “ویژگی های تعاملی ایجاد یک تجربه است که به علاقه های شما و سبک رانندگی متناسب است، به طوری که هر کسی می تواند از طریق استفاده از آن لذت ببرد.”

سیستم I2V شرکت خودرو سازی نیسان
سیستم I2V شرکت خودرو سازی نیسان

این سیستم اتومبیل ها را قادر می سازد تا موانع و خطرات فوری در محدوده وسیله نقلیه، مانند پیاده رو و سایر وسایل نقلیه در مسیر خودرو، و همچنین موانع بیشتری را در مسیر مسیر برنامه ریزی شده، مانند وضعیت تراکم ترافیکی یا تصادفات، شناسایی کند. علاوه بر این، سیستم نیز برای اندازه گیری هوشیاری راننده از طریق سنسورهای داخلی طراحی شده و پیشنهاد می کند که یک راننده خواب آلو رانندگی نکند.

اویدا شخصی که در یک ویدیو که این تکنولوژی را نشان می دهد، گفت: “وقتی یک ماشین پردازش داده ها را پردازش و تجسم می کند، راننده احساس راحتی می کند و می تواند به ماشین اعتماد کند و در نتیجه راننده اطمینان بیشتری پیدا کند”. “در آینده، تجسم کلید برای رابط کاربر و تجربه کاربر باقی خواهد ماند.”

I2V شرکت نیسان
I2V شرکت نیسان

نیسان همچنین به دنبال ایجاد عناصری از تعامل اجتماعی مجازی با تجربه است. همانطور که پیش بینی شده، سیستم I2V رانندگان را به دوستان و خانواده متصل می کند، که به عنوان آواتار در صندلی های مسافرتی نمایش داده می شود.

محققان نیسان با استفاده از هدست متا ۲ و موتور سه بعدی Unity برای نمایش آواتار و نمایش داده ها در صفحه نمایش راننده  استفاده می کنند.

آواتارهای شرکت نیسان
آواتارهای شرکت نیسان

 

یودا گفت: “ماشین ها مستقل خواهند بود، زمان بیشتری برای تعامل با افراد در اختیار رانندگان قرار می دهند.” “همراه با رانندگی شما٬ کنار شما می تواند هر کسی باشد، حتی اگر از نظر جسمی در ماشین نباشد، زیرا می تواند به عنوان یک تصویر از متاویر [به عنوان ابر واقعیت افزوده شناخته می شود] ظاهر شود.”

این ویدیو همچنین نشان می دهد که چگونه نیسان می تواند این سیستم را به عنوان یک نمایش سرپایی برای رانندگان نیز بکار گیرد. با استفاده از سنسورهای مشابه که در نهایت به وسایل نقلیه خود رانندگی می دهد، فناوری نیسان می تواند رانندگان را با ترکیبی از پیشنهادات ارائه شده در صفحه نمایش رانندگی و رندر هوایی محیط وسیله نقلیه هشدار دهد. تصویر متحرک زیر این تعاریف را بهتر نشان می دهد:

واقعیت افزوده و شرکت نیسان
واقعیت افزوده و شرکت نیسان

 

دیدگاه نیسان از واقعیت افزوده در اتومبیل بسیار شبیه به مفاهیم ارائه شده توسط شرکت های مانند Nvidia و WayRay در ارائه فن آوری خود برای خودروسازان است.

پیشنهاد می کنیم این ویدیو رو حتما مشاهده کنید:

 

امیداوریم شرکت های خودروسازی جهان و پیشرو در این حوزه قدم های بلندتری بردارند.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password