به روزرسانی گوگل کروم با دنیای واقعیت مجازی

هفته ی پیش گوگل نسخه ی Chrome 79 خود را منتشر کرد.یکی از مهمترین ویژگی هایی که در این نسخه به چشم می خورد تقویت هسته ی خود در حوزه واقعیت مجازی بود.

WebVR چیست؟
مجموعه از ابزارهای داخل مرورگر است که باعث می شود به دستگاه خاصی وابسته نباشید و بتوانید داخل آن از محتوای واقعیت مجازی لذت ببرید. منبع: WebVR

با استفاده از API WebXR ، توسعه دهندگان می توانند محتوای همهجانبه (immersive) قدرتمند تری ایجاد کنند که کاربران بتوانند با استفاده از کنترل کننده های حرکت خود با API GamePad تعامل برقرار کنند. آنها همچنین می توانند هر چیزی که هدست ها مشاهده می کنند در سایر نمایشگرها به صورت آینه ای نمایش دهند، حالتی که در آن توسط مرورگر می توان در چندین نمایشگر محتوای یکسانی از هدست داشت . طبق گفته گوگل ، این پشتیبانی جدید و بهبود یافته WebVR در نهایت راهی برای مرورگرهای مبتنی بر Chromium از جمله مرورگر Oculus ، Microsoft Edge ، Helio Magic Leap و Firefox Reality خواهد شد. در آینده ، این شرکت قصد دارد پلت فرم تحت وب خود را گسترش دهد تا محتوای AR را نیز در بر بگیرد.

با افزایش محبوبیت پیرامون محتوای WebVR ، مرورگرهای دیگر نیز مشغول ارائه پیشنهادات همه جانبه (immersive) خود هستند. کاربران با استفاده از Firefox Reality ، Oculus Quest و Oculus Go می توانند به محتوا VR مبتنی بر مرورگر مستقیماً از طریق هدست خود و بدون نیاز به بارگیری نرم افزار اضافی ، دسترسی داشته باشند.

نسخه ی بتای ۷۹ کروم هم اکنون قابل بارگیری است. گفته می شود در تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ د ر اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password