رشد تریلیون دلاری صنایع با واقعیت افزوده

trillion-dollar-growth-industries-with-augmented-reality

همانطور که بازارهای واقعی مجازی همچنان افزایش می یابند، آمارهای جهانی نشان می دهد که تا سال ۲۰۲۲ ارزش این تکنولوژی به ۱۷۰ بیلیون دلار برسد.  با این حال، رشد واقعیت افروده نه تنها باعث افزایش سرگرمی شده، بلکه جذب ابزارهای مصور به طور عمده در بخش بهداشت، تولید و بخش های خرده فروشی صورت گرفته است. واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) به عنوان آینده فناوری بصری، با تعدادی از پیش بینی های به طور فزاینده ای خوش بینانه پیش بینی شده است که پیش بینی رشد فروش و استفاده از آن در سال های آتی است. بازار VR دو سال پیش به دلیل مارکینگ ۱ میلیارد دلاری به دلیل رونق ۳۰۰ میلیون دلاری فروش بازی های ویدئویی در حوزه فن آوری نوآورانه به فروش رسیده است، در حالی که فروش هدست ها در طی دو سال آینده ۲۰۰ میلیون واحد خواهد بود. با این حال، این اشتباه است که فکر می کنیم افزایش ناگهانی VR و AR فقط به دلیل تقاضا در بخش سرگرمی است. بخش تولید، خدمات بهداشتی و خرده فروشی فقط برخی از محیط های صنعتی است که در آن فن آوری های همه جانبه به نام آموزش و پرورش استفاده می شود. کسانی که در مهندسی کار می کنند، برای مثال می توانند از AR برای بهبود کار بر روی محصولات استفاده کنند – براساس این اصل که ذهن انسان اطلاعات فنی ارائه شده در یک فرمت ۳D را سریع تر و کارآمد تر از یک مدل ۲D می تواند آنالیز کند – .

اندازه بازار واقعیت افزوده و واقعیت مجازی
اندازه بازار واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

محققان شركت Hampleton Partners پیش بینی می كنند که واقعیت مجازی در سال ۲۰۱۶ برابر با ۲ بیلیون دلار بوده و تا سال ۲۰۲۲ برابر با ۱۷٫۸ بیلیون دلار و واقعیت افزوده در سال ۲۰۱۶ برابر با ۴ بیلیون دلار و در سال ۲۰۲۲ برابر با ۱۶۱ بیلیون دلار خواهد بود.پیشتازی واقعیت افزوده نسبت به واقعیت مجازی به علت عدم وابستگی شدید به سخت افزارهای پیشرفته است (هدست های پیشرفته).

 

آینده واقعیت افزوده احتمالا به یک کسب و کار تریلیون دلاری تبدیل خواهد شد که تجربیات فوق العاده واقعی آن هر دو به خواسته های نیازهای صنعتی و سرگرمی پاسخ خواهد. همچنین “آینده گرایی پارامونت” در کنفرانس جدید Sundance این موضوع را روشن کرد.

تد شیلوویچ‌ (Ted Schilowitz)، سخنگوی جلسه روز دوشنبه با عنوان “The Second Coming Of AR”٬ هشدار داد که AR، یک اکوسیستم افزایش یافته مصنوعی که عناصر دیجیتال تعاملی را با دنیای واقعی ترکیب می کند، قادر به تولید تجربیات شگرف و بالقوه وحشتناک خواهد بود.

Schilowitz در این نشست اشاره کرد که کاربران به نقطه ای رسیدند که وضوح و قدرت واقعیت افزوده را دیدند و متوجه شدند که خودشان در مجازی می توانند به سر ببرند.

Wroe  اشاره داشت: “شما با این فرهنگ درگیر خواهید شد. “من فکر می کنم این واقعا هیجان انگیز است که در فضای فیزیکی و مجازی بتوانید ارتباط داشته باشید و با یک کاراکتر خاص بتوانید تعامل داشته باشید.

هنرمند و کارگردان پیتر فلاهرتی (Flaherty) در مورد اهمیت واقعیت افزوده به این نکته اشاره کرد:  “شما می توانید سبک ماجراجویی خود را انتخاب می کنید.”.

Schilowitz گفت AR همانند یک کاربر است که شما می توانید خودتان آن را با بدن تان کنترل کنید.”سطح پیچیدگی که ما اکنون می توانیم با این ابزار ها به دست آوریم، بسیار قدرتمند است که ما می توانیم این چیزی را که” واقعی مجازی “نامیده می شود ایجاد کنیم.” ” مصنوعی بودن آن از قدرت های واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده است. و اینکه وابسته به مکان نیست. ”

رایان هریگان، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Artie، یک شرکت AI / AR، که پلتفرم برای بازی های کامپیوتری را ایجاد می کند، گفت: محتویات شخص ثالث در فضای AR تقویت می شود و جایگزین واقعیت مجازی (VR) می شود. هریگان می گوید این نوع محتوا به کاربران امکان آزادی بیشتری می دهد. “اول شخص بودن در این حوزه بسیار سخت است. هنگامی که شما باید خودتان را به عنوان یک شخصیت محتمل بدانید، باید نقش خود را در آن صحنه و داشتن قوانین آن جهان داشته باشید و از او پیروی کنید. ”

او توضیح داد انتقال حس های مختلف از فضای مجازی به فضای واقعی مثل فشار جسمی یا عواطف کار سختی است. او همچنین نگرانی خود را درباره مسایل جسنی هم بروز داد.

همین طور که از نگرانی های واقعیت افزوده و مجازی و یا حتی واقعیت ترکیبی صحبت می شود در صنعت های مختلف در حال برنامه ریزی برای کارهای بزرگ هستند. در جملات بالا دو جنبه ی مختلف را می توان بررسی کرد. یک آینده ی بکر این تکنولوژی (جایی که می توان تریلیون ها دلار از این صنعت کسب کرد بازی ها و … ) دوم نبود قوانین از قبل تعریف شده. وقتی قوانینی وجود ندارد صنایع مختلف به این تکنولوژی رو خواهند آورد و چون قوانینی جلوی آن ها نیست٬ آن ها می توانند دست به هر کاری بزنند.

 

منبع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password