تویوتا با واقعیت مجازی به کمک سالمندان می آید

در اوایل هفته جاری ، Toyota Insitute مستقر در ژاپن جزئیات مربوط به پروژه جدیدی را که هم اکنون در حال توسعه است ، منتشر کرد که محققان در این زمینه به آموزش روبات ها با استفاده از فناوری VR می پردازند که چگونه ربات ها انواع خانه ها را تمیز کنند.

محققان با استفاده از یک سری از سنسورهای سه بعدی و دوربین های متصل به روبات ها ، در هدست واقعیت مجازی می توانند جهان را از منظر روبات مشاهده کنند و عملکرد آن را با استفاده از کنترل کننده های استاندارد حرکت ربات را مدیریت کنند. از آنجا که روبات کارهای مختلفی را با بازوهای مکانیکی خود ، مانند باز و بسته شدن کابینت ها یا قرار دادن ظروف ، انجام می دهد ، می توانند یادداشت ها یا دستورالعمل های خاصی در مورد نحوه انجام کار به روش های مختلف را انجام دهد. سپس این روبات این اطلاعات را ضبط و تجزیه و تحلیل می کند ، و براساس هر روش و دستورالعمل جدیدی که اضافه شده است ، بنا می شوند و کارهای آتی خود را پیش می برند.

هنگامی که یک محقق مقدار کافی از داده ها را به “آموزش ربات” ارائه داد ، Toyota پس از آن از دانش تجمع یافته برای آموزش سایر روبات ها با استفاده از تکنیکی که به آن “یادگیری ناوگان” یاد می شود ، استفاده می کند. ؛ هر اطلاعاتی که یک روبات به دست آورد با بقیه ناوگان به اشتراک گذاشته می شود. بدین صورت همه ی ربات های دارای هوش جمعی ای هستند که از سایر ربات ها بدست آمده است.

این مؤسسه در بیانیه مطبوعاتی رسمی می گوید: “کارکرد و پیمایش در محیط های خانگی برای روبات ها بسیار چالش برانگیز است.” “هر خانه منحصر به فرد است ، با ترکیب متفاوت اشیاء در پیکربندی های مشخص که با گذشت زمان تغییر می کنند.”

“برای پرداختن به تنوع یک روبات در یک محیط خانه ، ما به ربات می آموزیم که به جای برنامه ربات برای انجام کارهای از پیش تعریف شده خاص با اشیاء خاص ، کارهای دلخواه را با انواع مختلفی از اشیا انجام دهد. در این روش ، روبات یاد می گیرد آنچه را که می بیند با عملکردی که آموزش داده می شود پیوند دهد. وقتی روبات یک شی یا سناریوی خاص را دوباره ببیند ، حتی اگر صحنه کمی تغییر کرده باشد ، می داند چه اقدامات می تواند با توجه به آنچه می بیند انجام شود. “

به گفته TRI ، هدف نهایی این پروژه ایجاد سیستمی است که بتواند به کمک نیازمندان مانند سالخوردگان بیاید و انواع تعمیرهای مختلف را انجام دهد.


منبع: tri.global

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password