شرکت ThirdEye در حال گسترش عینک های هوشمند واقعیت ترکیبی برای کمک به خط مقدم مقابله با ویروس کرونا است

thirdeye-is-expanding-its-smart-glasses-for-combining-reality-to-help-the-front-line-of-the-corona-virus

یکی کمپانی در ایالت نیوجرزی آمریکا معتقد است که با تکنولوژی خود می تواند در دوران شیوع ویروس به نجات جان انسان ها کمک کند.

عینک X2 MR با وزن ۳۰۰ گرم، ادعای سبک ترین عینک واقعیت مختلط (mixed reality) جهان را دارد. Nick Cherukuri (مدیر عامل ThirdEye Gen) می گوید که این دستگاه ها می توانند به کارمندان پزشکی در حال درمان بیماران COVID-19، اطلاعاتی حیاتی و ارتباطاتی با اتاق اورژانس و اتاق فرمان به شکل real-time بدهند.

Cherukuri می گوید:

یک دکتر از صد مایل دور تر، می تواند دقیقا چیزی را ببیند که پزشک به شکل زنده از طریق عینک که تبدیل به دوربین شده است، می بیند. به این شکل پزشکان از راه دور نیز می توانند با این تکنولوژی که نیاز به استفاده از دست ندارد (برای متخصص در محل که با عینک فیلمبرداری می کند) به بیماران کمک کنند. پس ThirdEye  بستری را برای کمک، فراهم کرده که با آن اجازه می دهد که متخصصی حاضر در محل، چیزی را که می بیند به طور مستقیم با یک متخصص از راه دور به اشتراک بگذارد (استریم کند) و به شکل زنده فیدبک های او را بدون استفاده از دستش بگیرد.

این کمپانی معمولا نرم افزار ها و سخت افزار های همه جانبه ای در زمینه ی مراقبت های پزشکی، ساخت و ساز، صنعت و وسائل نقلیه  برای شرک های مشتری خود، ارائه می دهد. عینک MR و نرم افزار پلتفرم AR این کمپانی در حال حاضر به وسیله ی شرکت هایی مثل Verizon, Boeing و همچنین وزارت دفاع مورد استفاده قرار می گیرد.

طرح آزمایشی این پروژه به وسیله ی Marcus Hook Trainer  و  Upper Merionاز دپارتمان آتش در پنسیلوانیا ساخته شده است. این طرح توسط Curt Weldon نماینده مجلس رهبری شده و توسطEnergy Transfer  و  Sunoco LP حمایت مالی می شود. در حال حاضر این اسپانسر ها هزینه ساخت ۸ جفت از این عینک های X2 را داده اند.

Weldon در مصاحبه ی اخیر خود با ۶abc Action News اعلام کرد که هدفش مجبور کردن دولت و حامیان شرکت به ایجاد بستر های لازم برای فراهم آوردن یک دست از این عینک ها برای هر تیم حریق و نجاتی در آمریکا است. همچنین می گوید:

این ها برای حفاظت از مردان و زنانیست که در خط مقدم هستند.

تکنولوژی هم رده با تکنولوژی های نظامی این عینک ها، از طریق حسگر های حرارتی فعال می شود که اجازه ی فعالیت های پیراپزشکی ر ا فراهم می آورد. مثلا برای سنجش دمای بدن یک بیمار، این کار را میتوان بدون لمس کردن او نیز انجام داد. این عمل با تولید یک نقشه گرمای حرارتی از بدن بیمار صورت می گیرد که تشخیص تب را آسان می کند.

ThirdEye X2 Hand Tracking
ThirdEye X2 Hand Tracking – منبع تصویر: auganix

یک قابلیت دیگر که Cherukuri به آن اشاره کرده، پیدا کردن خودکار سابقه ی پزشکی بیمار از طریق تکنولوژی تشخیص چهره است.

این قابلیت ها که بدون نیاز به دست عملیاتی می شوند به نظر در تمام سناریو های واقعی کاربرد فراوان دارند. به عنوان مثال در یک موقعیت فراگیری ویروس که به حداقل رساندن لمس کردن سطوح ضروریست. تکنولوژی MR کمپانی ThirdEye می تواند در کنترل پخش ویروس کمک کند.

Cherukuri می گوید:

این چیزیست که حس می کنیم می تواند به نجات جان آدم ها و همچنین افزایش کارایی کمک کند.

این عینک ها که روی اندروید ۸٫۱ اجرا می شوند، قدرت گرفته از چیپ پردازنده ی Snapdragon xR1 Qualcomm و همچنین دارای میدان دید ۴۲ درجه ای هستند.

علاوه بر این دستگاه ها دارای سیستم SLAM (محلی سازی و نقشه برداری همزمان) در درون خود به همراه انسداد پویا (dynamic occlusion) و ردیابی هواشناسی بصری (visual odometry tracking) هستند.

فروشگاه مجازی ThirdEye دارای بیش از ۵۰۰ توسعه دهنده نرم افزار به عنوان همکار است که در حال ساخت اپلیکیشن های AR/MR رایگان و پولی هستند. این اپلیکیشن ها در دسته های مختلفی از بازی و سرگرمی تا B2B (بیزنس به بیزنس) هستند. همچنین ابزار توسعه نرم افزار اختصاصی عینک های X2 شامل یک پلتفرم تمرینی واقعیت افزوده برای توسعه دهندگان است.

عینک X2 MR برای پیش خرید با قیمت ۱,۹۵۰ دلار آمریکا در دسترس است. یک آپشن دیگر نیز برای اجاره کردن عینک طی یک برنامه دوساله که باعث کاهش هزینه می شود نیز موجود خواهد بود.


منبع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password