پلتفرم XR Swim قصد دارد تبدیل به استیم دنیای محتوای WebXR شود

محتوای مستقل AR و VR را بدون انجام حتی یک دانلود، کشف و بازی کنید.

تجربیات XR معمولا نشان داده اند که ابزار های فوق العاده ای در زمینه های گوناگون و متفاوت هستند که باعث شکل گیری تجربیات خوبی برای کاربران می شوند؛ زمینه هایی مانند دیجیتال مارکتینگ، آموزش نیروی کار، سرگرمی و تحصیل آنلاین. با توجه به روند دشوار انتشار محتوا در مارکت هایی مثل Oculus و Apple App Store بسیاری از توسعه دهندگان مستقل، از خیر این کار می گذرند.

برای آسان تر شدن کار برای این دسته از توسعه دهندگان، Chicken Waffle در حال انتشار یک مارکت رایگان (XR Swim) برای توسعه دهندگان و ناشران محتوای وب XR است.

این پلتفرم، اپلیکیشن جداگانه ی خود را ندارد. به جای آن کاربران به طور مستقیم به محتوای واقعیت مجازی (VR) از طریق یک مرورگر سازگار با WebVR دسترسی خواهند داشت. به همین ترییب نیز کاربران به WebAR دسترسی خواهند داشت. به همین سادگی می توانید به وب سایت XR Surf بر روی مرورگر تلفن همراه هوشمندتان وارد شوید و تجربه ی WebAR را انتخاب کرده تا تعامل سه بعدی با اشیا را در یک محیط واقعی شروع کنید.

Finn Staber (مدیر عامل Chicken Waffle) در مصاحبه ای با VRScout بیان کرد:

 XR Swim اصولا یک پلتفرم رقابتی شبیه Steam است که متمرکز بر XR است؛ اما یک سری بخش های اصلاح شده ی جدید نیز دارد. بازی ها، آموزش، سرگرمی، WebAR و سرمایه گذاری همگی بخشی از این پلتفرم هستند. همچنین این پلتفرم شامل یک بخش جذاب آزمایش هاست. جایی که توسعه دهندگان می توانند محتوایی که هنوز کامل نشده است اما کارایی مناسبی دارد را منتشر کنند.

به دلیل این که هیچ دانلودی نیاز نیست، تمام بخش تجربیات، نه تنها به راحتی در دسترس است بلکه اشتراک گذاری در این محیط هم آسان است. به سادگی لینکی به دوستان خود از طریق ایمیل یا پیامک ارسال کنید و آن ها می توانند با استفاده از دستگاه سازگار خود، به شما ملحق شوند.

شبیه به چیزی که در پلتفرم محبوب SideQuest دیده ایم، XR Swim نیز می تواند اتفاق بزرگی برای محتوای مبتنی بر وب باشد. با توجه به بستری که برای خالقان مستقل محتوا به وجود آورده تا بتوانند پروژه ها یا بازی ها یا دمو های خود را به سادگی به اشتراک بگذارند.

XR Swim
XR Swim

Chicken Waffle در حال همکاری با ماهر ترین توسعه دهندگان و استودیو های این صنعت است تا بتواند مجموعه ای از ابزارها و سرویس هایی در جهت کمک به ناشران و توسعه دهندگان منتشر کند. در حال حاضر شما می توانید کمپانی هایی مثل  Google Creative Lab, 8th Wall, A-Frame, Daniel Esteban, Marpi و حتی خود Chicken Waffle و محصولاتشان را نیز در این محیط بیابید.

Chicken Waffle این پلتفرم را همراه با یک کتاب خانه ی جذاب از بازی ها و تجربه های رایگان ارائه کرده است که هم اکنون قابل دسترس است. خیلی از این پروژه ها متن باز (open source) هستند که می توان فایل های آن ها را دانلود کرد و تغییراتی در آن ها ایجاد کرد. به زودی هم یک قابلیت جدید به مارکت اضافه خواهند کرد که به خالقان اجازه فروش و دانلود مجازی و دیجیتالی می دهد.

Staber در این زمینه نیز می گوید:

ماموریت ما ساخت یک فروشگاه مجازی و مارکت بهتر برای توسعه دهندگان است. تا در نتیجه بتوانند همکاری بهتری با کمپانی های ساخت ابزار های پیشروی تعاملی مثل Mozilla, 8th Wall, Unity, Unreal داشته باشند.

برای رسیدن به این هدف، افردا پشت XR Swim می خواهند که بدانند توسعه دهندگان چه چیزهایی را ترجیح می دهند. Steam می تواند به دلیل تعداد دانلود بالای آن، خدمات بسیار عالی ارائه دهد و توسعه دهندگان را تامین کند؛ اما رویکرد Chicken Waffle متفاوت است. این کمپانی می خواهد که توسعه دهندگان را در راه موفقیت از طریق XR Swim که یک مارکت ازاد است، کمک کند. نهایتا با استفاده از این بستر، توسعه دهندگان می توانند به انتشار محتوا و تجربه های تولیدی خود و گرفتن بازخورد کاربران بعد از استفاده از آن ها بپردازند.

این اتفاق قطعا به رونق صنعت واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) از طریق کمک به نقطه ای که توسعه دهندگان بیش ترین نیاز را به آن دارند، یاری خواهد کرد.

برای سوالاتی که در رابطه با بازار مجازی XR Swim دارید می توانید به صفحه ی تماس در وب سایت این پلتفرم مراجعه کنید. هم چنین توضیحات بیش تری درباره ی انتشار محتوا و همکاری با این کمپانی را نیز می توانید در وب سایت Chicken Waffle پیدا کنید.

منبع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password