کاربرد واقعیت افزوده در کسب و کارهای امروزی

به علت ویروس کرونا، خرده فروشی در ابتدای سال ۲۰۲۰ شاهد تحولات دیجیتالی عظیمی شد که در حالت عادی، این تغییر و تحولات، در طول یک دهه می توانست رخ دهد. اما به واقع چگونه دنیای دیجیتال می تواند جایگزین دنیای واقعی شود؟ ما موجوداتی مادی گرا هستیم. ما به اقلام فیزیکی برای زندگی روزانه مان نیاز داریم و هیچ جایگزینی برای آن نمی توان یافت. اما ما به اجبار وارد یک موقعیتی شده ایم که نیاز به واقعیت افزوده برای گول زدن مادی گرایی و فیزیکی گرایی مان داریم.

امروزه واقعیت افزوده از شکل مفهومی خود تا استفاده ی کاربردی آن برای تجربیات پس از خرید، تغییر ماهیت داده است. واقعیت افزوده باعث افزایش سرعت خرید به صورتی فیزیکی و مجازی را می دهد.

به وجود آوردن ترافیک آنلاین

به دلیل کمبود ترافیک انسانی در خیابان ها و پاساژ ها و فروشگاه ها، خرده فروشان نیاز به ایجاد ترافیک مجازی و آنلاین برای کسب و کار های خود از طریق مجاری دیجیتالی دارند. این نیازی حیاتی برای خرده فروشان است تا بتوانند جان سالم به در ببرند.

با وجود مردمی که بیش تر در خانه به سر می برند و دستگاه های اینترنتی هر چه بیش تر و همین طور جوامع مجازی رو به رشد، راه های جدیدی برای دست یافتن به مشتری به وجود آمده است.

واقعیت افزوده می تواند به Facebook Ads (مانند کمپین عینک ها که توسط Micheal Kors ساخته شد) اضافه شود.

تبلیغات اینستاگرامی

تجربیات واقعیت افزوده، شکل جدیدی از بازاریابی هستند که می توانند توجه زیادی را پیرامون عرضه ی یک محصول و افزایش علاقه به خرید آن جلب کنند.

OnePlus به تازگی دستگاه جدید خود را بر روی اینستاگرام با استفاده از آنباکسینگ واقعیت افزوده، منتشر کرده است.

بر طبق فروم OnePlus:

ما در حال استفاده از تکنولوژی های ساده ی واقعیت افزوده برای به ارمغان آوردن تجربه ی مجازی برای محصولات جدید خود و ارائه آن به جامعه هستیم. ما در حال عرضه ی دو فیلتر واقعیت افزوده بر روی کانال اینستاگرامی خود هستیم. یکی برای OnePlus 8 و دیگری برای ۸ Pro. این فیلتر ها قابلیت های جدیدی هستند برای اینکه شما بتوانید در هر مکان و زمانی که می خواهید، سری OnePlus ۸ را آنباکس کنید.

این فیلتر ها باعث ارتباط بهتر و غنی تر بین مشتریان و محصولات و همچنین افزایش ارزش محصول و برند می شوند.

هدایت مردم به مکان فروشگاه ها

بقا خرده فروشان در اوضاع کرونایی امروز، در گرو بازگرداندن مردم به فروشگاه های فیزیکی آن ها است. ترافیک مردم در مکان های فروشگاه، زمان گشت و گذار و باقی ماندن مشتریان در فروشگاه ها و عادت خرید حضوری به طور کلی دچار اخلال شده اند. خب پس خرده فروشان چه کنند؟

تجربه ی درون فروشگاهی بسیار مهم و حیاتی است؛ از آن جایی که باعث افزایش ارزش و قیمت و جذابیت برای مشتری می شود، واقعیت افزوده می تواند با استفاده از موارد زیر به این موضوع کمک کند:

  • داشتن بازی ها و تجربه های واقعیت افزوده ی وابسته که اشیا مجازی یا وظایفی مجازی را درون فروشگاه قرار می دهند. با توحه به تحقیقات YES Marketing، ۵۷ درصد مصرف کنندگان گفته اند که از تلفن همراه هوشمند و دستگاه های موبایل خود برای بهبود تجربه ی خریدشان استفاده می کنند.
  • داشتن کمپین های مخصوص واقعیت افزوده ای که بر مبنای مکان کاربر کار میکنند (مثل بازی Pokemon Go که شخصیت های آن در مکان های دنیای واقعی پنهان شده اند). از این مورد می توان در تخفیف ها استفاده کرد. به نحوی که مثلا فقط هنگامی که درون فروشگاه باشید، بتوانید تخفیف ها را به وسیله ی موبایلتان فعال کنید. در نتیجه مشتریان تعاملی منحصر به فرد با برند خواهند داشت.

چه اتفاقی برای شرکتی می افتد که جذاب ترین، غنی ترین و بالغ ترین محیط واقعیت افزوده طراحی شده را به عنوان یک لایه ی مجازی در فروشگاه حقیقی خود خواهد داشت؟ آیا زمان ماندن مشتریان در فروشگاه را می توانند افزایش دهند؟ آیا وفاداری مشتریان به برند افزایش پیدا خواهد کرد؟ آیا کارمندان از محیط کاری خود لذت بیش تری می برند؟ آیا فروش درون فروشگاهی افزایش پیدا خواهد کرد؟

افزایش تمایل به خرید به شکل آنلاین

در حال حاضر واقعیت افزوده  برای تجربه ی خرید مشتریان، ضروی است. طبق نظرسنجی USA AR:

  • ۷۲ درصد مشتریان، به دلیل واقعیت افزوده، محصولی را که قصد خریدش را نداشته اند، خریداری کرده اند.
  • ۷۱ درصد مشتریان زمانی که از واقعیت افزوده استفاده کرده اند، بیش تر خرید کرده اند.
  • ۶۱ درصد فروشگاه هایی که تجربه ی واقعیت افزوده دارند را ترجیح دادند.

با کیفیت ترین الگو های محصولات در واقعیت افزوده، از M-XR نشات گرفته اند که در نورپردازی اشیا مجازی بسیار عمکلرد خوبی دارد و آن ها را بسیار طبیعی جلوه می دهد. به عنوان مثال کفشی که در زیر می بینید، واقعا در اونجا نیست. آیا می توانید این موضوع را تشخیص دهید؟

کمپین فیسبوکی با Micheal Kors شاهد افزایش ۱۴ درصدی فروش خود بوده است.

اپلیکیشن واقعیت افزوده ی Ikea Place در حال تغییر نحوه فروش مبلمان است.

Macy

اپلیکیشن macy

اپلیکیشن مبلمام Macy باعث افزایش ۶۰ درصدی درآمد حاصل از سفارشات شده است و شاید جالب تر: خریدارانی که از واقعیت مجازی استفاده کردند، کم تر از ۲ درصد بازگشت تراکنش ها را داشته اند.

واقعیت افزوده برای بعد از خرید

برای تکمیل توهم فیزیکی بودن، واقعیت افزوده تغییر کرده و تبدیل به استانداردی برای تجربیات پس از خرید محصولات شده است. از آن می توان برای دفترچه راهنما، اطلاعات محصول و تمرین کردن با آن محصول استفاده کرد. علاوه بر این می تواند تبدیل به بخشی از تجربه ی آن محصول شود و همچنین باعث توسعه ی تاثیر گداری آن برند در زندگی روزمره شود.

سر هم کردن مبلمان یا دیگر محصولات پیچیده یکی از مشکلات مصرف کنندگان و خود برند ها است. میز های زیبا در فروشگاه ها یا تصاویر اگر نتوانید همانند تبلیغاتشان سرهم کنیدشان، بی معنی می شوند. مثل اپلیکشین مفهومی موبایل AssembeAR اپ های سر هم کردن محصولات به مردم اجازه می دهند که نحوه راه اندازی بهینه و مراحل انجام مونتاژ مبلمان را زمانی که محصول را به خانه ی خود می برند و آن را از جعبه خارج می کنند، مشاهده کنند.

آموزش محصول

علاوه بر این ها واقعیت افزوده اجازه ی طرح مکانی اطلاعات را نیز میدهد و باعث می شود که مغز بتواند بخش های مختلف را به تنهایی پردازش کند و متوجه شود که چگونه در کنار هم قرار می گیرند. این می تواند به کمک متخصصان پشتیبانی مشتری و تکنسین ها بیاید تا بتوانند به اطلاعات مورد نیازشان که به شکل میدانی به آن ها نیاز دارند، دسترسی داشته باشند.

واقعیت افزوده و مدیریت سه بعدی دارایی ها

واضح است که واقعیت افزوده در حال رواج یافتن در طول طراحی محصولات و مسیر خرید آن ها است. پس سازمان شما چگونه می تواند به بهترین شکل ممکن از این تغییرات سود ببرد؟ تیمی مانند Shape Immersive پیدا کنید تا شما را در این مسیر هدایت کند و برای ساخت تجربیات کمکتان کند.

نکاتی برای سازمان ها:

  • تمام محصولات فیزیکی شما باید در چندین فرمت سه بعدی ساخته شوند و در سراسر سازمان قابل دسترس باشند..
  • یک CMS (سیستم مدیریت محتوا) ی رایج باید به شکل گسترده ای به کار گرفته شود.

ساخت دارایی های سه بعدی

شما باید یک تیم عملیاتی تشکیل دهید که به طور دوره ای برای ارزیابی و در هم آمیختن فعالیت های سه بعدی شما حضور پیدا کند. هنرمندان سه بعدی بیش تر موارد سه بعدی را برای واقعیت افزوده به شکل دستی طراحی می کنند. در حالی که برنامه های مدل سازی پارامتری مانند Revit، AutoCAD و Rhino می توانند برای تولید سریع اشیا سه بعدی از فایل های CAD، STEP و STL مورد استفاده قرار گیرند و بدون در نظر گرفتن تکنولوژی مورد استفاده، این مدل های سه بعدی پایه نیاز به تنظیمات بیشتری برای دستیابی به نتایج واقع گرایانه و همچنین هنرمندان سه بعدی ماهر برای ساخت بهترین مدل های سه بعدی، دارند.

جمع کردن مهندسان، طراحان، بازاریابان، توسعه دهندگان نرم افزار و رهبران تجربه ی مشتری در کنار یکدیگر به شما اجازه می هد که استراتژی های چند کاربردی را برای هر چه بهتر مدیریت کردن دارایی های مجازی خود، بسازید. اگر نیاز به کمک در زمنه های فروش از طریق تبلیغات سه بعدی، توسعه دارایی های سه بعدی برای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و یا تجربه ی همه جانبه ی تجاری را دارید، به شماره ۰۹۳۶۶۰۲۳۶۹۵ – سیدمسعود امامیان تماس بگیرید.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password