معرفی شرکت های برتر واقعیت افزوده در حوزه بهداشت و درمان

ar-in-medicine
معرفی شرکت های برتر واقعیت افزوده در بهداشت و درمان
هنگامی که Pokemon go را دنیا را تکان داد، همه متوجه پتانسیل بزرگ در واقعیت افزوده شدند. خیلی از شرکت های بزرگ و کوچک در صنف های مختلف وارد این حوزه شدند. ما در دو مطلب گذشته در مورد کاربرد واقعیت افزوده در پزشکی صحبت کردیم (واقعیت افزوده در پزشکی بخش ۱ و واقعیت افزوده در پزشکی بخش ۲) و در این مطلب می خواهیم شرکت های برتر در واقعیت افزوده در حوزه بهداشت و درمان را معرفی کنیم. ما سوال اساسی اینجاست که،
چرا واقعیت افزوده پتانسیل زیادی در بهداشت و درمان دارد؟

هر دو AR و VR توانایی تغییر در مراقبت های بهداشتی و بهداشت و درمان در آینده را دارند و فقط در نحوه استفاده می توانند کارهای مختلفی را انجام دهند. در مورد AR، استفاده از تکنولوژی در پزشکی و مراقبت های بهداشتی اساساً نتیجه طبیعی توسعه فن آوری و رونق داده است. اما کماکان مقدار زیادی از اطلاعات وجود دارد که پزشکان با آن کلنجار می روند. از فرمت مقاله ها گرفته تا محتوای آن ها . این داده ها باید یکپارچه شده و به روزترین آن ها در اختیار پزشک قرار گیرد تا بتواند به روزترین تجویز را انجام دهد.  اما داشتن به روز ترین داده ها با زمان کم پزشکان و جراحی های متفاوت کمی سخت بوده به همین دلیل واقعیت افزوده به کمک پزشکان و جراحان خواهد آمد. جایی که پزشکان می توانند با کمک واقعیت افزوده و هوش مصنوعی به صورت کاملاً مصور و ملموس به درمان بیمار بپردازند. به عنوان مثال، اگر یک عملیات پیچیده وجود دارد، ممکن است زمان بسیار کمی برای بررسی اینکه آیا بیمار نوع خاصی از آلرژی دارد، یا خیر، وجود دارد. بنابراین، به جای جستجو در میان مقالات یا در EMR، جراح می تواند اطلاعات مربوط به بیمار و با توجه به بروزترین دستاوردها جلوی چشمان خود ببینید. با این حال، نه تنها داده ها، بلکه سایر انواع اطلاعات پزشکی مانند محل رگ ها یا اندام ها ممکن است بر روی محیط زیست پیش بینی شده و به پزشکان کمک کند تا کار خود را انجام دهند. تجویزهای بدون نیاز به تشخیص پرشک هم خود جای بحث دارد. جایی که هوش مصنوعی با کمک نشانه های مختلفی بیماری از بیمار می تواند به پزشک کمک های لازم را انجام دهد.

حال به معرفی شرکت هایی می پردازیم که در حوزه واقعیت افزوده در بخش های مختلف پزشکی و درمان قدم های بزرگی برداشته اند.
۱) شرکت Orca Health’s EyeDecide
EyeDecide
EyeDecide

Orca Health یک شرکت نوآورانه مبتنی بر تلفن همراه مبتنی بر یوتا است که در سال ۲۰۱۰ برای برطرف کردن شکاف در ارتباط با ارائه دهنده مراقبت های بیمار ایجاد شده است. ۱۲ برنامه کاربردی تلفن همراه و ابزارهای یکپارچه، بیماران را به منظور تصمیم گیری بهتر در مورد سلامت آنها آموزش می دهند. EyeDecide یکی از برنامه های پزشکی معالجه است که از نمایشگر دوربین برای شبیه سازی تأثیر شرایط خاص بر روی دید فرد استفاده می کند.

با استفاده از برنامه هایی مانند EyeDecide، پزشکان می توانند یک شبیه سازی برای دید بیمار را نشان دهند. به عنوان مثال، برنامه می تواند اثرات کاتاراکت یا AMD را نشان دهد و در نتیجه به بیماران درک وضعیت پزشکی واقعی آنها کمک می کند.

۲) شرکت Brain Power

Brain Power
Brain Power

شرکت فناوری مبتنی بر ماساچوست، که در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد، با استفاده از فناوری پیشگام علوم اعصاب با آخرین فناوری پوشیدنی، به ویژه عینک واقعیت افزوده گوگل ، تمرکز کرده است.

راه اندازی نرم افزار مبتنی بر مغز، دانش را برای تبدیل پوشیدنی به وسایل عصبی کمک برای چالش های آموزشی اوتیسم ایجاد می کند. هدف آنها تدریس مهارت های زندگی در کودکان و بزرگسالان در طیف اوتیسم است. آنها یک مجموعه نرم افزاری منحصر به فرد، “مغز قدرتمند” با هدف کمک به کودکان با مهارت های اجتماعی، زبان و رفتارهای مثبت خود را توسعه دادند. این نرم افزار شامل جمع آوری داده های قدرتمند و ابزارهای تحلیلی است که امکان بازخورد سفارشی برای کودک را فراهم می کند.

۳) شرکت Medsights Tech
سه بعدی سازی توده های سرطانی
سه بعدی سازی توده های سرطانی
آیا می توانید تصور کنید که اشعۀ اشعه ایکس ممکن است واقعی باشد؟ Medsights Tech در حال ساختن این سحر و جادو است. این شرکت یک نرم افزار را برای تست امکان استفاده از AR برای ایجاد دقیق بازسازی ۳ بعدی تومورها توسعه داده است. تکنولوژی بازسازی مجتمع، اساساً جراحان را با استفاده از اشعۀ ایکس، بدون هیچ گونه تابش اشعه، در زمان واقعی، را قادر به مشاهده سازی می کند. این نرم افزار برای زمینه های مختلف طراحی شده، از جمله تکنسین ها، جراحان و متخصصین پزشکی دیگر، که باعث بصری شدن تومورها می شود. همچنین این نرم افزار در زمینه های دیگر برای مثال، پوست، سر و گردن، دستگاه گوارش، اندوکرین و سایر آسیب های مجاری صفراوی مورد آزمایش قرار گرفته است.
۴) شرکت AccuVein
نمایش سه بعدی رگ های دست
نمایش سه بعدی رگ های دست

بسیاری از مردم ترس زیادی از آزمایش خون دارند، زیرا آنها می ترسند که پرستار یا فلبوتومیست در ابتدا رگ را پیدا نکنند، و این یک روش طولانی و شکنجه برای خیلی از افراد است.

AccuVein از فناوری AR استفاده می کند تا زندگی هر دو پرستاران و بیماران را آسانتر کند. متخصص بازاریابی این شرکت، وینی لوسیانو گفت ۴۰ درصد از IV ها (تزریق وریدی) از دست دادن ورید را به دنبال دارد این درصد با تعداد بیشتری برای کودکان و سالمندان روبروست. AccuVein با استفاده از یک اسکنر دستی که بر روی پوست کار می کند از AR استفاده می کند و پرستاران و پزشکانی را که در آن رگ ها در بدن بیمار هستند نشان می دهد. لوسیانو تخمین می زند که در بیش از ۱۰ میلیون بیمار مورد استفاده قرار گرفته است و یافتن سلول با  عینک واقعیت افزوده باعث افزایش ۳٫۵ برابری یافتن سلول شده است.

۵) شرکت HoloAnatomy with Microsoft’s HoloLens
واقعیت افزوده و نمایش سه بعدی بدن انسان
واقعیت افزوده و نمایش سه بعدی بدن انسان

Case Western Reserve University و Clinic Cleveland با مایکروسافت همکاری کرده اند تا یک برنامه HoloLens به نام HoloAnatomy را به نمایش آوردن که بتواند انسان را با جزئیات بیشتر به نمایش بگذارد. این نرم افزار چنین بینش شگفت انگیزی را به زیست شناسی ارگانیسم انسان ارائه می دهد که اولین جایگاه را برای واقعیت مجازی غوطه ور و رده واقعیت افزوده در رقابت های Science Media Awards  جشنواره ی حیات وحش جکسون جولای ۲۰۱۶ به دست آورد.

با استفاده از هدست HoloLens VR مایکروسافت، کاربران برنامه می توانند همه چیز را از عضلات کوچک گرفته تا رگ های خود را جلوی چشمان خود مشاهده کنند. من معتقدم که این امر باعث پیشرفت در آموزش پزشکی خواهد شد، زیرا دانشجویان قادر به دیدن بدن انسان به صورت سه بعدی بجای روش کار معمولی هستند( تصاویر سیاه و سفید و توصیف نوشته شده در کتاب ها.)

۶) شرکت EchoPixel
شرکت EchoPixel
شرکت EchoPixel

این شرکت که در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد و در Mountain View کالیفرنیا مستقر است، برنامه های تشخیصی، جراحی و درمان تصویری را طراحی می کند. EchoPixel می گوید که تکنولوژی آن ها مهارت های انسانی را تقویت می کند و هر دو اثر بالینی و گردش کار را بهبود می بخشد.

سیستم True 3D آن ها از انواع داده های تصویری پزشکی فعلی برای فعال کردن رادیولوژیست ها، متخصصان قلب، متخصصان اطفال و متخصصان نورولوژیست مداخله برای دیدن آناتومی خاص بیمار در یک فضای ۳D استفاده می کند. این فن آوری بسیار نوآورانه پزشکان را قادر به پیش بینی ویژگی های بالینی کلیدی و کمک می کند تا در برنامه ریزی پیچیده جراحی، آموزش پزشکی و یا تشخیص.

۷) شرکت Augmedix
شرکت فعال پزشکی واقعیت افزوده - Augmedix
شرکت فعال پزشکی واقعیت افزوده – Augmedix

شرکت سان فرانسیسکو قصد دارد قدرت Google Glass را در اختیار بگیرد تا مراقبت های بهداشتی را به مراتب متمرکزتر و مدیریت کند. Augmedix فراهم می کند خدمات مستند خدمات فن آوری برای پزشکان و سیستم های بهداشتی، بنابراین پزشکان مجبور به بررسی کامپیوتر خود را در زمان بازدید بیمار، در حالی که یادداشت های پزشکی هنوز هم در زمان واقعی تولید می شود.

در نتیجه، بار اداره متخصصان پزشکی کاهش می یابد: آنها می توانند هر روز محل کار خود را ترک کنند، الزامات اداری را راحت تر می کنند، در حالی که هنوز می توانند بیماران بیشتری را تشخیص و درمان کنند. Augmedix یک پیروزی واضح برای صنعت است!

۸) شرکت Atheer
شرکت Atheer در حوزه واقعیت افزوده
شرکت Atheer در حوزه واقعیت افزوده

این شرکت پیشگام پلت فرم هوشمند عینک هوشمند واقعیت افزوده شده (AiR) است که به منظور افزایش بهره وری نه تنها در مراقبت های بهداشتی بلکه در طیف وسیعی از صنایع دیگر نیز طراحی شده است.

عینک AiR کاربران را قادر می سازد تا اطلاعات درست کار خود را در حوزه ی دید خود ببینند و با استفاده از حرکات آشنا، دستورات صوتی و ردیابی حرکت می کنند. با استفاده از AiR Enterprise Suite، کاربران می توانند با کارشناسان راه دور از طریق تماس های ویدئویی همکاری کنند و از طریق حاشیه نویسی تصویری در زمان واقعی هدایت شوند تا کارایی را افزایش دهند – در حالی که تمرکز روی کار را در دست داشته باشید.

۹) شرکت Aira 

شرکت کمک به نابینایان - Aira
Aira

نام راه اندازی که در سال ۲۰۱۵ برقرار شده، هوش مصنوعی (AI) و اسطوره شناسی باستان مصر را به عنوان Eye of Ra (RA) شناخته است. Aira راه حل هایی را برای افراد مبتلا به نقص در بینایی می دهد تا بتوانند زندگی مستقل تری داشته باشند.

این تیم با استفاده از الگوریتم های یادگیری عمیق برای توصیف محیط به کاربر، خواندن متن، تشخیص چهره و یا اطلاع در مورد موانع استفاده کرده اند. با استفاده از یک جفت عینک هوشمند یا یک دوربین تلفن، سیستم اجازه می دهد تا “عامل” Aira برای دیدن آنچه که فرد نابینا در زمان واقعی می بیند، و سپس آنها را از طریق هر وضعیتی که در آن هستند٬ مطلع کند.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password