آینده واقعیت مجازی و توپ های همستر

آیا آینده ی واقعیت مجازی توپ های همستر سایز انسان است؟

کره ی هم کاره ی Eight360 تضمین مرحله ی جدیدی از غوطه وری را می دهد.

با تشکر از کار بزرگ یک کمپانی در نیوزلند به نام Elight360 باید امیدوار باشیم که به زودی از طریق دستگاهی به نام NOVA بتوانیم وارد دنیای واقعیت مجازی شویم. این دستگاه به گفته ی مدیر عامل Terry Miller “توپ دیوانه ی چرخان مرگ” توصیف شده است.

NOVA یک قفس بزرگ کروی شکل است که با چرخ هایی که در پایه ی این توپ غول آسای واقعیت مجازی قرار گرفته اند حرکت میکند. با نگاه اول متوجه می شوید که NOVA شبیه به یک توپ مخصوص موش که اندازه ی یک انسان است که فقط به جای نگه داشتن یک جانور خز دار دوس داشتنی شامل پیشرفته ترین تکنولوژی فناوری که برای بهبود تجربه ی استفاده ی شما از هدست طراحی شده است .

سه توپ بزرگ در پایه ی NOVA قرار گرفته اند که به شما اجازه ی هدایت توپ به جهت دلخواهتان را می دهند. این درحالی است که یک کمربند ایمنی قدرتمند شما را محکم و به شکلی امن در حال چرخش های شدید یا هر حرکات دیگری که تجربه ممکن است برای شما در نظر گرفته است درون کابین نگه داشته است.

شما حرکات کاملا نامحدودی دارید.

حرکات ۳۶۰ درجه

از آن جایی که مارکت واقعیت مجازی بر مبنای موقعیت در حال رشد است نووا می تواند به سادگی تبدیل به جاذبه ی بعدی دنیای بازی های آنلاین واقعیت مجازی شود. به خصوص در بازی های پروازی و یا مسابقات مجازی. در واقع NOVA در حال حاضر با بازی های از رده خارج شده ای مثل iRacing, Project Cars  و X-plane کار می کند.

دستگاه ۳۶۰ یک لول جدید از غوطه وری را ورای چیزی که با استفاده از دسته های لمسی ساده ی بازی می بینیم به ارمغان آورده است. Miller طی مصاحبه ی خود با New Atlas می گوید: این فقط به فیزیک موجود در محتوا پاسخ می دهد.

نه تنها شما با استفاده از هدست واقعیت مجازی غوطه وری بصری و صوتی کامل را دارا هستید بلکه می توانید غوطه وری فیزیکی را نیز هم داشته باشید. با وجود برخی صفحات هوشمند لمسی تعبیه شده در این توپ و این واقعیت که این دستگاه می تواند هر زاویه ای را شبیه سازی کند Eight260 ادعا می کند که نووا قادر به شبیه سازی حرکات و سرعت ها به شکلی واقع گرایانه است. فرق نمی کند که در حال تجربه ی یک پیچ ۳۱ درجه در Daytona International Speedway هستید یا در حال انجام یک رقابت درون کیهانی با سرعت ۱۶۰ مایل بر ساعت هستید.

Miller نحوه ی دست یافتن به این قابلیت ها را بیان و تجزیه و تحلیل کرده است. برای مثال تصور کنید که در باند یک فرودگاه درون یک جت جنگنده آماده ی پرواز هستید. به محض اینکه دریچه ی گاز را باز می کنید که برای پرواز شتاب بگیرید نووا به شکل فیزیکی شما را به عقب بر روی صندلی تان فشار می دهد؛ اگر چه چیزی که مشاهده می کنید تفاوتی نکرده است. این کار باعث می شود شما حس شتاب گیری را با فشرده شدن تان به عقب درون صندلی تان، به وسیله ی جت احساس کنید.

توسعه ی NOVA نیاز به یک تیم بزرگ داشته است.Miller گروهی از مهندسان را از سراسر دنیا دور هم جمع کرده. افرادی مثل کارمندان سابق Lockheed Martin  و Tekron. این افراد در کنار هم برای طراحی این دستگاه تلاش کرده اند و تمرکزشان را بر روی واقع گرایانه بودن تجربه به وسیله ی یک کنترلر که بازی کنان بتوانند درون آن بنشینند، گذاشته اند. در نهایت نیز توپ موش، بهترین طراحی را به نمایش گذاشته است.

NOVA بسیار بزرگ است. ابعاد آن ۶٫۵ فوت است و جرمش نیز ۱۱۰۰ پوند است؛ اما از آن جا که این توپ بر روی پایه اش نصب شده است، جا به جایی و یا سرهم کردن این دستگاه، چندان کار سختی نیست. پایه ی این دستگاه در واقع یک سه پایه به عنوان خروجی است که توپ نیز کامپیوتری را که همه چیز را تحت کنترل دارد، در خود جای داده است.

اتاقک داخل این توپ قابل شخصی سازی است؛ شما می توانید صندلی را تعویض کنید و یا همه چیز، از صندلی راننده تا کابین خلبانی جت جنگنده، را از اول خودتان مجددا بسازید. کنترل ها نیز می توانند تغییر کنند و همانطور که Miller می گوید: زمانی که شما وسیله نقلیه تان را تغییر می دهید احساساتان نیز بسیار تغییر می کند. مثل این که احساس شما در یک خودرو مسابقه خیلی سخت پایدار و حساس است. در حالی که هنگامی که سوار بر یک جیپ هستید اوضاع و احساسات شما نیز شروع به تغییر کردن بر حسب آن وسیله ی نقلیه می کند.

کار های بسیار بیش تری هستند که می توانید با NOVA انجام دهید. کار هایی علاوه بر بازی های واقعیت مجازی. Eight360 در حال حاضر در حال کشف امکانات مختلف مثل مین گذاری نظامی و صنایع جنگل داری و آموزش نیروی کار است.

این شرکت به دنبال ارپه محصول خود به شکل اجاره ی کنترلر واقعیت مجازی غول آسای خود برای یک سال با قیمت ۱۵۰۰۰۰ دلار است. این قیمت شامل پشتیبانی فنی کامل آپ گرید ها و نگه داری نیز می شود.

شما می توانید برای انجام رزرو اینجا را کلیک کنید.

منبع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password