ترکیب علم و هنر با پروژه واقعیت مجازی To the Moon

the-combination-of-science-and-art-with-the-virtual-reality-project-to-the-moon

۵۰ سال پیش، نیل آرمسترانگ یک گام کوچک برای انسان و یک جهش بزرگ برای بشریت به ارمغان آورد، علاقه ای که تمام نسل ها را به سفر فضایی ایجاد کرد. از آن تاریخ فرود روی ماه برای اولین بار، ما شگفتی های مختلفی را در عرصه های تکنولوژی و فرهنگ داشته ایم.

نیل آرمسترانگ

نیل الدن آرمسترانگ (به انگلیسی: Neil Alden Armstrong) فضانورد آمریکایی (زادهٔ ۵ اوت ۱۹۳۰ در واپاکونتا، اوهایو – درگذشته ۲۵ اوت ۲۰۱۲ در سینسینتی، اوهایو)، نخستین انسانی است که طی مأموریت آپولو ۱۱ در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹) بر کره ماه گام نهاد. وی فضانورد ناسا، خلبان آزمایش‌کننده، مهندس هوافضا، استاد دانشگاه و خلبان نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بود و در جنگ کره خدمت کرد. نیل آرمسترانگ نخستین انسانی بود که کره زمین را از فضا مشاهده کرد. پس از پایان جنگ، آرمسترانگ به نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا راه یافت و بیش از ۹۰۰ پرواز انجام داد. او فارغ‌التحصیل دانشگاه پردو است و تحصیلات خود را در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی تکمیل کرد. منبع: wikipedia

به ماه (To the Moon) ترکیبی از علم و هنر

هنرمند آمریکایی لوری آندرسون بر تجربه او به عنوان اولین هنرمند در محل اقامت در ناسا تمرکز کرده است تا مفاهیم انتزاعی مربوط به تمدن و تاریخ بشریت را مد نظر قرار دهد. همراه با هنرمند جدید رسانه های تایوانی Hsin-Chien Huang، آنها آثار هنری VR را «به ماه (To the Moon)» ایجاد می کنند که به مخاطبان امکان می دهد که آنچه را که ازدواج بین هنر و علم است و فرصت های بی پایان آن را از نقطه نظر مختلف به ارمغان بیاورد. این کار با یک مجموعه باور نکردنی از تصاویر انجام می شود و این کار برای شبیه سازی سفر یک فضانورد تحت شرایط کم جاذبه طراحی شده است.

To the Moon
To the Moon

پس از نخستین نمایش آن در موزه هنرهای مدرن لوئیزیانا در سال ۲۰۱۸، آثار هنری ۱۵ دقیقه ای آن را به نمایشگاه هنری بازل هنگ کنگ برای اولین نمایشگاه آسیا از ۲۹ تا ۳۱ مارس در دسترس خواهد بود.

HTC Vive شریک واقعی واقعیت مجازی این نمایشگاه است و عموم مردم می توانند آثار هنری واقعیت مجازی را تجربه کنند تا اطلاعات بیشتری در مورد نقش فناوری در هنرهای معاصر امروز پیدا کنند.

To the Moon

هنرمند، هسین چیان هوانگ، فکر می کند که واقعیت مجازی دارای پتانسیل بزرگی برای داستان سرایی است. “این کار VR اجازه می دهد تا بازدید کنندگان بتوانند از این تجربیات استفاده کنند. با VR، شما در واقع می توانید فرود آمدن فضانورد در ماه تبدیل شوید. “

ویکتوریا چانگ، مدیر VIVE Arts می گوید: “به ماه (To the Moon) ” یک آثار هنری پیشگام و نمایش کامل خلاقیت در تکنولوژی امروز است.

منبع: vive

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password