واقعیت افزوده: تبدیل کتاب های رنگ آمیزی به داستان های سه بعدی 

 واقعیت افزوده: تبدیل کتاب های رنگ آمیزی به داستان های سه بعدی 

آیا تا به حال آرزو کرده اید که شخصیت های کتاب رنگی شما می توانند زنده شوند؟ از صفحه ی کتاب بیرون بپرن و در اطراف برقصن؟ خبر خوب، یک برنامه برای این کار وجود دارد.در دیزنی تحقیقاتی توسط (شبکه آزمایشگاهی وابسته به شرکت والت دیزنی) توسط تکنسین های نجومی توسعه یافته است .برنامه ای که با استفاده از واقعیت افزوده Augmented Reality نقاشی های روی کتاب های رنگ آمیزی را به چهره های سه بعدی شخصیت های کارتونی تبدیل می کند.

روش کار این اپلیکیشن به این صورت است که شما یکی شخصیت های کتاب رنگ آمیزی را به صورت منظم رنگ میکنید و برنامه ی رنگ آمیزی دیزنی را روی گوشی خود نصب میکنید این برنامه به دوربین دستگاه دسترسی پیدا می کند و از آن برای تشخیص شخصیتی که رنگ می کنید استفاده می کند سپس برنامه با استفاده ازنرم افزار ویژه برای تبدیل یک شخصیت رنگ آمیزی شده ۲ بعدی به سه بعدی اقدام میکند همانطور که با مداد رنگی رنگ میکنید برنامه همان رنگی را که در صفحه استفاده میکنید به کاراکتر ۳ بعدی تبدیل می کند.

videoRobert Sumner پژوهشگر دیزنی در بیانیه ای گفت: واقعیت افزوده به عنوان رابطی بین دنیای واقعی و مجازی به کاربران این اجازه را می دهد تا قوه ی تخیل و خلاقیت خود را افزایش دهند.این برنامه از نقشه یابی برای هر کاراکتر استفاده میکند و با طرح نقاشی مطابقت دارد  به عنوان مثال، اگر جلوی سر یک شخصیت را با یک مداد رنگی قهوه ای رنگ کنید برنامه به طور خودکار متوجه خواهد شد که چه رنگی ممکن است برای پشت سر شخصیت مناسب باشد (شاید یک رنگ تیره تر، برای موهای کراکتر).

اگر چه این برنامه یک نوع رنگ آمیزی با تکنولوژی پیشرفته است دیزنی اعلام کرده که تاکنون پاسخ خوبی از کابران دریافت کرده است اکثر کاربران گفته اند که انگیزه آنها را برای رنگ آمیزی بیشتر کرده است و هشتاد درصد آنها گفته اند با استفاده از این برنامه احساس ارتباط شان با شخصیت داستان بیشتر شده است

محققان دیزنی به همراه تیم توسعه، برنامه رنگ آمیزی واقعیت افزوده را در تازه ترین کنفرانس بین المللی IEEE در فوکوئوکا، ژاپن ارائه کرد.این برنامه هم اکنون در سرار جهان به نام “Disney Color and Play” برای عموم قابل استفاده است و آن را می توانید از  Google Play و iTunes دانلود کنید.

 

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password