ابزار اندازه گیری واقعیت افزوده در iOS 12 با توجه به گزارش برخی از کاربران دقیق نیست

ابزار اندازه گیری واقعیت افزوده در iOS 12 با توجه به گزارش برخی از کاربران دقیق نیست

یکی از جالبترین ویژگی های جدید که اپل در رویداد WWWDC 2018 با انتشار نسخه iOS 12 معرفی کرد، یک برنامه مبتنی بر واقعیت افزوده است به نام Measured، که فاصله ی بین دو نقطه و طول و عرض و ارتفاع و همچنین مساحت اشیا را محاسبه میکند. کرگ فدریگی یکی از کارمندان اپل طرز کار این اپلیکیشن را برای حاضرین توضیح داد به این صورت که اگر گوشی خود را به سمت کیف، تابلو و یا هر اشیا دیگر بگیرید ابعاد آنها را محاسبه میکند.

این ابزار اندازه گیری در آیفن ۶s ، SE و iPad نسل پنج به بعد و iPad Pro که به iOS 12 به روز رسانی شده باشند در دسترس هست. بعد از استفاده از این ابزار واقعیت افزوده شاید متوجه شوید که به اندازه ی کافی دقیق نیست. McElhearn یکی از کاربران اپل که مژر “Measured” را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده طی گزارشی بیان کرده که اجسام زیادی رو اندازه گیری کرده و اطلاعات دقیقی رو از این ابزار دریافت نکرده همچنین هنگام اندازی گیری یک جسم در دفعات مختلف اطلاعات متفاوتی دریافت کرده.

همانطور که در تصویر بالا نمایش داده میشود اندازه ی تابلو ۷۸ در ۱۰۱ سانتی متر است در صورتی که اپلیکیشن واقعیت افزوده اپل ۶۳ در ۸۲ نمایش می دهد و در واقع حدود ۲۰ درصد در اندازه گیری این ابزار اختلاف وجود دارد که عدد خیلی کمی نیست.

 

با این اوصاف نمیتوان سرعت این اپلیکیشن در اندازه گیری و تشخیص سریع اشیا هندسی را نادیده گرفت شما تنها با دو کلیک میتوانید ابعاد یک شی را اندازی گیری کنید و آنها را در شبکه های اجتماعی با دیگرلن به اشتراک بگذارید. بنابراین میزان خطای این ابزار مشخص شد و برطرف کردن این ایراد نیازمند به روز رسانی این اپلیکیشن از طریق شرکت اپل هست.

 

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password