مشاهده منوی واقعی غذاها با واقعیت افزوده – Kabaq

see-the-real-menu-of-foods-with-augmented-reality-kabaq

آنقدر کیفیت مدل های سه بعدی در واقعیت افزوده بالاست که واقعی یا غیرواقعی بودن آن قابل تشخیص نیست!

دیدن غذاهای مختلف یا محتوای آن برای کسانی که اهل بیرون رفتن و رستوران هستند داستانی است! فرض کنید وارد رستورانی می شوید و با یک منوی غذایی روبرو می شوید که خیلی از موارد آن را تجربه نکرده اید! حالا فرض کنید شماهم عشق به تنوع غذایی دارید! کافی است شکل آن غذا را ببینید تا متوجه همه چیز شوید.

غذای سه بعدی در رستوران
غذای سه بعدی در رستوران

چالش منوی غذاهای سنتی

یکی از مشکلات اصلی برای گارسون رستوران ها و همچنین مردم٬ آشنایی با غذاهای جدید است. حالا فرض کنید شما یک غذایی که برای میز کناریتون هست را با یک نگاه عاشقش می شوید! توضیح دادن آن به گارسون خود داستانی است آن هم به نحوی که میز کناری متوجه نشود که شما هم میل به غذای آن ها دارید. چاره چیست؟ دیدن منوی سنتی  و حدس زدن اینکه اون غذا با کدام نام ها بیشتر همخوانی دارد! سخت نیست؟ حالا فرض کنید همان غذا را با کیفیت بالا مشاهده کنید:

منوی غذایی سه بعدی
منوی غذایی سه بعدی

استارت آپی با نام Kabaq

اگر امروز خواستیم این استارت آپ رو به شما معرفی کنیم به این علت است که مردم ایرانی عاشق رستوران و غذاهای متنوع با ملیت های مختلف هستند. کار این استارت آپ ها ساخت تصاویر سه بعدی از غذاهای مختلف آن هم با کیفیت واقعی است.

آلپر گولر، یکی از بنیانگذاران Kabaq، توضیح می دهد که طی دو سال گذشته تیمش پیشرفت کرده است که یک فرآیند اختصاصی برای ساخت مدل های آشپزی که پرطرفدار است – یکی از سخت ترین محصولات برای نمایش به صورت ۳D  – ایجاد کند. آنها محتوا را برای واقعیت افزوده بهینه سازی می کنند و سپس آن را مدیریت و توزیع آن به طور کلی به تمام سیستم عامل هایی که AR پشتیبانی می کند را انجام می دهند. در حال حاضر این استارت آپ سه رستوران/فست فود Dominos، Grubhub،Dunkin را پوشش می دهد. شما حتی می توانید پیش نمایش کیک عروسی خود را در نانوایی ماگنولیا ببینید.

تصویر واقعی و تصویر سه بعدی از یک غذای لذیذ
تصویر واقعی و تصویر سه بعدی از یک غذای لذیذ

 

آینده واقعیت افزوده از دید مدیر عامل شرکت مایک کادو

مدیر عامل شرکت مایک کادو می گوید ۲۰۱۸ یک سال عالی برای AR بوده است، با Snapchat و فیس بوک این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم شد که آنها بتوانند کارهای خلاقانه ای ایجاد کنند. “تعداد نظرات ما در یک هفته از ۲۰K به ۱MM رفت. با نگاه به ۲۰۱۹، با اپل و گوگل شروع به پشتیبانی از تجارب مبتنی بر وب، به اعتقاد من به زودی شاهد تجربیات مفیدتر AR از برندها خواهیم بود. واقعیت افزوده همچنان در کنار یک مسیر سنتی برای فن آوری های جدید رشد می کند – استفاده های اولیه مانند سرگرمی های شاداب و جامع در مقیاس بزرگ به کسب و کارهای روزمره، به ویژه تبلیغات و نمایشگاه های خرده فروشی. ”

انتظار میرود که بازار نمایشگاه خرده فروشی AR در طی پنج سال آینده ۱۳۳ درصد رشد بر اساس نرخ رشد سالانه (CAGR) را به خود اختصاص دهد و به $ ۲۴٫۴B برسد. شرکت هایی مانند گوگل، اپل، مایکروسافت، اسنپ چت و فیس بوک سرمایه گذاری میلیاردها دلاریی در این تکنولوژی سرمایه گذاری می کنند، و شرکت هایی مانند Kabaq با ایجاد ارائه واقعی به زندگی و داستان های پویا، شکاف در این بازار در حال ظهور را پر می کنند. آنها هم اکنون به دنبال کسب و کار خود را به مقاصد دیگر مانند کالاهای بسته بندی مد، لوکس و مصرف کننده می برند.

 

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password