بررسی مشکلات و چالش های واقعیت افزوده

review-the-problems-and-challenges-of-augmented-reality

شاید در بیشتر مقالات در مورد مزیت و قابلیت های واقعیت افزوده صحبت شود ولی در این مطلب می خواهیم در مورد مشکلات و چالش های مختلفی که واقعیت افزوده با آن روبروست رو بررسی کنیم. مطلبی که کمتر در مورد آن بحث می شود و افراد و صاحبین صنف باید حتما قبل از شروع هر کاری این موارد رو بررسی کنند.

 

چالش شماره ۱: وابستگی به یک اپلیکیشن موبایل

چالش های واقعیت افزوده - وابستگی به موبایل
چالش های واقعیت افزوده – وابستگی به موبایل

تاکنون، واقعیت افزوده عمدتا از طریق برنامه های کاربردی AR مخصوص موبایل کار می کند. و این مشکل بزرگ است: چراکه کاربران باید برای هر کاربرد مختلف یک اپلیکیشن جداگانه نصب کنند. دو وابستگی واقعیت افزوده یعنی وابستگی به موبایل و وابستگی به یک اپلیکیشن خود یه چالش بزرگ برای کاربران است. چراکه با گسترش روز افزون تکنولوژی، پرچمداران این حوزه در حال حذف سخت افزارهای مختلف هستند.

هرچند برای حل این مشکل راه حل های مختلفی در حال انجام است. Blippar، ارائه دهنده مشهور در حوزه AR، در حال کار بر روی یک فرمت رسانه ای کاملا جدید است که به نام “augmented reality digital placement”  به اختصار : ARDP . ARDP به یک برنامه AR جداگانه نیاز ندارد. در عوض، تبلیغ کنندگان می توانند از ARDP برای ایجاد تبلیغات AR با استفاده از دوربین های هوشمند یا دوربین های رومیزی استفاده کنند. با تشکر از ARDP، کاربران می توانند بر روی یک آگهی رسانه ای غنی (به عنوان مثال بنر) ضربه بزنند و AR را فعال کنند.

 

چالش شماره ۲: محدودیت های سخت افزاری

چالش های واقعیت افزوده - محدودیت های سخت افزاری
چالش های واقعیت افزوده – محدودیت های سخت افزاری

یکی از مشکلات رایج در این حوزه عدم پشتیبانی گوشی های مختلف در این حوزه است چراکه واقعیت افزوده نیاز به سخت افزارهای قوی و با پردازنده و رم های قوی دارد. خوشبختانه در این حوزه بیشتر گوشی های ای او اس iOS توانایی بهتری نسبت به گوشی اندروید دارند. به همین علت، بیشتر SDKهای واقعیت افزوده به دنبال پوشش بیشتر گوشی های موبایل هستند. هرچند با گسترش روز افزون تکنولوژی، در این مورد می تواند این چالش را جدی نگرفت.

 

چالش شماره ۳: فرایند توسعه و ساخت اپلیکیشن های واقعیت افزوده

اول از همه، شما باید یک کیت توسعه نرم افزار AR (SDK) استفاده کنید. بسیاری از شرکت ها این ابزار را ارائه می دهند بنابراین انتخاب مناسب آسان نیست. شما نیاز دارید که از توابع SDK به منظور ایجاد برنامه کاربردی AR خود، بدانید. انتخاب یک SDK مناسب با قیمت های مناسب کار راحتی نیست. چراکه هر کدام یک از آن ها ویژگی های  منحصر بفرد خاص خود را دارند. برای مثال بعضی از آن ها، فقط iOS را پشتیبانی می کنند و بعضی از آن ها فقط اندروید.

با این حال، با استفاده از ابزارهای AR نیاز به مهارت های برنامه نویسی قوی دارد. که هم اکنون هنوز که هنوز هست خیلی از شرکت ها زیر بار توسعه و برنامه نویسی این نوع اپلیکیشن های نمی روند.

چالش های واقعیت افزوده - فرایند توسعه و ساخت اپلیکیشن های واقعیت افزوده
چالش های واقعیت افزوده – فرایند توسعه و ساخت اپلیکیشن های واقعیت افزوده

فرایند پیچیده، طولانی شدن مدت توسعه، هزینه های اولیه زیاد دیگر مشکلات و چالش های واقعیت افزوده است.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password