بررسی تخصصی هولولنز ۲ مایکروسافت HoloLens 2

review-hololens-2-microsoft-hololens-2

معرفی هولولنز ۲ مایکروسافت با واقعیت ترکیبی در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹

ساتیا نادلا مدیرعامل فعلی مایکروسافت : “هنگامی که شما تغییرات جهان را می بینید، دنیا را دارید تغییر می دهید” این جمله ی او یعنی ۳ سال جلوتر از زمان حرکت کردن. سال ۲۰۱۶ اولین نسخه های هولولنز منتشر شد که آن زمان بیشتر جنبه ی گیم داشت.

 

همه چیز در فضای ابری صورت می گیرد.

در ابتدا باید بدانیم Intelligent Edge چیست؟

Intelligent Edge فرایندی است که در آن داده‌ها از نقطه‌ای نزدیک در شبکه گرفته شده و تجزیه و تحلیل می‌شوند. سام جورج از قسمت بازی مایکروسافت در کنفرانس اخیربا استفاده از Azure loT نشان داد که چگونه در یک کارخانه ابری فرایند تجزیه و تحلیل و ارتباط انجام می‌شود. این فرایند یعنی loT Edge باعث کاهش تأخیر در انتقال اطلاعات بین فضای ابری و دستگاه‌ها خواهد شد. منبع: microsoftlife

هیچ مخفی نیست که استراتژی واقعیت ترکیبی مایکروسافت در Cloud Intelligent و Edge Intelligent خود تمرکز دارد؛ بنابراین تیم HoloLens بسیار نزدیک با Azure کار می کنند تا تمام آن را در یک بسته ی پرسرعت آورده باشند.

 

فراتر از ابر

یکی از اطلاعیه های شگفت انگیز در ارائه ای که انجام شد این بود که،  Spatial Anchors به عنوان راهی برای به اشتراک گذاری تصاویر سه بعدی سازگار با ARKit اپل و ARCore گوگل در لحظه است. ادغام با این ابزارهای محبوب AR می تواند این هدست را به یک جامعه عظیم از سازندگان مستقل که به سیستم عامل های سازگار با برنامه ریزی شده اند، باز کند.

 

کمی جذاب تر از جذاب

FOV! یا میدان دید (Field of view) در هولولنز ۲ دوبرابر شده است ! گفتنی است که داشتن FOV گسترده تر بدون شک واقعیت ترکیبی را در دستگاه صاف و پویا تر ظاهر می کند و در نتیجه تجربه بهتری را ارائه می دهد. هم اکنون ۴۷ پیکسل برای هر درجه در هولولنز ۲ می توانید داشته باشید.

Microsoft HoloLens 2
Microsoft HoloLens 2

اما این کیفیت بی نظیر صرفا به علت تعداد پیکسل ها یا میدان دید شما نیست. بلکه به خاطره نو تعاملی است که شما با محیط پیرامون خود دارید.کاربران همچنین یک سیستم ورود بدون نیاز به تعامل مستقیم در اختیار دارند و می توانند با تایید هویت سازمانی ویندوز، از طریق تشخیص عنبیه، وارد سیستم شوند.

آسودگی در آسودگی

HoloLens 2 با استفاده از فیبر کربن و مکانیزم جدیدی که به شما امکان می دهد بدون تنظیم مجدد٬ دقیقا با توجه به استایل سر شما تنظیم گردد. طبق صحبت های Kipman شما مانند کلاه معمولی خودتان که دوست دارید می توانید از آن استفاده کنید.همانند اولین HoloLens این دستگاه همچنین از عینک استفاده می کند تا به سادگی دستگاه را در مقابل عینک خود قرار دهد (مزیت متمایز نسبت به Magic Leap).  یکی از سادگی های هولولنز ۲ این است که کافی است با یک تلنگر به دنیای واقعی برگردید.

White می گوید: “ما مدیریت حرارتی را با تکنولوژی بخار جدیدی بهبود دادیم و برای تغییر اندازه فیزیولوژیکی گسترده ای در اندازه و شکل سر انسان با طراحی HoloLens 2 به آسانی تنظیم و تقریبا هر فرد را در نظر گرفتیم.”

HoloLens2-VR
HoloLens2-VR

 

قیمت هولولنز ۲ ؟

قیمت این محصول ۳۵۰۰ دلار  می باشد و همچنین خدمات واقعیت ترکیبی از ۱۲۵ دلار در ماه شروع می شود که برای خیلی از کمپانی ها و شرکت های مقرون به صرفه است.

 

راهنمای ۳۶۵ درجه ای متحرک (Dynamics 365 Guides)

راهنماهای دینامیک ۳۶۵ یک برنامه واقعیت ترکیبی جدید است که در پیش نمایش امروز مورد استقبال قرار گرفت که از طریق دستورالعمل های گام به گام باعث می شود که صاحبین شرکت های مختلف بتوانند آموزش های گام به گام خود را به پرسنل خود بدهند. یک آموزش سه بعدی همه جانبه به پرسنل هدف Dynamics 365 Guides می باشد.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password