مخالفت کارمندان مایکروسافت با قرارداد جدید هولولنز ۲

opposition-by-microsoft-employees-with-the-new-hollowens-2

هفته ی پیش مجموعه ی تعداد زیادی از کارمندان مایکروسافت در مورد قرارداد جدید مایکروسافت که بالغ بر ۴۷۹ میلیون دلار که معادل ۱۰۰ هزار هولولنز واقعیت ترکیبی مایکروسافت است٬ این کارمندان اعتراض کردند.

هولولنز برای خیر نه شر

نامه ای تحت عنوان هولولنز برای خیر نه جنگ (HoloLens For Good, Not War)  شفافیت این قرارداد را بیشتر کرد چراکه انگار قرار است ارتش امریکا در جنگ های تازه ی خود از هولولنز جدید مایکروسافت استفاده کند.

در این نامه آمده است:

ما نگران هستیم که مایکروسافت در حال کار برای ارائه تکنولوژی سلاح به نظامیان ایالات متحده است، و کمک می کند تا دولت یک کشور افزایش مرگ و میر را با استفاده از ابزارهایی که ما ساخته ایم، را با خود بیاورد“ ما برای توسعه سلاح ها ثبت نام نکردیم، و ما خواهان شفاف سازی در مورد نحوه استفاده از این کار هستیم.”

Microsoft Workers 4 Good
Microsoft Workers 4 Good
Microsoft Workers 4 Good
Microsoft Workers 4 Good

پیشنهاد می کنم اکانت توییتر این اعتراض را دنبال کنید: Microsoft Workers 4 Good

استفاده از HoloLens در سیستم تقویت یکپارچه بصری [IVAS] برای کمک به کشتن افراد طراحی شده است. این در میدان جنگ مستقر خواهد شد و با تبدیل جنگ به یک بازی ویدئویی شبیه سازی شده، سربازان بیشتری را از نقاط ضعف جنگ و واقعیت خونریزی دور می کند. “

در حالی که این درست است که مایکروسافت قبلا با ارتش آمریکا در طیف وسیعی از پروژه ها مشارکت داشته است، ادغام HoloLens با سیستم IVAS اولین بار است که شرکت فناوری خود را مجاز به استفاده از اهداف خاص مبارزه دانسته است. با توجه به قرارداد، هدف اولیه اعلام شده است کهبه سرعت در حال توسعه، آزمایش و ساخت یک پلت فرم واحد که سربازان می توانند برای مبارزه، تمرین و آموزش استفاده کنند، فراهم آورده است که باعث افزایش مرگ و میر، تحرک و آگاهی موقعیتی لازم برای رسیدن به همپوشانی در برابر ما جریان و دشمنان آینده. “

MilitaryHoloLens2
MilitaryHoloLens2

دفاع Nadella از تصمیم قاطعش 

Nadella در حالی که با CNN Business در کنفرانس جهانی تلفن همراه صحبت می کرد، از تصمیم خود دفاع کرد و با تکرار این تعهد شرکت در زمینه ارائه فناوری های جدید به سازمان های اختصاص داده شده به دفاع از ارزش های دموکراتیک پرداخت.

Nadella می گوید: “ما یک تصمیم منطقی اتخاذ کردیم که ما نمی خواهیم فناوری را از موسساتی که ما در دموکراسی ها انتخاب کرده ایم را برای حمایت از آزادی هایی که از آن لذت می بریم، متوقف کنیم.”

ما در مورد این تصمیم بسیار شفاف بودیم و ما همچنان این گفتگو را [با کارکنان] ادامه خواهیم داد“.

پیشنهاد می کنیم کاربرد واقعیت افزوده در ارتش را بخوانید.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password