ردیابی و تشخیص سطوح عجیب و غریب با استفاده از Wikitude SDK

ردیابی و تشخیص سطوح عجیب و غریب با استفاده از Wikitude SDK

در آخرین آپدیت واقعیت افزوده، پلتفرم Wikitude قابلیت جدید تشخیص سطوح را معرفی کرد که می تواند محتوبات مجازی را بر روی سطوح در هر جهتی قرار دهد.هر دو پلتفرم ARKit و ARCore می توانند سطوح افقی و عمودی را در نسخه های فعلی خود تشخیص دهند اما Wikitude SDK 8.1، که در تاریخ ۲۰۱۸/۱۳/۰۹ منتشر شد، می تواند سطوح عجیب و غریب زاویه ای را نیز به راحتی تشخیص دهد. به این معنی که هر سطحی مثل طبقه های کتابخانه یا میز ،سقف یا سطوح عمودی مثل دیوارها و درها، همچنین سطوح زایه دار همگی با استفاده از Wikitude SDK قابل درک هستند.

Paula Monteiro مدیر مارکتینگ Wikitude در یک پست در وبلاگش نوشت در حال حاضر، قابلیت جدید برای دو زبان برنامه نویسی Native API و Unity به صورت آزمایشی در دسترس قرار گرفته است و در آینده از JavaScript نیز پشتیبانی خواهد کرد همچنین Wikitude 8 به برنامه نویسان اجازه می دهد که یک Micro AR Clouds ایجاد کنند، تشخیص سطوح عمودی به یک ویژگی بسیار مهم در جهت رشد واقعیت افزوده تبدیل شده همچنین Wikitude 8.1 از Android 9، iOS 12 و Unity 2018.2 پشتیبانی میکند.

با استفاده از قابلیت یکپارچه ی Wikitude’s در ترکینگ، توسعه دهندگان از طریق قدرت نفوذ Wikitude برای قابلیت های AR مانند محتوای مداوم و تجربه چند کاربره multi-user بر روی دستگاه هایی که از ARKit و ARCore پشتیبانی می کنند می توانند استفاده کنند.
به عنوان مثال ARKit از محتوای مداوم و تشخیص شی در ARKit 2.0 پشتیبانی می کند در حالی که ARCore در حال حاضر این قابلیت را ندارد. Wikitude SDK توسعه دهندگان را قادر می سازد تا از آخرین قدرت های ARKit بهره مند شوند و همین تجربه را برای اپل و iPads های قدیمی و همچنین دستگاه های اندرویدی نیز در دسترس قرار می دهد. آنچه عملکرد و ثبات بیشتر نسخه Wikitude 8.1 را بهبود میبخشد، شناسایی شیء و همچنین تشخیص و ردیابی بدون نشانه است که قدمی بزرگ در زمینه ی AR محسوب میشود.

 

ردیابی و تشخیص سطوح عجیب و غریب با استفاده از Wikitude SDK
ردیابی و تشخیص سطوح عجیب و غریب با استفاده از Wikitude SDK

در حالی که نسخه آزمایشی Wikitude 8.1 پیشرفته تر از ARKit و ARCore است اما مطمئنا،  قابل مقایسه با آنچه که HoloLens and the Magic Leap One می توانند با سنسورهای قوی و عمیق خود انجام دهند نیست. اما نسبت به سخت افزار یک دوربین گوشی هوشمند Wikitude خیلی هم عقب نیست.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password