بازدید جف بیزوس از کنفرانس re:MARS

jeff-bezos-visits-conference-re-mars

HaptX اولین دستکش های VR دوجانبه را در مراسم افتتاحیه کنفرانس re:MARS به نمایش گذاشته شد.

مدیر اجرایی آمازون جف بیزوس Jeff Bezos با بازدیدی که از غرفه HaptX انجام داد سعی کرد سیستم جدید HaptX را مورد تست و بررسی قرار دهد. سیستم دودستی (با دو دست انجام می شود) اولین پیشرفت اصلی برای شرکت های اولیه دستکش HaptX VR است که در گذشته تنها قادر به پشتیبانی از یک دست بود.

Bezos VRhands
Bezos VRhands

ما در مورد دستکش های واقعیت مجازی HaptX در این لینک کامل صحبت کرده ایم. ولی در آن زمان این دستکش واقعیت مجازی فقط یک دست را پوشش می داد. ولی اکنون دو دست را پشتیبانی می کند.

اگرچه Bezos در حال استفاده از یک هدست VR نیست ولی سیستم جدید HaptX همراه با هر هدستی می تواند پتانسیل بیشتری داشته باشد. برای مثال شما فرض کنید می توانید از این دستکش ها برای مدیریت از راه دور ایستگاه های فضایی٬ بیل های مکانیکی وکارهای سخت و دشوار را انجام دهید. همچین از این دستکش های می توان برای مدیریت ربات ها استفاده کرد. چراکه هرچند ربات ها توانایی بالایی دارند اما در بعضی موارد نیاز به مدیریت احساس یک انسان است.

عجیب طبیعی!

Bezos به شدت با تکنولوژی HaptX تحت تاثیر قرار گرفت و در مورد این دستکش ها گفت: “این واقعا قابل توجه است. بازخورد لمسی واقعا فوق العاده ای دارد. “وقتی یکی از تماشاگران پرسید که چگونه احساس می کردید، بیوز با شوق گفت:” عجیب طبیعی! “

ریچ واکر، رییس شرکت Robot Shadow، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که آنها در حال مذاکره با سازمان هسته ای انگلیس برای اضافه کردن لایه اضافی ایمنی بین کارگر و مناطق تابش هسته ای هستند. واکر گفت: “سیستم کنترل از راه دور ما می تواند کار را در محیط های خطرناک تغییر دهد.”

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password