معرفی اپلیکیشن تناسب اندام واقعیت مجازی Supernatural

Introducing the Supernatural Virtual Reality Fitness app

اپلیکیشن تناسب اندام واقعیت مجازی Supernatural امکان ورزش روزانه همراه با یک مربی متخصص را بر روی Oculus Quest به شما می دهد.

آیا این اپلیکیشن می تواند همان پلتفرم واقعیت مجازی (VR) تناسب اندامی باشد که مدت ها انتظارش را کشیدید؟

Within (توسعه دهنده اپلیکیشن قصه گوی واقعیت افزوده (AR) ی Wonderscope) این هفته راجع به آخرین پروژه خود صحبت کرده است. Supernatural قرار است یک تجربه ی کامل و all-in-one تناسب اندام واقعیت مجازی را به مخاطبان خود ارائه دهد. این اپ قرار است تمریناتی برای تمام اعضای بدن به همراه یک مربی متخصص که شما را تمرین می دهد در اختیارتان بگذارد. این مربی قرار است به مربی های دنیای واقعی شباهت فراوانی داشته باشد. علاوه بر این یک اپلیکیشن جداگانه که مکمل این اپ نیز هست منتشر خواهد شد که با استفاده از آن می توانید تکنولوژی های پوشیدنی خود را با اپلیکیشن همگام سازید.

Chris Milk، بنیانگذار و مدیرعامل Within، در مصاحبه خود با Oculus اعلام کرد:

          من به همراه همکارم در Within (Aaron Koblin) متوجه شدیم که بدون داشتن هیچ فرزندی،      تناسب اندام خود را از دست دادیم؛ پس باید یک کاری می کردیم. هیچ کدام از ما دو نفر علاقه یا همت ورزش کردن را نداشتیم. هیچ تمایلی به صرف وقت خود برای رفتن به باشگاه نداشتیم و در عین حال جذابیتی در ورزش های خانگی نمی دیدیم. ما خواهان فواید عادت ورزش کردن بودیم ولی در واقع لذتی در فعالیت کوتاه مدت ورزشی نمی دیدیم؛ نتیجتا به نتایج خوشایند طولانی مدت آن نیز نمی رسیدیم.

Supernatural

این اپلیکیشن جدید بر پایه ی رقص بازی گونه، چیزی شبیه به مواردی که در بازی های واقعیت مجازی ریتمیک مثل Beat Saber یا OhShape دیده ایم، نهاده شده است. بازیکن های این اپ از یک جفت دسته VR برای زدن مجموعه ای از اهداف هم رنگ، استفاده می کنند؛ این درحالیست که همزمان باید بدن خود را با حرکت دادن، از درون تونل های مثلثی درخشان، عبور دهند. در نتیجه یک تمرین هوازی خواهیم داشت که تمام بدن فرد را درگیر کرده است؛ به طوری که در پایان بازی قطعا بازوها و پاهایتان درد خواهد گرفت. برخلاف Beat Saber، بازیکن ها در حین تمرینات مجازیشان، تنها نیستند. همراهان آن ها در این تمرینات، مربی های حرفه ای ورزشی هستند تا به بازیکن ها در طول جلسات راهنمایی و کمک کنند. این اپلیکیشن حتی قدرت شخصی افراد را هم اندازه می گیرد و با توجه به آن، به تمرین کنندگان جایزه می دهد.

تمرینات جدید نیز به عنوان یک سرویس اشتراکی به شکل روزانه به Supernatural اضافه می شوند. (با تخفیف زمان انتشار اپلیکیشن، ماهی ۲۰ دلار) جلسات تمرین این اپلیکیشن همراه با موزیک هایی از محبوب ترین هنرمندان  در مناظر طبیعی واقع گرایانه (photorealistic) مثل کوهستان انجام می گیرند.

Milk در ادمه مصاحبه خود نیز می گوید:

          ما می خواستیم یک پلتفرم کامل و ساختار یافته برای ورزش را منتشر کنیم. پس سعی در بوجود آوردن           تمرینات و موسیقی های جدید و به طور کلی دنیایی جدید داشتیم؛ به طوری که تبدیل به عادت روزانه افراد شویم. تولید محتوای روزانه نیاز به زمان، منابع، زیرساخت و یک تیم قوی دارد اما می دانستیم که این کار ارزش سرمایه گذاری را دارد.

به همین میزان، قرار دادن موسیقی های مورد علاقه و آشنا برای اشخاص در برنامه هم مهم و تاثیر گذار است؛ چرا که باعث حرکت غریزی بدن افراد می شود. این قابلیت به عقیده ی ما نقطه ی حساسی بود و قطعا باید در برنامه مان می گنجید. ما می خواستیم هیجان زده شدن و خوشحالی مردم، هنگامی که آهنگ مورد علاقه اشان پخش می شود را ببینیم. حرکات طراحی شده در این اپ الزاما رقص بازی گونه شده هستند و بیاید صادق باشیم، ما خیلی خوشایندمان نیست که به مراسمی برویم که در آن باید با آهنگ های کاملا جدید و نا آشنا برقصیم.

اپلیکشنی که این تجربه ی VR شما را تکمیل میکند و درواقع مکمل اپلیکیش اصلیست، وظیفه دنبال کردن روند تناسب اندام شخصی شما را دارد. این وظایف شامل قابلیت جفت شدن با تکنولوژی های پوشیدنی از طریق بلوتوث است تا به عنوان مثال میزان ضربان قلب شما را اندازه بگیرد و همچنین برنامه ریزی ورزش های شما را انجام دهد و حس رقابت بین شما و دوستانتان را نیز که از این پلتفرم استفاده می کنند، برانگیزد.

Supernatural

Milk در این باره نیز می گوید:

          ما یک اکوسیستم کامل را طراحی کرده ایم تا تجربه ی یک ورزش فوق العاده را به مردم دهد و باعث شود هر روز به اپلیکیشن بازگردند. مواردی که برای این امر مورد توجه قرار دادیم عبارتند از مربی، اپلیکیشن مکمل موبایلی، جدول رقابتی و ضربان سنج بلوتوثی قلب. همچنین اپلیکیشن مکمل نیز می تواند یادآوری هایی در تقویم شما تنظیم کند و امکان متصل شدن شما به دوستانتان و به چالش کشیدن آن ها را می دهد. ما سعی داریم این فرآیند را به هوشمندترین روش ممکن پیاده سازی کنیم. پس این اپ سعی می کند تا حد امکان با توجه به بدن شما، تلاشتان و ضربان قلب بهینه تان، برای شما شخصی سازی شود.

برنامه کاربردی Supernatural در ۲۳ آوریل بر روی هدست های واقعیت مجازی Oculus Quest در دسترس خواهد بود.

منبع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password