معرفی عینک واقعیت افزوده شرکت Nreal Light

introducing-nreal-lights-augmented-reality-glasses

امسال در نمایشگاه CES 2019، در حوزه واقعیت افزوده پیشرفت های زیادی دیده شد. یکی ابزارهایی که معرفی شد عینک واقعیت افزوده شرکت Nreal Light بود. شرکتی نه چندان بنام اما موفق در حوزه واقعیت افزوده.

عینک واقعیت افزوده

در حالی که مایکروسافت Hololens و Magic Leap One لحظه ای از شهرت خود را به دست آوردند، هر دو اندازه و کیفیت تصویر آنها بسیار مورد نیاز بود، بنابراین پس از آنها در بازار واقعیت ترکیبی (منظور ترکیب واقعیت افزوده و واقعیت است)، سر و صدایی نبود. اما در CES امسال، یک استارتاپ چینی به نام Nreal چیز جالبی را به ارمغان آورده است: عینک واقعیت مخلوط با مشخصات کم، که به نظر می رسد تقریبا مثل عینک آفتابی معمولی است، بنابراین شما می توانید از آنها بدون هیچ گونه توجه زیاد استفاده کنید. با این حال، کیفیت صفحه نمایش شگفت آور این محصول باعث شد ما این مطلب را منتشر کنیم.

این عینک های آفتابی Nreal Light می توانند به لطف پروژکتورهای ۱۰۸۰p لایسنس (تا ۶۰ فریم در ثانیه) برای هر چشم ارائه دهند، هرچند که یک منظره ۵۲ درجه ای ارائه می دهد که به راحتی می توان همه چیز را با کیفیت بالا مشاهده کرد. و البته، در عین حال از محتوای دیجیتال خود می توانید دنیا را ببینید. این قاب دارای میکروفن های دوگانه در بالای صفحه برای دریافت صدای با کیفیت است، همراه با بلندگوهای استریو به طرف هر دو دست قابل تنظیم (یا می توانید به هدفون بلوتوث متصل شوید)، به علاوه دکمه های روشنایی در یکی از بازوها.
همچنین شما یک جفت دوربین جلویی به همراه دیگر سنسورها پیدا خواهید کرد و این برای ردیابی بیرون بر اساس الگوریتم SLAM (Localization and Mapping همزمان) Nreal است.

 

با توجه به اینکه چند عنصر به عینک ها متصل است، این عینک واقعیت افزوده فقط ۸۵ گرم وزن دارند. این وزن حتی نسبت به خیلی از عینک های آفتابی معمولی کمتر است که در جای خود تحسین دارد. نکته قابل توجه ای که هست این است که می توان این عینک را به سیستم های USB-C متصل کرد. شما حتی می توانید فیلم های مورد علاقه ی خود را با استفاده از این عینک مشاهده کنید.


Nreal Light کار ۷۰ نفری است که در پکن زندگی می کند، با همکاری موسس و مدیر عامل شرکت چی سو، که قبلا در NVIDIA کار کرده است و به دنبال آن Magic Leap، جایی که او در توسعه تکنولوژی ردیابی بیرون کمک کرد. یکی دیگر از بنیانگذاران، بینگ سویو، مهندس نوری سرب است که به طور خلاصه به توسعه دهندگان چشم انداز ۷Invensun قبل از Nreal پیوست. این تیم قصد دارد که این عینک را در بازار مصرف در سه ماهه دوم یا سوم سال جاری راه اندازی کند و جالب توجه است که این عینک ها “مانند یک گوشی هوشمند” هزینه می کنند – بسیار ارزان تر از رقبای ذکر شده حتی اگر اشاره ای باشد به برخی از تلفن های گران قیمت وجود دارد. تا آن زمان، در اینجا امیدوار است که Nreal بتواند برخی از برنامه های قاتل را به موقع برای راه اندازی قرار دهد.

 

منبع: engadget

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password