معرفی آثار تاریخی و تمدن ها با واقعیت افزوده – BBC Civilisations AR

معرفی تمدن ها با واقعیت افزوده
معرفی آثار تاریخی و تمدن ها با واقعیت افزوده

به نقل از سایت رسمی بی بی سی:

با واقعیت افزوده ی بی بی سی (شبکه خبری BBC)، هنر و فرهنگ را از سراسر جهان به شما نزدیک می کند. از کاوش زیر سطح شاهکارهای رنسانس تا کشف اسرار مصر باستان. واقعیت افزوده نیاز به یک گوشی هوشمند مدرن دارد. شما با توجه به فروشگاه های زیر متوجه خواهید شد که آیا اپلیکیشن به گوشی شما سازگار هست یا نه.

 

این اپلیکیشن به شما کمک می کند تا از همه مسائل تاریخ با خبر شوید. از مشاهده یک مومیایی مصری گرفته تا تاریخ آن. جالب تر اینکه با کمک یک تلسکوپ اشعه ایکس می توانید با دقت به بررسی آثار تاریخی بپردازید. بیش از ۳۰ آثار تاریخی در این اپلیکیشن وجود دارد که شما می توانید به صورت ملموس با آن کار کنید.

 

کلمه ی Civilization که به عنوان تمدن در ادبیات های مختلف تعبیر می شود. تمدن به نقل از ویکی پدیا:

واژهٔ تمدن یا شهریگری، که در فارسی افغانستان به آن مدنیت می‌گویند، به تلقی‌های گوناگون از حالت‌های جامعه انسانی می‌پردازد. اشاره به تکامل و شکل‌گیری روابط بشری یکی از جنبه‌های رایج این کلمه در زبان ادبی است.

 

مصاحبه نیک هانسون، تهیه کننده پروژه با بی بی سی:

تمدن ها چه هستند؟

این اپلیکیشن هم زمان با نمایشگاه جشنواره تمدن ها همراه با محصولات و رویدادهای دیجیتال، موزه ها و گالری های سراسر انگلستان را به هم پیوند می دهد. به عنوان بخشی از این ما یک برنامه واقعیت افزوده ایجاد کرده ایم که کاربران را قادر می سازد تا گنجینه های این مجموعه ها را به خانه های خود برسانند. به سادگی، AR، و یا واقعیت افزوده، اشیاء مجازی در جهان اطراف ما را پوشش می دهد که می تواند از طریق یک گوشی هوشمند، تبلت یا هدست دیده شود.

 

چرا ما یک برنامه برای شما ساخته ایم؟

با Civilizations AR شما می توانید از نرم افزار برای نگاهی به آثار هنری فوق العاده از سراسر جهان در خانه، در مدرسه، در یک پیاده روی … یا در هر نقطه ی دیگر استفاده کنید.

گاهی بی بی سی در حال صحبت درباره فرهنگ بریتانیاست. چگونه می توان از این فرهنگ ها و تمدن ها از راه های دور، استفاده و مشاهده کرد؟

این واقعا برای ما مهم بود. نه تنها با موزه های بزرگ بلکه با گالری های کوچکتر منطقه ای همکاری می کند تا دسترسی به گنجینه های پنهان آنها داشته باشد.

ما از موزه های مختلفی دعوت کردیم. بیش از ۲۸۰ آثار هنری و بیش از ۵۰ موزه و گالری بازدید شده که در نهایت ۴۰ آثار باستانی اسکن و تهیه شد.

civilisations ar

 

چرا بازخورد شما مهم است؟

ما می خواهیم بدانیم که چگونه مردم در مورد AR تصور می کنند. آیا این آثار تاثیری روی زندگی شان دارد؟ آیا آنها را تشویق می کند تا بیشتر در مورد آثار هنری یاد بگیرند؟ مطمئنا امیدواریم.

ما امیدواریم از این بازخوردها برای پروژه های آینده استفاده کنیم.

 

چه کسی این برنامه را ایجاد کرده؟

همکاری بین بی بی سی، واحد تحقیق و توسعه بی بی سی، استودیو Nexus و حدود ۳۰ موزه و گالری از سراسر انگلستان شگل گرفته است.

 

 

نرم افزار Civilisations AR

نرم افزار Civilisations AR

Slide
آشنایی با موزه ها و تمدن ها

هم اکنون این نرم افزار در دو نسخه ی اندروید و ای او اس در اختیار کاربران قرار گرفته است.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password