دستکش HaptX ترکیبی از واقعیت و مجازی

haptx-gloves-combines-virtual-reality-and-reality

دستکش HaptX VR سطح جدیدی از جزئیات را به شبیه ساز جراح FundamentalVR می دهد.

HaptX که یک دستکش فیزیکی است٬‌به شما امکان می دهد که به جزییات بیشتری از سطوح در زمان واقعی را لمس کنید.

در نشستی عمومی که سالیانه انجمن جراحان ارتوپدی آمریکا (AAOS) انجام می دهد، از ترکیب FundamentalVR و  HaptX خبر دادند.

FundamentalVR چیست؟

ماموریت ما در FundamentalVR این است که به پزشکان و دستیاران بتوانیم سطح جزئیات بیشتری بدهیم و همچنین به پزشکان جدید فرصت تجربه و آزمون دهیم. این شبیه ساز کم هزینه بوده و عملکرد پرسنل را به مراتب بیشتر می کند. ما همچنین شبیه سازی های سفارشی برای وسایل پزشکی، شرکت های داروسازی و مراقبت های بهداشتی با نیازهای آموزشی ویژه HCP ارائه می کنیم. منبع: FundamentalVR

همکاری FundamentalVR با HaptX

پلت فرم جراحی FundamentalVR به عنوان یک شبیه ساز برای هر دو کارآموزان و جراحان حرفه ای شناخته می شود و کاربران را در یک محیط پزشکی بسیار پررنگ غوطه ور می کند که در آن آنها تصاویری دقیق، صوت و احساس واقعی را انتفال می دهد. با استفاده از آنچه شرکت با یک موتور هوشمند جسمانی تماس می گیرد، این پلت فرم می تواند احساس استاندارد ابزار جراحی و انواع بافت را با دقت زیرمیلومتر تکرار کند. هر دستکش HaptX دارای ۱۳۰ محرک لمسی و پیشرفته حرکت تکنیک ردیابی است که حرکت را با دقت چند میلیمتر ضبط می کند، و آن را با همان اندازه انتقال می دهد. ریچارد وینسنت، مدیر عامل FundamentalVR، در یک بیانیه رسمی گفت. “پلت فرم جراحی اساسا بازخورد لمسی بسیار پیچیده ارائه می دهد که با کمترین هزینه از طریق یک رویکرد نرم افزاری است که می تواند با طیف وسیعی از دستگاه های لمسی کار کند.”

FSHaptX1
FSHaptX1

در طول نشست AAOS، Fundamental یک نمونه از دستکش HaptX را در کنار همکاری با پلتفرم خود در طی یک آرتروپلاستی هیپ آرتروپلاستی قدامی نشان داد. کاربر می تواند عملیات را با استفاده از دستکش HaptX به دستکاری بافت بیمار با دقت بالا کار کند. با استفاده از بازخورد نیروی تولید شده توسط اکسی شکمبه (تا ۴ پوند مقاومت در هر انگشت)، کاربر عملا قادر است که رشد بنی را در اطراف لبه سوکت لگن احساس کند، به این ترتیب آنها می توانند رباط های کلیدی را بهتر بشناسند.

جیک روبین، موسس و مدیر عامل شرکت HaptX

جیک روبین، موسس و مدیر عامل شرکت HaptX افزود: صنعت بهداشت و درمان در خط مقدم این تغییر قرار دارد و قرار است با پیشرفت در VR و haptics تغییر یابد. ما خوشحالیم که با جراحی بنیادی به عنوان اولین شریک پزشکی مان کار کنیم تا نشان دهیم چگونه دستکش های HaptX می تواند شبیه سازی های جراحی را جذاب تر و موثر تر انجام دهد. “

جراحی بنیادی در حال حاضر در تجهیزات پزشکی حرفه ای مختلف در سراسر ایالات متحده، انگلستان و آلمان مشغول به کار است و پشتیبانی از آرتروپلاستی نخاعی (پشتی)، آرتروپلاستی کل هیپ (قدام) و آرتروپلاستی کامل استخوان مفصلی را پشتیبانی می کند. این پلت فرم با هر لپ تاپ، هدست VR یا سخت افزار haptic سازگار است.

برای اطلاعات بیشتر و منابع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password