جستجوگر گوگل از واقعیت افزوده پشتیبانی می کند

google-search-supports-augmented-reality

از این به بعد بجای نتیجه های خشک گوگل٬ واقعیت افزوده ببینید.

امروز شرکت گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان I/O 2019 خود اعلام کرد که گوگل قصد دارد نتایج جستجو را را با واقعیت افزوده تقویت کند. ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت گوگل، در این مراسم گفت: “گاهی اوقات آنچه که بیشتر می توان درک کرد باید بصری باشد.”. همچنین او در ادامه گفت: اطلاعات بصری را به طور مستقیم به جستجو می دهد تا کاربران بتوانند از دوربین گوشی های هوشمند خود استفاده کنند. گوگل گفت که از ترکیب دیدگاه رایانه و واقعیت افزوده استفاده خواهد کرد تا گوشی شما را به یک ابزار جستجوی قدرتمند تبدیل کند.

google translate ar
translate google ar

از عضله تا خرید

به عنوان مثال، اگر شما به دنبال چیزی شبیه “فلکسون عضلانی” هستید، اکنون می توانید یک مدل ۳D را در نتایج جستجوی Google خود مشاهده کنید. این بدان معنی است که شما می توانید صفحه خود را به حرکت در آورید و مدل را جابجا کنید، و از آنجا که این ویژگی از AR پشتیبانی می کند، می توانید آن را در محیط فیزیکی خود – مانند میز مطالعه خود- به نمایش بگذارید. مثال دیگری که گوگل در صحنه نشان داد، مربوط به خرید است. با تعادل جدید، اگر شما در جستجوی یک جفت کفش از نام تجاری هستید، می توانید در زوایای مختلف آن نگاه کنید و حتی در کنار سایر لباس هایتان می تواند قرار گیرد.

 

در همین حال، گوگل لنز، با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق٬‌نتایج بهتری را به شما نشان خواهد داد. در حال حاضر اگر دوربین خود را در یک منو رستوران قرار دهید، آن را ظروف غذا برای شما به صورت سه بعدی نمایش داده خواهد شد.

 

 

منبع: engadget

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password