پروژه ی جنجالی واقعیت افزوده گوگل پلاس: چهره ی زنان معروف تاریخ روی ارز ایالات آمریکا

پروژه ی جنجالی واقعیت افزوده گوگل پلاس: چهره ی زنان معروف تاریخ روی ارز ایالات آمریکا
ایالات متحده آمریکا تمایل دارد که ارز کشور با عکس مردان معروف مزین شود، سال های زیادی است که فعالان حقوق زنان در آمریکا خواهان قرار گرفتن تصاویر زنان بر روی اسکناس‌ها در این کشور هستند. وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده که در طراحی جدید ۱۰ دلاری این کشور قرار است از تصویر یک زن استفاده شود، اما هنوز مشخص نیست که این زن چه کسی خواهد بود و یا این پروژه چه زمانی انجام خواهد شد. آیا به همان اندازه باعت افتخار نیست که عکس زنان موفق و شایسته نیز روی عکس قرار بگیرد ؟
این سوال باعث شد که کارمندان زن در گوگل پروژه ای مبنی بر واقعیت افزوده ایجاد کنند. این اپلیکیشن به این صورت کار میکند که دوربین گوشی را به سمت دلار میگیرید و با استفاده از واقعیت افزوده، چهره ی روی پول را تشخیص می دهد و چهره ی جدید را جایگزین عکس روی دلار میکند.


این برنامه همچنین به کاربران اجازه می دهد که روی صفحه نمایش ضربه بزنند تا اطلاعات بیشتری در مورد دستاوردهای شخصیت جایگزین شده کسب کنند.
این اپ پروفایل بیش از ۱۰۰ زن موفق را در دیتابیس خود دارد که شامل اطاعات افراد، دستاورد ها و افتخارات کسب شده ی آنها است.
گوگل این برنامه را برای هر دو کاربران iOS و اندروید ساخته است. پروژه ی زنان برجسته از  “Rosie” Gumataotao الهام گرفته شده است و پاسخ گوی دو نیاز است:

  • ما مجبور نیستیم صبر کنیم تا زنان را در ارز آمریکایی ببینیم
  • کسب اطلاعات در مورد زنانی که تاریخ آمریکا را ساختند و هم اکنون در بین ما نیستند

شما میتوانید چهره ی افراد معروف و برجسته ای از جمله دانش آموخته کامپیوترGrace Hopper، فعال حقوق مدنی Fannie Lou Hamer، بانوی اول روزولت Eleanor، نویسنده Helen Keller، روزنامه نگار و فعال Ida B، ولزبارنت Wells-Barnett و بسیاری دیگر را با استفاده از واقعیت افزوده رو اسکناس های آمریکایی جایگزین کنید.

همانند اپل گوگل در پی آن است که از واقعیت افزوده به عنوان ابزاری برای آموزش و پرورش استفاده نماید. تجربه آشنایی با زنان برجسته تاریخ با استفاده از واقعیت افزوده آن هم در زمانی که برابری زنان موضوع داغ در قلمرو گفتمان سیاسی است. از آنجایی که در اطراف ما قوانین پولی همه چیز را تعیین میکننداین پروژه یک راه بسیار جنجالی برای برجسته کردن برابری بین زنان و مردان است.

 

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password