اپلیکیشن هنر و فرهنگ gle به شما اجازه می دهد خانه خود را به یک موزه واقعیت افزوده تبدیل کنید

اپلیکیشن هنر و فرهنگ gle به شما اجازه می دهد خانه خود را به یک موزه واقعیت افزوده تبدیل کنید

هیچ موزه ای وجود ندارد که تمام ۳۶ نقاشی یوهانس ورمیر در آن قرار داشته باشد، بنابراین گوگل تصمیم گرفت تا راه حلی را برای نمایش دادن تمامی هنر هنرمندان در یک مکان،خانه ی شما، بیابد. از طریق برنامه Google Arts & Gallery که برای iOS و اندروید در دسترس است، کاربران می توانند یک موزه واقعیت افزوده را در فضای فیزیکی خود داشته باشند و مانند یک پرنده در گالری واقعیت مجازی به پرواز در آیند.

هنگامی که در داخل گالری قرار میگیرید، میتوانید نقاشی ها را با حرکت به سمت آنها یا دو بار کلیک بر روی صفحه ی گوشی زوم کنید و واضح تر ببینید و با کلیک بر روی اثر هنری اطلاعات بیشتری در مورد آن اثر بدست آورید. این مجموعه شامل معروف ترین اثر ورمیر، “دختر با گوشواره مروارید” و همچنین غم انگیز ترین اثر به نام “کنسرت” که در میان ۱۷ اثر هنری از موزه گاردنر در بوستون در سال ۱۹۹۰  به سرقت رفته است را مشاهده کنید.

در ماه های اخیر، AR با ارائه موزه ها و گالری های هنری راه های جدیدی را برای افزایش نمایشگاه ها مبتنی برواقعیت افزوده با اطلاعات دیجیتال گسترش داده است. موزه یادبود هولوکاست ملی ایالات متحده و Musée des Plans-Reliefs فرانسه یکی از نمونه های اخیر و عملی این رویکرد است. با این حال، در این مورد، گوگل روش متضادی را با آوردن آثار هنری هنرمندان کشورهای مختلف به دنیای فیزیکی و واقعی پیش گرفته است و به کاربران اجازه می دهد بدون سفر کردن به کشورهای دیگر، از موزه های آنها بازدید کنند.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password