در واقعیت مجازی احساس واقعی داشته باشید

feel-real-in-virtual-reality

دانشمندان پوست مصنوعی ایجاد کرده اند که شما می توانید در واقعیت مجازی احساس داشته باشید.

“این دستگاه از یک ماده کششی تنها با ضخامت ۵۰۰ نانومتر تشکیل شده است و این امکان را برای بدن کاربر فراهم می کند که مطابق بدن او باشد . این دستگاه سازگار با یک سری محرک های پنوماتیک با استفاده از بازخورد لرزشی سریع است که حس لامسه ای واقع بینانه را ایجاد می کند.

این لایه غشایی را می توان با فشار دادن هوا و فشار دادن به فرکانس های مختلف تغییر داد. دفع و تورم سریع غشاء باعث لرزش پوست می شود. در بالای غشای یک سنسور پر از الکترود است که تغییر شکل پوست را ردیابی می کند و داده ها را به یک میکروکنترلر گزارش کرده ، که به نوبه خود احساسات لمسی را کنترل می کند. مواد حتی می توانند تا چهار برابر اندازه آن کشیده شوند تا تقریباً ۱ سیکل چرخه.

هرشال سونار ، نویسنده اصلی این مطالعه ، در مقاله می گوید: “این اولین بار است که ما یک پوست مصنوعی کاملاً نرم ایجاد کرده ایم که هم سنسورها و هم محرک ها در آن یکپارچه هستند.” “این به ما امکان کنترل حلقه بسته را می دهد ، به این معنی که می توانیم تحریک لرزشی را که توسط کاربر احساس می شود با دقت و با اطمینان تنظیم کنیم. این ایده آل برای برنامه های پوشیدنی است ، از جمله آزمایش تست اختصاصی بیمار در برنامه های پزشکی. “

پوست مصنوعی
پوست مصنوعی – برگفته شده از EHFPL

سونار می افزاید: “قدم بعدی تهیه یک نمونه اولیه کاملاً پوشیدنی برای برنامه های توانبخشی و واقعیت مجازی و افزودنی خواهد بود.” “این نمونه اولیه همچنین در مطالعات علوم اعصاب آزمایش می شود ، جایی که محققان می توانند فعالیت مغزی پویا را در آزمایشات رزونانس مغناطیسی انجام دهند.”

در مورد اینکه چه زمانی می توانیم انتظار داشته باشیم از این فناوری در دستگاه های تجاری استفاده شود هنوز حرفی زده نشده است. ولی به محض اینکه این دستگاه به سطح تجاری برسد قطعا انقلابی در انواع پوشیدنی ها خواهیم داشت.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password